Skocz do zawartości
amsztel

Separacja+nagrywanie sciezek audio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z nagrywaniem dzwieku pod Windows 10.

Chodzi o to, ze chce miec mozliwosc nagrywania dzwieku z samej rozgrywki + nagrywania dzwieku z discorda na niezaleznych od siebie sciezkach w tym samym czasie.

Moze przedstawie na przykladzie co konkretnie chce osiagnac:

 

Przyklad 1. Rozgrywka jest nagrywana przez GfExperience. W momencie w ktorym zaczynam czat glosowy na discordzie zostaje on rowniez nagrawany na aktualnie zapisywany plik video. Chce tego uniknac - czyli zeby mimo prowadzenia rozmowy na discordzie, nagrywany byl tylko obraz i dzwiek z gry (jeden plik, video+audio) z mozliwoscia wlaczenia nagrywania samej rozmowy na discordzie (drugi plik, audio).

 

Dodam, ze aktualnie uzywam VAC czyli virtual audio cable i ten program niby dziala, ale jest absolutnym CRAPEM. Nigdy nie dostal zadnych aktualizacji pod Win10. Potrafi bez powodu sypac bledami, kofliktami z innym sprzetem, powodowac crashowanie sie innych aplikacji i gier, powodowac blue screeny i cala mase innych rzeczy, ktore powoduja ze na dluzsza mete to oprogramowanie jest nieuzywalne...

 

Jestem w kropce - co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam korzystałem przez jakiś czas z dwóch rzeczy - pierwsze to coś podobnego do VAC, ale instalowało się tylko jedno dodatkowe urządzenie In i Out (kolejne - za opłatą), nazwę uzupełnię wieczorem. Drugie to Audio Router - jeśli apka nie miała możliwości wskazania urządzenia odtwarzającego (a sporo nie miało), to przekierowywałem tym dźwięki z apki na wybrane urządzenie. Dalej już prosto - nagrywanie wideo i audio z gry do jednego pliku, mikrofon mógł iść do drugiego (jako osobne urządzenie wejściowe) i pozostałe wybrane dźwięki do kolejnego pliku, bo były przekierowane na wirtualne urządzenie. Trochę zabawy z konfiguracją na początku było (cały wieczór przy Windowsie 7), ale jakoś w końcu poszło i od tamtej pory działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew :) Dokladnie chodzi mi o taka funkcjonalnosc jaka opisales dla Audio Routera. Sprawdzales moze jak to oprogramowanie sie sprawuje pod Windows 10? Np. z VAC nie bylo zadnych problemow pod Win7, natomiast pod 10 ten program jest nieuzywalny... Pisalem z reszta do devow w tej sprawie i niespecjalnie byli zainteresowani jakimikolwiek aktualizacjami (mimo ze program jest platny!). Dlatego wlasnie szukam innych rozwiazan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten programik z wirtualnymi urządzeniami to VB Cable - wg strony działa na W10, więc jest już gdzie przekierować dźwięki w apkach, w których możesz wybrać urządzenie wyjściowe (a większość gier i TS/Discord tak mają). Audio Router rzekomo działa na W10, ale ostatni commit (bo to open source) poszedł 4 lata temu, a ostatni patch od ludzi z zewnątrz mówi, że taka apka już nie jest potrzebna. W10 podobno ma już taką funkcję - Ustawienia -> System -> Dźwięk i gdzieś tam to jest. Powinno dawać radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...