Skocz do zawartości
ProTeck

Zestaw (prawie) "No Limit" do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że zostałem wręcz zmuszony (wpadłem w drugi próg podatkowy ;) ) do kupna nowego sprzętu, wstępnie wybrałem poniższy zestaw.

 

Przeznaczenie: głównie gry od czasu do czasu (cyberpunk, doom eternal itd), zero pracy, co do przeglądania sieci mam tablet, ale i tu czasem posiedzę dla większej wygody

Podkręcanie: Nie

Dodatkowe wymagania: cicha praca, bez nieuzasadnionego wyrzucania $ względem moich wymagań (hardcorowym graczem nie jestem)

 

CPU: i7-9700K

Mobo: Gigabyte Z390 GAMING X

RAM: HyperX 16GB 3200MHz Predator RGB CL16 (2x8GB)

GPU: MSI Geforce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO 8GB GDDR6

Audio: Creative Sound Blaster AE-7

Dysk: Patriot 1TB M.2 PCIe NVMe Viper VPN100

Zasilacz: be quiet! Straight Power 11 850W 80 Plus Gold

Buda1 , Buda2: Fractal Design Define S2 lub NZXT H710 White (głównie podejście: element estetyki i wyciszenie)

 

Nie wiem jakie chłodzenie wrzucić na CPU, ale chyba bardziej skłaniałbym się ku powietrznemu niż wodnemu. Możecie coś doradzić?

Największą nie pewność mam w zasilaczu (może coś tańszego o mniejszej mocy), dysku i pamięci ram.

 

Z góry dzięki za wszelkie opinie i porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod jaki monitor ten zestaw?

 

Pod Acer 43"

Wiem gigant, ale tak jak pisałem ten sprzęt jest głównie pod immersję w grach. Teraz mam 34" ultrawide i brakuje mi jednak przestrzeni, już nie wspominając o lepszym odświeżaniu. Jeden znajomy ma 38" ultrawide, inny 4k 16:9 40" także jakieś porównanie mam.

Jest to nowość, dopiero zaczynają rozsyłać je do ludzi, w dodatku nie pewny sprzęt bo praktycznie brak recenzji, ale znalazłem jedno forum gdzie użytkownik odebrał go kilka dni temu i bardzo pozytywnie się o nim wypowiada. Jeśli jednak okaże się kichą to zostaje mi póki co mój 34" 3440x1440.

Aha wiem, że nawet 100 fps nie wycisnę w większości gier AAA, ale bardziej zależy mi by był to monitor na przyszłość gdy za np 2 lata zmienię GPU. Póki co większość gier w które gram polecą na spokojnie powyżej 100fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ram masz za wolny, bierz cos z 3600 mhz cl16. To da nawet kilka % wiecej w grach. Zasilacz Focus gold 650w spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ram masz za wolny, bierz cos z 3600 mhz cl16. To da nawet kilka % wiecej w grach. Zasilacz Focus gold 650w spokojnie wystarczy.

 

Coś takiego będzie ok? G-Skill Trident Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak już lepiej, tylko tu dopłacasz jeszcze do tęczowego podświetlenia lgtb. Spokojnie znajdziesz stówkę taniej bez tego, a z takimi samymi parametrami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie 300 zł masz takie pamięci jak IRDM Pro 3600 MHz CL17 czy Crucial Sport 3000 MHz pod OC na E-Die. Połowa ceny tych G.Skill. Obudowa H710 to zakryty top. Osobiście unikałbym takich konstrukcji. Cena tego 2080S Trio na x-kom porażka. Dramtyczne ceny ma x-kom https://www.ceneo.pl/83988652 Strach pomyśleć jaką oni sobie marże dorzucają. Tak wielki sklep i takie ceny.

 

Chłodzenie to i Dark Rock 4 Pro a na boagto NH D15 ale tutaj czar wysokich radiatorów i RGB na pamięciach pryska.

 

Nie rowzważasz Ryzena 7 3700X 8/16 zamiast 9700K? Tym bardziej patrząc na rozdzielczość ekranu oraz na to, że nie masz zamiaru kręcić? Na dobrą sprawę za 1000 zł mniej będziesz mieć taki zestaw na 3700X i RTX 2080 Super Gaming od Gigabyte. Zostając przy pełnym budżęcie masz 9900K zamiast 9700K.

 

W tej samej cenie co Twoja propozycja razem z 9900K i Z390 Aorus Pro.

https://proline.pl/koszyk/4bd16695

 

Jeżeli x-kom, to tak jak wyżej + https://www.x-kom.pl/p/507756-karta-graficzna-nvidia-palit-geforce-rtx-2080-super-gamerock-8gb-gddr6.html?gclid=EAIaIQobChMIy8m4vN6o5gIVzJIYCh3JpgNeEAQYASABEgJebPD_BwE

 

Na siłę taniej 9900KF ale z iGPU i tak bym raczej nie rezygnował.

Oczywiście 9900K na wyrost. Jak zostaniejsz przy 9700K i Z390 Gaming wraz z 2080 Super do 3400 zł, to jesteś dobre 800 zł do przodu. Z 3700X i B450 j/w około 1000 zł do przodu.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...