Skocz do zawartości
Phoenix.

AMD RYZEN OC RAM

Rekomendowane odpowiedzi

To musisz powalczyć o lepsze SCL, 4 to padaka godna hynix CJR a nie B-die :E

 

Mam plan by termiką coś popróbować z tym zrobić, na 2T i 3T mam błędy o takim samym nasileniu ;(, chyba że to ograniczenie przez starego Ryzen'a, zobaczymy.

 

Równie dobrze któryś timing mógł być winny bo był za nisko ustawiony, szczególnie chodzi tu o tRDWR i tWRRD (Pamiętam jak testowałem micron'y że przy tych timingach jest jakaś korelacja z SCL'ami). Ten drugi mam obecnie przestawiony z 1 na 3 i o dziwo nie ma na razie błędów na SCL'ach ustawionych na 2T, muszę to dokładnie przetestować :) .

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradzcie prosze ktore kosci beda lepsze pod Ryzena 7 2700x, MSI Tomahawk Max ?

 

1. Corsair Vengeance Pro RGB 3200MHZ CL16 (2x16GB)

2. G. Skill Trident Z RGB 3200MHZ CL16 (2x16GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plan by termiką coś popróbować z tym zrobić, na 2T i 3T mam błędy o takim samym nasileniu ;(, chyba że to ograniczenie przez starego Ryzen'a, zobaczymy.

 

Jak siedzisz na 1.45V to raczej nie da rady :) ja do 2 SCL potrzebuję 1.48 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600mhz cl14 z scl 2 robiły u mnie na 1.45v bez problemu, ale z ryzenem 3600 :) . Teraz , żeby odpalić 3733 14 14 14 14 , scl2 i trfc poniżej 300 , musiałem dorzucić do 1.48v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak siedzisz na 1.45V to raczej nie da rady :) ja do 2 SCL potrzebuję 1.48 V.

 

1.48v, teraz testuję i puki co jest stabilnie na 2T.

 

W AIDA też ładnie to wygląda, BGS i BGS Alt oczywiście off, więc nic sztucznie nie podbija wyników.

 

awkyknM.png

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z GDM sprawdzałeś czy nie jest stabilne? zamiast tych 2T :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z GDM sprawdzałeś czy nie jest stabilne? zamiast tych 2T :Up_to_s:

 

:hmm: Mam teraz CR1 z GDM ON, GDM OFF lekko niestabilne. 2T to chodziło o SCL'e, że na tyle ustawione. Tak btw, GDM OFF urywa aż 0.1ns, czyli tyle co nic, reszta odczytów taka sama.

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że każdy kto ma te patrioty steel może zrobić 3733 @ 14-14-14-28-42 ja mogę zrobić 14-16-14-28-42 zastanawiam się co jest przyczyną czy słabsze sztuki czy kwestia cpu-płyty :hmm: bo nawet na 1.55v z nadmuchem po 10 sekundach pluje błędami w tescie na trcdrd 15 też musi być 16 bo inaczej kaplica

@novi pokaż co tam wyrzezbiłeś w z rm screena bo widziałem już w sygnie 14-14-14 :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak btw, GDM OFF urywa aż 0.1ns, czyli tyle co nic, reszta odczytów taka sama.

 

A to nie jest czasem tak że w rzeczywistych zastosowaniach będzie dużo gorzej z GDM, a w benchu podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że każdy kto ma te patrioty steel może zrobić 3733 @ 14-14-14-28-42 ja mogę zrobić 14-16-14-28-42 zastanawiam się co jest przyczyną czy słabsze sztuki czy kwestia cpu-płyty :hmm: bo nawet na 1.55v z nadmuchem po 10 sekundach pluje błędami w tescie na trcdrd 15 też musi być 16 bo inaczej kaplica

@novi pokaż co tam wyrzezbiłeś w z rm screena bo widziałem już w sygnie 14-14-14 :E

Stronę wcześniej w spoilerze wrzuciłem zrzut z rm i hci:)

 

Wpis o 9.40

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest czasem tak że w rzeczywistych zastosowaniach będzie dużo gorzej z GDM, a w benchu podobnie?

 

Przynajmniej w grach nie ma nawet jednego fps'a różnicy. A uwierz że względem moich starych micron'ów też na 3600 MHz CL14 (Nieźle wykręconych), zyskałem już 10 FPS AVG w BF5, 168 FPS vs 178 FPS. A przełączenie GDM na OFF nic nie daję (dokładnie tak samo jak to wygląda w AIDA), więc nie mam zamiaru nawet się z tym męczyć.

 

PS. SCL'e na 2 przechodzą już 400% pokrycia w HCI więc chyba coś z tego będzie :D

 

Widze że każdy kto ma te patrioty steel może zrobić 3733 @ 14-14-14-28-42 ja mogę zrobić 14-16-14-28-42 zastanawiam się co jest przyczyną czy słabsze sztuki czy kwestia cpu-płyty :hmm: bo nawet na 1.55v z nadmuchem po 10 sekundach pluje błędami w tescie na trcdrd 15 też musi być 16 bo inaczej kaplica

 

Według moich doświadczeń tRCDRD jest niezależne od napięcia, możesz dać 1.2v, możesz dać 1.5v, a przy danej częstotliwości i tak będzie stabilna ta sama wartość, testowałem to kiedyś. Więc trochę niefart :( U mnie schodzi jeszcze chyba stabilne do 13, ale nie testowałem tego dłużej.

