Skocz do zawartości
molu2008

Cichy render serwer do domu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Chciałbym skręcić serwer do renderowania sytuacji / filmów do 3Dsmax'a

Skłaniam się do zakupu czegoś w . stylu: Dell P-Edge R730XD oraz dokupienia do tego karty Quadro P4000

https://www.ebay.de/itm/Dell-P-Edge-R730XD-SFF-26xBays-2x12C-E5-2680-v3-2-5GHz-32GB-RAM-H730P-1x750W/254445556546?hash=item3b3e231342:g:BE4AAOSwROld6svV

 

Nie upieram się na ten konkretny model ale chciałbym maszynę z socketem 2011-3, z tego co zauważyłem często można znaleść b. dobrą cenę na procki np na e-bay.

 

Moją obawą jest głośność takiego sprzętu, miałem kiedyś do czynienia z serwerami rack i pamiętam że były ekstremalnie głośne. Jak z takim "odkurzaczem" wejdę do domu to obawiam się że do mojej żony nie przemówią żadne argumenty :)

 

Czy możecie polecić coś tej klasy ale w wersji cichej ? ewentualnie czy ma ktoś doświadczenie czy w takim sprzęcie można wymienić chłodzenie na cichsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwery rackowe z natury nie są ciche i raczej wątpię, żebyś znalazł taki, z którym dało by się wytrzymać na dłuższą metę.

Pomyśl raczej nad zwykłym PC w obszernej obudowie i z dużymi radiatorami oraz wentylatorami (140 mm), lub całkowicie chłodzonego cieczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją obawą jest głośność takiego sprzętu, miałem kiedyś do czynienia z serwerami rack i pamiętam że były ekstremalnie głośne. Jak z takim "odkurzaczem" wejdę do domu to obawiam się że do mojej żony nie przemówią żadne argumenty :)

 

Czy możecie polecić coś tej klasy ale w wersji cichej ? ewentualnie czy ma ktoś doświadczenie czy w takim sprzęcie można wymienić chłodzenie na cichsze ?

Rack nie jest dobrym pomysłem. Poszukaj lepiej czegoś w wersji TOWER, np. od Della. Będzie znacznie ciszej, ale generalnie to nie są urządzenia do wstawienia do domu. No chyba że jakiś garaż czy strych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie serwery rackowe wyją. Nawet jeśli będzie zamontowany w szafie rack to i tak będzie głośno. Kiedyś trzymałem rackowego Suna w bloku na balkonie (w szafce). Sąsiedzi pytali dlaczego używam klimy przez cały rok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rack nie jest dobrym pomysłem. Poszukaj lepiej czegoś w wersji TOWER, np. od Della. Będzie znacznie ciszej, ale generalnie to nie są urządzenia do wstawienia do domu. No chyba że jakiś garaż czy strych :)

Jeżeli wiesz co robisz to możesz takie coś lekko zmodyfikować i będzie niesłyszalny ;) Nie mam nowszych zdjęć ale quadro i ta plątanina kabli zniknęła a wiatraki działają na przelotkach obniżających napięcie. Dell T130:

dell1.jpg dell2.jpg

 

dell3.jpg dell4.jpg

Edytowane przez j3zz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że trzeba mieć pojęcie. Ale domyślnie one nie są ciche :) Poza tym T130 to Tower a nie Rack :)

Mój NAS/LAB wygląda tak, w sumie 4 wentylatory i 5 HDD, cicho szumi, ale da się wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym T130 to Tower a nie Rack :)

Nawiązałem do linków jakie zarzuciłeś. Tower czy to HP czy Della to jedyne sensowne rozwiązanie, jeżeli chodzi o sprzęt klasy "enterprise" w pokoju.

 

+ szacunek za estetykę. Mam zupełnie inne "podejście" do tego :lol2:

Edytowane przez j3zz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ szacunek za estetykę. Mam zupełnie inne "podejście" do tego :lol2:

Żadna estetyka, na prostych wtyczkach zasilających i SATA nie zamknął bym budy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do konca rozumiem potrzeba szafy rack i glosnych serwerow skoro mozna wydajna stacje robocza zlozyc za te pieniadze albo kupic cos gotowego od producentow typu dell czy hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie nie wiedzą co kryje się pod pojęciem serwer. Myślą że jak kupią maszynę typu serwer rack to będzie super wydajna, bo przecież w serwerowniach używa się tylko takich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak zaawansowane projekty chcesz liczyć na tym komputerze ale weź pod uwagę ile zajmuje Ci wygenerowanie jednej klatki i przelicz jak Ci to wyjdzie kosztowo i czasowo ,

czasami taniej jest używanie farm , oczywiście do zrobienia samego projektu potrzebna będzie Ci solidna stacja robocza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...