Skocz do zawartości
Arowsky

Gigabyte RTX 2060 Windforce OC 6gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na Black Friday udało mi się kupić ww. kartę za 1100 zł. Słyszałem jednak że ta karta dość mocno się grzeje. Planuje dokupić pod to ryzena 7 3700x. Czy jest sens zostawić ta karte czy lepiej sprzedać i kupić lepsza/chłodniejsza wersję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również słyszałem że jest kiepska.

Jeżeli komputer ma być do gier to nie warto brać ryzena 3700x. Weź ryzena 3600 i np rx'a 5700 xt gaming x. Karta ma świetne chłodzenie a biorąc ryzena 3600 zaoszczędzisz 600 zł tracąc może kilka % wydajności.

Możesz również sprawdzić czy ci taka głośnośc przeszkadza i ewentualnie zrobić undervolting ale wtedy już chyba nie sprzedasz jej jako nowa.

Na morele jest jeszcze rx 5700 sapphire pulse za 1660 zł który jest troszkę wydajniejszy i ma całkiem nieźle chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również słyszałem że jest kiepska.

Jeżeli komputer ma być do gier to nie warto brać ryzena 3700x. Weź ryzena 3600 i np rx'a 5700 xt gaming x. Karta ma świetne chłodzenie a biorąc ryzena 3600 zaoszczędzisz 600 zł tracąc może kilka % wydajności.

Możesz również sprawdzić czy ci taka głośnośc przeszkadza i ewentualnie zrobić undervolting ale wtedy już chyba nie sprzedasz jej jako nowa.

Na morele jest jeszcze rx 5700 sapphire pulse za 1660 zł który jest troszkę wydajniejszy i ma całkiem nieźle chłodzenie.

Dzięki za odpowiedź. Właśnie problem w tym, że komputer będzie służył także do streamowania i montażu wideo. Poza tym chciałbym zostać jednak przy kartach nvidii. Czy jest sens w takim razie zostawiać tą kartę czy sobie nie poradzi np. ze streamowaniem przez karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak nie dopłacisz do jakiejś RX 5700 to zostaw. Tam wyżej z NVIDII same nieopłacalne karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzi sobie ta karta ze streamowaniem? Czy za te 1100 zł była to dobra okazja czy lepiej faktycznie dopłacić do lepszej wersji z lepszym chłodzeniem? Kartę mogę jeszcze oddać/sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzi sobie ta karta ze streamowaniem? Czy za te 1100 zł była to dobra okazja czy lepiej faktycznie dopłacić do lepszej wersji z lepszym chłodzeniem? Kartę mogę jeszcze oddać/sprzedać

 

Jak masz przewiewną budę to nie ma sensu. Cena za tą kartę bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest sens w takim razie zostawiać tą kartę czy sobie nie poradzi np. ze streamowaniem przez karte?

 

Jakośc stream tak to wyglądało CPU > karta nvidia > integra intela można grać na dedykowanej i stream robić przez quick sync z integry > karta amd tu to jest straszna tragedia :E

 

Może ktoś poprawić jak teraz jest inaczej :)

Zawsze mocny CPU do stream, ludzie mieli po 2 pc jeden do grania drugi przechwytywał i leciał strumyk, teraz są mocne jednostki więc da radę na jednym mieć dobrą jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...