Skocz do zawartości
glubisz

Najlepsza karta do i7 3770

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dosyc stary pecet z i7 3770, ramami 2x8gb 1600mhz i geforce gtx 680. Wymiana calej platformy nie wchodzi w gre z kilku powodow. Po pierwsze nie mam na to pieniedzy. A po drugie chce zostac na moim windowsie 7 64bit tak dlugo dopoki beda na nim dzialac nowe gry. Poza tym zadne nowe procesory i plyty glowne nie maja sterownikow do 7-emki a ja chce koniecznie zostac na tym systemie. Jaka karte powinienem kupic i ile musze wydac zeby poczuc tzw. kopa? Gram w 1920x1080 i raczej szybko sie to nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych kup sobie 1660 super, kopa odczujesz sporego. Z używanych gtx 1070 będzie Ok do kupienia za +/- 800 zł przyzwoite wersje. Lepszych kart do fullhd i tego zestawu bym nie dawał.

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile musze wydac zeby poczuc tzw. kopa

kopa to poczujesz już przy zakupie gtx 970/1060 rx 470/570/580, tak fps x2. To tak z tańszych opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakie gry chcesz pograć i jakich detali oczekujesz? I jaki masz budżet.

Do "kopa" to wystarczy nawet gtx1060/rx580.

 

A maksymalnie jak wyżej gtx1660 super/gtx1070.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1080p 60 FPS ultra na dłużej? 2060 Super, myślę, że i7 3770 jeszcze chwilę pociągnie 60 FPS.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ciężko powiedzieć, grunt że nie masz 4/4 procka. 1660S/Ti raczej okej powinien chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już przy 570/580 będzie wg mnie odczuwalna różnica, a celował bym tak najbardziej w okolice 1660s jeśli Cię budżet za bardzo nie gniecie. To takie IMO rozsądne maksimum do tego CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od konkretnych gier. Takie Metro niewiele wymaga od procesora, za to potrafi zajechać nawet najmocniejsze karty graficzne. Tutaj można śmiało łączyć i7 3770 nawet z RTX 2080. Dość skrajny przypadek, ale kilka podobnych w tej kwestii tytułów jeszcze się znajdzie. Patrząc jednak bardziej realnie, to GTX 1070 będzie okej. Jeśli budżet nie pozwala, to używki RX 580, z 8 GB pamięci, można wyrwać nawet w okolicach 600 zł. Oczywiście możesz pójść nawet wyżej, na przykład w GTX 1080. W wielu grach zrobisz z tej karty użytek, bo będziesz mógł pozwolić sobie na włączenie wszystkich bajerów graficznych. Wszystko zależy od budżetu. Dobrze byłoby go znać, chociaż w przybliżeniu.

Edytowane przez kriszoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, wczoraj kupilem wlasnie GTX 1660 Super od Gigabyte. Chcialem od MSI Gaming ale cena byla znaacznie wyzsza. A uzywek z serii GTX 10XX balem sie kupowac i wolalem cos nowego ze sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszła nowa karta i wzrost wydajności jest gigantyczny. Ponad 2,5 krotny. W grach gdzie miałem ~30fpsów na GTX 680 2GB teraz mam po 70-80fps na GTX 1660 Super 6GB. Mam jeszcze pytanie co do sterowników. Używać tych najnowszych które pobrałem ze strony nvidii czy któraś starsza wersja była lepsza/bardziej dopracowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie co do sterowników. Używać tych najnowszych które pobrałem ze strony nvidii czy któraś starsza wersja była lepsza/bardziej dopracowana?

 

Karta miała premierę miesiąc temu więc nie masz za dużego wyboru, oczywiście najnowsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...