Skocz do zawartości
JulianJulas

MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzień dobry wszystkich zgromadzonych, jestem nowym użytkownikiem danego forum, a mój problem wygląda następująco. Kupiłem kartę rtx 2070 super od MSI , karta pracuje na płycie głównej od Asus tuf x570 plus. Problem polega na tym że chodzi tylko i wyłącznie o gasnące podświetlenie rgb wentylatorów na dole (podświetlenie napisu MSI działa poprawnie) aczkolwiek jeżeli wyjmę baterię od płyty głównej (CMOS) RGB włącza się i działa jak należy. Po jakiś 2-3 dniach od wyłączenia komputera znowu gaśnie i tak co chwila... Gdzie leży problem, możecie mi państwo jakoś doradzić?

 

PS. na dole dołączam zdjęcia przed i po karty.

post-614685-15758894084777_thumb.jpg

post-614685-1575889419726_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałeś oprogramowanie MSI do sterowania RGB na tej karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałeś oprogramowanie MSI do sterowania RGB na tej karcie?

 

Tak wszystko zainstalowane MSI dragon center. przed instalacją na początku, na czystym Windowsie nawet bez sterów RGB działało, to jest tak że w nieodpowiednim momencie zgaśnie i nic na to nie mogę poradzić, dopiero po wyjęciu baterii biosu znowu reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze dodać, nie wiem czy ma to coś wspólnego z działaniem całego sprzętu, ale pozostałe RGB które posiadam w wentylatorach w skrzynce działają poprawnie a także RGB w kościach RAM- też ok, które bez problemu są sterowane przeze Mnie, zastanawiam się czy to może być wadliwy układ podświetlenia karty. RTX posiadam ponad 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku skoro masz wszystko wgrane itd to niestety może to być wada karty, można by jeszcze sprawdzić na innym kompie ...

Nie wiem jak te ledy są łączone z PCB karty bo jeśli wtyczką to może się poluzowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku skoro masz wszystko wgrane itd to niestety może to być wada karty, można by jeszcze sprawdzić na innym kompie ...

Nie wiem jak te ledy są łączone z PCB karty bo jeśli wtyczką to może się poluzowała?

 

Ogólnie mówiąc wyciągałem chyba z 5-6 razy kartę i od nowa wszystko podpinałem i ciągle to samo... Chyba pokuszę się i oddam na gwarancję, muszę przemyśleć sprawę jak nic innego mi nie pozostaję, w sumie mógłbym tak z nią śmigać ale czemu mam płacić za coś co nie działa do końca...hmmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem że w ogóle przestał reagować program Dragon Center z Mystic Light, jeżeli chodzi o zmienianie podświetlenia napisu MSI, jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może go przeinstaluj, bo coś się popsuło w sofcie?

 

Swoją drogą co za sk...o - żeby zlikwidować tęczę muszę instalować całe Dragon Center kompletnie mi niepotrzebne, które wymusza instalację jakiegoś gó...a do "przyspieszania internetu", które to g..o po usunięciu samo instaluje się od nowa po włączeniu DC i jego procesy siedzą w systemie. :mad2:

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tylko jednego dlaczego po wyjęciu baterii z biosu wszystko gra i jest cacy? może ktoś mi na to pytanie odpowiedzieć?

 

Przeinstalowałem Dragon Center i również bez zmian, myślę o ponownym wgraniu nowego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ma Asusa, więc teoretycznie DC nie powinno niczego namieszać, bo ono jest kompatybilne tylko z MSI Mystic, a nie Asus Aura... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy przeinstalowałem system nic nie pomogło, także przywróciłem bios do ustawień fabrycznych, też nic nie dało. Tylko podświetlenie MSI się świeci i jest kompatybilne z DC, też spróbowałem bez DC i róźnie odpalałem Aure sync od ASUS, ale jak kolega wyżej napisał że Aura współgra razem z ASUS, a DC z MSI mystic. Rano jadę do sklepu i będę reklamował kartę zobaczymy co wskóram, odezwę się i dam znać czy coś się zmieniło, jak oczywiście przyznają mi gwarancję. Jak na razie dziękuję. Do usłyszenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios płyty głównej - najnowsza rewizja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że jak masz wiele oprogramowań zarządzających RGB, które obsługują różne części pcta, to mogą się one gryzć , video blog tech wspominał o tym w jednym ze swoich odcinków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, skoro MSI się świeci, raczej padły LED-y. W każdym razie mi się póki co Dragon i Aura nie gryzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - Dragon Center 1.0.0.63 (nie wiem z której podstrony, ale taki mi pobrało dla 2050S, normalnie pobiera 2.0.0.15 albo 2.0.0.05 - totalny burdel) nie instaluje całego tego śmiecia, prosi dopiero o instalację wtyczek (chociaż ma je w swoim katalogu).

