Skocz do zawartości
War_MachinE

Zestaw do 2300zl z monitorem do oceny i poprawy

Rekomendowane odpowiedzi

Składam komputer dla brata

Budżet ostateczny to 2300zl ze wszystkim

Na chwilę obecną wygląda tak:

 

AMD Ryzen 3 1200 210zl

MSI B450M PRO-VDH MAX A 270zl

2x4gb Ballistix Sport LT 2666 130zl

ASUS Radeon RX 580 4gb 650zl

WD 240GB M.2 SATA SSD 100zl

SilentiumPC 450W 80 Plus 160zl

SilentiumPC Gladius GD6 RGB 170zl

 

monitor ips benq gw2480 450zl

Klawiatura i mysz 80zl

 

Co tu można poprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłbym do Vero L2 500W.

 

Poza tym może być choć ten RX 580 od Asusa to niezbyt udany model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym może być choć ten RX 580 od Asusa to niezbyt udany model.

 

A możesz rozwinąć troche bardziej, ponieważ też mam tą kartę? Jak na razie jestem zadowolony, jest trochę głośna to fakt, ale 72*C w stresie nie przekracza. Jak do tej pory testowałem jedynie w Deus Ex Mankind Divided oraz Rise of the Tomb Raider.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz rozwinąć troche bardziej, ponieważ też mam tą kartę? Jak na razie jestem zadowolony, jest trochę głośna to fakt, ale 72*C w stresie nie przekracza. Jak do tej pory testowałem jedynie w Deus Ex Mankind Divided oraz Rise of the Tomb Raider.

Z tego co wiem pamięci nie są chłodzone (nie mają połączenia z radiatorem), może o to chodzi :P

Ja tam bym nie demonizował, jest w dobrej cenie + jeszcze gra za darmo. Nie ma co narzekać, jak będą problemy to jest gwarancja.

 

Swoją drogą robiłeś na niej UV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest duży rozstrzał jakościowy w tych Asusach i niektóre modele dobijają do 80 stopni i działają jak suszarka. Nietrudno o takie opinie, choć fakt, że u części osób jest tak jak piszesz - czyli okolice 72-73 stopni. Pewnie zależy też od budy.

 

W każdym razie podtrzymuję, że nie jest to zbyt udany model no ale fakt, że cena to poniekąd rekompensuje.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest duży rozstrzał jakościowy w tych Asusach i niektóre modele dobijają do 80 stopni i działają jak suszarka. Nietrudno o takie opinie, choć fakt, że u części osób jest tak jak piszesz - czyli okolice 72-73 stopni. Pewnie zależy też od budy.

 

W każdym razie podtrzymuję, że nie jest to zbyt udany model no ale fakt, że cena to poniekąd rekompensuje.

W odpowiednich warunkach prawie każdy rx570/580 może działać jak suszarka :P

Wiem co mówię, miałem rx570 od gigabyte aorus w piekarniku i prawie latał xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą robiłeś na niej UV?

Próbowałem ale tylko z tego powodu, że słyszalne jest świerszczenie cewek, jednak odpuściłem jak zacząłem czytać, że w nowych kartach to niejako standard.

Zbijałem napięcie aż do utraty stabilności a świerszczenie nie ustało, więc odpuściłem bo nie jest szczególnie uciążliwe, a zabawa z producentem w wymiany nie ma sensu. Aktualnie karta pracuje na fabrycznych ustawieniach i tak zostawiam.

 

Podobno jest duży rozstrzał jakościowy w tych Asusach i niektóre modele dobijają do 80 stopni i działają jak suszarka. Nietrudno o takie opinie, choć fakt, że u części osób jest tak jak piszesz - czyli okolice 72-73 stopni. Pewnie zależy też od budy.

 

W każdym razie podtrzymuję, że nie jest to zbyt udany model no ale fakt, że cena to poniekąd rekompensuje.

Na pewno jest w tym sporo prawdy, niska cena nie jest bez znaczenia. Ale właśnie od tego jest gwarancja ;)

Edytowane przez JaCube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Aorus to też nie był najlepszy model, ale tak w sumie można powiedzieć o wielu RX 570 / RX 580.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Aorus to też nie był najlepszy model, ale tak w sumie można powiedzieć o wielu RX 570 / RX 580.

Bo te karty się po prostu najzwyczajniej w świecie grzeją.

No nie najlepszy ale nawet w tym piekarniku osiągał maks 73-75 stopni. Tylko wentylator się rozkręcał strasznie. No i ma chłodzone pamięci z tego co wiem.

Sapphire jest podobno dobry, bo cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zasilacz wezmę lepszy.

A jeszcze pytanie o ram co będzie lepsze :

2 x 4gb 2666 Ballistix Sport LT 2666

czy

1 x 8gb 3000 Adata XPG Gammix D30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Ryzena koniecznie 2x4GB ew. szukaj po taniości 2x8GB. W każdym razie - muszą być dwie kości do Dual Channel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zasilacz wezmę lepszy.

A jeszcze pytanie o ram co będzie lepsze :

2 x 4gb 2666 Ballistix Sport LT 2666

czy

1 x 8gb 3000 Adata XPG Gammix D30

Nie kupuje się pojedynczej kości. Chyba, że chcesz np. za miesiąc kupić drugą 8GB. Chociaż jeśli bym gdzieś dokładał w tym zestawie to jednak do procka niż do RAM.

Tracisz wydajność przez single channel zamiast dual.

 

A czemu te ballistix swoją drogą? 2666 CL16 to nie jest jakoś super (nie wiem jak się kręcą). Viper 4 3000 CL16 też są sprzedawane 2x4GB chyba w dość podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram że względu na cenę

 

ballistix 2x4gb 2666 - 130zl

Viper 2x4gb 3000 - 160zl

adata 2x8gb 3000 - 250zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram że względu na cenę

 

ballistix 2x4gb 2666 - 130zl

Viper 2x4gb 3000 - 160zl

adata 2x8gb 3000 - 250zl

A no chyba, że tak. Do r3 1200 w zasadzie wystarczy nawet ten 2666 choć kilka klatek w grach możesz na tym tracić. Nie jestem pewien czy da się je podbić na te 3000MHz, możliwe, że tak.

Jakbyś wymieniał na np. r5 1600 albo coś jeszcze lepszego to szybszy RAM by się przydał.

 

Masz 4 sloty, zawsze możesz dokupić RAM w przyszłości.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...