Forum PCLab.pl: Gigabyte RTX 2060 Windforce OC 6gb - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Gigabyte RTX 2060 Windforce OC 6gb Sprzedać czy zostawić? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Arowsky 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 09 Grudzień 2019 - 01:16

Witam,
Na Black Friday udało mi się kupić ww. kartę za 1100 zł. Słyszałem jednak że ta karta dość mocno się grzeje. Planuje dokupić pod to ryzena 7 3700x. Czy jest sens zostawić ta karte czy lepiej sprzedać i kupić lepsza/chłodniejsza wersję?

#2 Użytkownik jest niedostępny   Kerri 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 09 Grudzień 2019 - 01:33

Również słyszałem że jest kiepska.
Jeżeli komputer ma być do gier to nie warto brać ryzena 3700x. Weź ryzena 3600 i np rx'a 5700 xt gaming x. Karta ma świetne chłodzenie a biorąc ryzena 3600 zaoszczędzisz 600 zł tracąc może kilka % wydajności.
Możesz również sprawdzić czy ci taka głośnośc przeszkadza i ewentualnie zrobić undervolting ale wtedy już chyba nie sprzedasz jej jako nowa.
Na morele jest jeszcze rx 5700 sapphire pulse za 1660 zł który jest troszkę wydajniejszy i ma całkiem nieźle chłodzenie.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Arowsky 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 09 Grudzień 2019 - 01:59

Zobacz postKerri, o 09 Grudzień 2019 - 01:33, napisał(a):

Również słyszałem że jest kiepska.
Jeżeli komputer ma być do gier to nie warto brać ryzena 3700x. Weź ryzena 3600 i np rx'a 5700 xt gaming x. Karta ma świetne chłodzenie a biorąc ryzena 3600 zaoszczędzisz 600 zł tracąc może kilka % wydajności.
Możesz również sprawdzić czy ci taka głośnośc przeszkadza i ewentualnie zrobić undervolting ale wtedy już chyba nie sprzedasz jej jako nowa.
Na morele jest jeszcze rx 5700 sapphire pulse za 1660 zł który jest troszkę wydajniejszy i ma całkiem nieźle chłodzenie.

Dzięki za odpowiedź. Właśnie problem w tym, że komputer będzie służył także do streamowania i montażu wideo. Poza tym chciałbym zostać jednak przy kartach nvidii. Czy jest sens w takim razie zostawiać tą kartę czy sobie nie poradzi np. ze streamowaniem przez karte?

#4 Użytkownik jest dostępny   Wpotrzebie2017 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Grudzień 2019 - 03:55

Jak nie dopłacisz do jakiejś RX 5700 to zostaw. Tam wyżej z NVIDII same nieopłacalne karty.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Arowsky 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 09 Grudzień 2019 - 08:50

Poradzi sobie ta karta ze streamowaniem? Czy za te 1100 zł była to dobra okazja czy lepiej faktycznie dopłacić do lepszej wersji z lepszym chłodzeniem? Kartę mogę jeszcze oddać/sprzedać

#6 Użytkownik jest niedostępny   B@nita 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Grudzień 2019 - 09:09

Zobacz postArowsky, o 09 Grudzień 2019 - 08:50, napisał(a):

Poradzi sobie ta karta ze streamowaniem? Czy za te 1100 zł była to dobra okazja czy lepiej faktycznie dopłacić do lepszej wersji z lepszym chłodzeniem? Kartę mogę jeszcze oddać/sprzedać

Jak masz przewiewną budę to nie ma sensu. Cena za tą kartę bardzo dobra.

#7 Użytkownik jest niedostępny   chauwa 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Grudzień 2019 - 20:04

Zobacz postArowsky, o 09 Grudzień 2019 - 01:59, napisał(a):

Czy jest sens w takim razie zostawiać tą kartę czy sobie nie poradzi np. ze streamowaniem przez karte?

Jakośc stream tak to wyglądało CPU > karta nvidia > integra intela można grać na dedykowanej i stream robić przez quick sync z integry > karta amd tu to jest straszna tragedia :E

Może ktoś poprawić jak teraz jest inaczej :)
Zawsze mocny CPU do stream, ludzie mieli po 2 pc jeden do grania drugi przechwytywał i leciał strumyk, teraz są mocne jednostki więc da radę na jednym mieć dobrą jakość.

Strona 1 z 1