 

Co więcej, nie wpieprza się nawet do autostartu, zostawia tylko swoje serwisy. Rewelacja!

 

Edit - Ale to g... od przyspieszania internetu jednak samoistnie instaluje, trzeba zmienić rozszerzenie plikowi exe w danych DC, wtedy nie ma jak odpalić instalki :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Karta została oddana na gwarancję, ciekawe jaka będzie odpowiedź z ich strony. Napiszę po wszystkim. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemy ludzi pierwszego świata. czy się zaświecą lampki w karcie potrzebne całkowicie do niczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to lepiej niech się nie świecą, chociaż powinny. Mentalność niewolnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to lepiej niech się nie świecą, chociaż powinny. Mentalność niewolnika.

mnie bardziej zastanawia co siedzi w głowach ludzi którzy chcą ze swojego komputera robić choinkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie bardziej zastanawia co siedzi w głowach ludzi którzy chcą ze swojego komputera robić choinkę.

 

Rzeczywiście bardzo interesujące, że komuś się podoba coś innego niż tobie. Jak on w ogóle śmiał, za robotę lepiej by się wziął :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo podświetlona na jeden stały kolor bez efektów karta (+ew. MOBO/jakiś inny element) i dopasowane, tak samo statyczne oświetlenie wnętrza obudowy paskiem LED, to już choinka. Wiadomo, każdy kto ma działające LED-y, musi od razu podświetlać nimi wszystko, a dodatkowo (bo ilość to jeszcze pomniejszy problem, najbardziej rażą wentylatory RGB "na masce") na pewno każdy element ma inny kolor i mruga w innym rytmie!

 

Jedyny prawilny PC to MOBO z zielonym laminatem, klasyczna szara obudowa, oczywiście bez okna (może być kratka na boczny wentylator), no i kable w zasilaczu tylko klasyczne, z kolorowymi oplotami! Ciul z tym, że ludzie teraz często mają biurka inne niż 80 cm szerokości z wnęką na PC, więc nawet stojący na podłosze PC można wyeksponować, ciul z tym, że sprzęt jest i tak drogi, więc w minimalistycznym nowoczesnym wnętrzu mógłby bonusowo wyglądać.

 

Nieee, prawdziwy geek we flanelowej koszuli ma PC w prawilnej, dwudziestoletniej szarej obudowie (jeszcze z przyciskiem "turbo" na przodzie), do tego obowiązkowo szarą membranową klawiaturę z demobilu (nawet nowe membrany "majom ledy"), a w mieszkaniu też używa tylko pojedynczego, górnego oświetlenia w każdym pokoju - zabawa światłem jest dla tych pedałów projektantów wnętszszsz...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Karta została zwrócona na gwarancje i już jej nie ujrzałem ponownie, w zamian zaproponowali mi nowy egzemplarz lub padła propozycja dopłaty 35 euro i wzięcia rtx 2070 super trio gaming x- po chwilowym namyśleniu się skorzystałem z tej drugiej opcji (dodali również 1 rok gwarancji w gratisie), karta jak i oświetlenie hula aż miło.

 

Dziękuje za pomoc i reakcje na mój problem w odpowiednim czasie, w opisie po gwarancji pisało że padł system oświetlenia RGB, reagował w danym czasie kiedy mu się zachciało można tak to ująć.

 

Pozdrawiam i życzę miłego wieczorku. Temat do zamknięcia! :thumbup:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) rtx 2070 super trio gaming x (...) karta jak i oświetlenie hula aż miło.

 

Przyniosłem dzisiaj tą kartę. Bałem się, że trafię na piszczące cewki ale chyba jest ok. Po całym dniu siedzenia na mniej wymagających tytułach i 20 minutowym grilowaniu na OCCT Power Test raczej nic nie słyszę. Jeśli trafią się piszczałki to piszczą od początku?

 

Pytanie do autora wątku lub posiadaczy - jedyny problem jaki teraz dostrzegam to takie migotanie podświetlenia gdy jest ono ustawione albo na pierwszym, albo na drugim stopniu podświetlenia (tu już nadal mruga ale słabiej) w MSI Dragon Center. Dopiero od trzeciego w górę efekt ten nie występuje. To nie jest tak, że ono gaśnie i się zapala tylko cały czas świecąc lekko mruga. Też tak macie? Z jednej strony nie jest to problem krytyczny, ale z drugiej lekki zgrzyt jak na kartę za kupę kasy... Na teraz ustawiłem sobie świecuszka na tym trzecim środkowym stopniu ale wolałbym chyba mieć to jeszcze bardziej stonowane, tylko bez tego migania.

 

edit: zjawisko to nie występuje na wszystkich kolorach i odcieniach - najbardziej jest widoczne na tym domyślnym pomarańczowym.

Edytowane przez ChrisBgnr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...