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi już znalazłem ten post ;)

 

trfc na tych pamięciach u mnie przy 3733 bootuje pc od 243 a 250 jest stabilne więc możesz spróbować zejść z tych 260 u siebie do np 245 i sprawdzić, dla tych pamięci to nawet 1.52v nie jest straszne w tm5/hci

 

na tym ostatnim screenie co wystrugałeś 3733 @ 14-14-14 ucieło CAD'y i napięcie pamięci https://zapodaj.net/29c62c3ffee9e.jpg.html

 

masz 24-20-24-24 1.48v tak jak wyżej na nie wyrzeźbionych do końca xD ?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się już dziś dotykać, od 20 mam gameplay , więc zobaczę jak się te nastawy zachowują w grach :).

10 trfc różnicy, myślę , że nie jest warte zachodu, zyskam może z 0.1fps , a jednak trzeba od nowa testować :P .

Mówisz, że przy aio , się nie wysypie ram od temp na 1.48v w hci puszczonym na około 2h :P?

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się już dziś dotykać, od 20 mam gameplay , więc zobaczę jak się te nastawy zachowują w grach :).

10 trfc różnicy, myślę , że nie jest warte zachodu, zyskam może z 0.1fps , a jednak trzeba od nowa testować :P .

Mówisz, że przy aio , się nie wysypie ram od temp na 1.48v w hci puszczonym na około 2h :P?

Przy aio nie jestem pewny ale u mnie sie od temp nie wysypują powyżej 1.5v, jak masz aio to zakup sobie to https://domsary.eu/wentylator-g-skill-turbulence-ftb-3500c5-d-50-mm-3500-obr-min/p-26598380 przepnij wtyczkę na 7v będzie wiało ale nie będzie głośne wrzuciłem celowo pierwszą wersję tego chłodzenia a nie np turbulence iii moim zdaniem trójka jest nieopłacalna różni się tym że wentyle swiecą na biało jak latarka + ma czerwony kolor :E no i ma możliwość regulacji wysokości ale przy tych patriotach i tak ci się to nie przyda

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość poważnie myślałem o chłodzeniu na ram, ale czy jest sens ? Chyba podczas gier w lato, na 1.48v nie będą się wysypywać :P ? Bo jak ustawie je teraz, tak zostają na długo te ramy, proca też nie mam zamiaru wyciągać z socketu, do czasu zakupu zen3 :P. Noctua ładnie przeciągała dołem powietrze, i na pewno wyciągała temp z ramu i dodatkowo chłodziła sekcje, a tu niestety ruch powietrza dość wyraźnie dociera do 1 modułu, przy drugim już praktycznie nie czuć tego nadmuchu :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach powinno być ok ale pytałeś o hci a nie o gry :E powiedz mi bo pisałem wyżej że ucieło CAD'y i napięcie czy to co wystrugałeś na końcu (3733 @ 14-14-14-28-42) jest też na 1.48v i 24-20-24-24 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najniżej zabootowało przy 232 trfc chyba ale o stabilności nie było mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach powinno być ok ale pytałeś o hci a nie o gry :E powiedz mi bo pisałem wyżej że ucieło CAD'y i napięcie czy to co wystrugałeś na końcu (3733 @ 14-14-14-28-42) jest też na 1.48v i 24-20-24-24 ?

 

Tak, cady jak podałeś i 1.48v

Soc 1.14v

vddg po 0.93

vddp 1v

 

Na hci to ja sobie 120mm na trytytki zawiesze , nad ramem :P

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, nie da rady musi byc u mnie trcdrd 16 chyba wcześniej próbowałem z gdm i rezystancją 36.9 z tego co pamiętam widocznie gorsze pamięci trafiłem :E przy trcdrd 14 niestabilność jest tak duża że nawet chrome kurzą twarz wyrzuca losowo xD

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha , o co tu chodzi hmm. Ram sypie błędami na ustawieniu z kalkulatora...

Aktualizacja biosu mogła coś aż tak popsuć? Gdm dałem on i to samo ... :hmm: :hmm:

Wcześniej ram z kalkulatora latał jak lalka, potem ustawienie kolegi arta na cl16, gdzie kręciłem takie same wyniki jak na kalkulatorze, ale volty niższe :hmm:

 

Kolejny raz pobiłem rekord geekbencha multi ... https://browser.geekbench.com/v5/cpu/784898

Nastawy z kalkulatora przeciez nie gwarantuja stabilnosci, przepisywalem kilka profili i lipa. Co najwzyej mozna traktowac jako baze wyjsciowa do dalszego grzebania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecę mój ostatni nastaw hci 400% dałem chłodzenie na ... ram . Taki tam mały wentylatorek, ale zawsze coś da ...

 

8381abebad4cd9e8.jpg

 

Po 10min hci ram chłodniejszy od ręki:E. Ruska Klima się przydaje xd

 

200% hci bez błędu, timingi równo po 14

 

 

Jest tu coś jeszcze do poprawienia? Coś co da mi jakiś dodatkowy fps, a nie ułamek fpsa :P ?

Tak to wygląda:

 

6a773f9a69fa4c87.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRFC2 i 4 wpisywałeś ręcznie?

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest sugestia płyty. W dram kalkulatorze można przeliczyć, ale podobno te dalsze trfc nic nie daje. Cieszę się i z tego cepa i z tego ramu, w grach nic się nie dzieje, poza stabilniejszym fpsem :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj AIDA z ciekaowci ;) Reszta ustawien typu Prkt itp masz auto czy recznie wbijasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, trochę śpiący jestem . Prkt, co to znaczy :P ?

 

6cd22b271c0d7a2d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...