Skocz do zawartości
Phoenix.

AMD RYZEN OC RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie nie ma mowy o stabilności, GDM OFF dałem , i w tm5 sypie od razu błędami. Dziś odpuszczam temat oc. Procek zostawiam na auto , ram 3733mhz cl16 (reszta timingów kolegi Art) i idę pograć , jutro złapie stabilność ramu , może 3800mhz da radę na tym cepie zrobić, więc coś podrzeźbie i pod te nastawy ustawie proca na 1.35v i max co się da na allcore .

Wcześniej tm5 na gdm on , scl 3 , trfc 300 przechodziło , więc w teorii też powinno dać radę, oczywiście mowa o 4x14 , jak nie da rady , to nie będę płakał jak trcdrd będzie wyżej o oczko czy tam 2 :)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Novi przykozaczyłeś na tym 4400 Mhz :E daj coś normalnego np. 4200 albo 4150 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w podziwie tej sztuki, 4.2 na pewno wrzucę , ostatni test jak na razie na 4.4ghz, nie będę go katował. Ustawienia jak kolegi Arta , tylko tcwl 16 i timingi 16.16.16.16.32.48 :

Zwróćcie uwagę na l3 cache ... Latency też niczego sobie .

 

6f55ff973247a40d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, ale 4400 to raczej na bank Ci się wyłoży we wszystkim, więc to trochę sztuka dla sztuki :Up_to_s: Przejdzie aidę i tyle

 

Chyba, że wyrwałeś jednorożca ? to ten 3600x?

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20min occt avx2 przeszedł na 1.39v , więc tam może by trzeba było dołożyć z +0.01-0.03v do 100% stabilności, ale nie miałem ani jednego resetu , r20 robiłem parę razy, aidy też , geekbenchi i inne rzeczy też, pół godziny gra w apexa/cs go , 0 anomalii ;) . Wyniki jak na 4.4ghz chyba w normie (4038pkt z oc ram) .

To żaden jednorożec , zam granicą już są sztuki co robią 4.4 1.35v i niżej , 4.5ghz chyba rekordzista jest na 1.35v :P. To jest tylko moc 1932sus (data produkcji) . Na auto tak się zachowuję : 67e3464c36deb9de.jpg

 

Procek auto, nastaw ten co wyżej :

 

18aba94c04f6e87f.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a, bo Ty nowy masz. Myślałem, że to na starym.

 

Mi szkoda już kasy na loterię krzemową - raczej na bank będę czekał na 4600 lub 4700x na moim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem 10zł do mojego ex :P. Oczywiście ten co takie wyniki kręci to używka, tylko szukałem z datą co najmniej 1931 (kolega RemiKo ma, też bardzo fajna sztuka, a idąc za plotką, że młodsze, są lepsze zaryzykowałem) i jak widać , banan na twarzy nie do opisania :D. Bez stresu ta sztuka nakarmi rx5700xt, jeszcze się nie biłem o if, jutro próba fclk 1900/1933mhz , ciekawe czy pójdzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak przeszło 20min occt to na bank się nigdzie nie wyłoży już, wystarczy 3min nawet bez avx occt i nigdzie się nie wyłoży

To pokazuje jak sporo daje taktowanie w aidzie jak miałeś latency 62.8 a na auto 64.9 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ustawie sztywne 4.2 i zobaczę , czy w aidzie się zmieni, ale wątpię bo on trzyma 1.29-1.31v na auto w grach a zegar stoi na 4200mhz jak k... Widać wpływ procka na opóźnienia, już miałem aide na pamięć wyuczoną na tamtym egzemplarzu , a tu na tym 4.4 dobitnie przekroczyła wszelkie moje rekordy . W r20 ten cpu na pbo ciśnie wyższe wyniki niż tamten na 4.15ghz i ram podobnie ustawiony :P. gdzieś o 60pkt więcej , a średni zegar niby tylko 4175ghz .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ustawie sztywne 4.2 i zobaczę , czy w aidzie się zmieni, ale wątpię bo on trzyma 1.29-1.31v na auto w grach a zegar stoi na 4200mhz jak k... Widać wpływ procka na opóźnienia, już miałem aide na pamięć wyuczoną na tamtym egzemplarzu , a tu na tym 4.4 dobitnie przekroczyła wszelkie moje rekordy . W r20 ten cpu na pbo ciśnie wyższe wyniki niż tamten na 4.15ghz i ram podobnie ustawiony :P. gdzieś o 60pkt więcej , a średni zegar niby tylko 4175ghz .

Ja bym zszedł na twoim cpu do 61.5 ns patrząc na te wyniki :E właśnie ciekawe jak to jest z nowymi partiami wersji X skoro jak widać przy zwykłych jest taka różnica to może x chodzi na 4.6 ghz :E

 

Olej to PBO bo ten proc ma szanse na all core 4.3/4.35 przy dobrym napięciu i nie stabilizuj go po tyle minut z avx tylko jak przeleci 5min to wyłącz już będzie stabilny zawsze w grach a na tym ci najbardziej zależy + nie będziesz katował niepotrzebnie, mniej roboty - wyższy zegar zamiast dowalać napięcia i schodzić z zegara do jakiegoś wypalacza :E Jak jest ryzyko niestabilności w grach to w occt w pierwszych sekundach wywali sporo błędów jak ustawisz tak że przez 2-3 min nie będzie niczego to już ci sie nie wywali nawet przy 5 godzinnej rozgrywce w BF5 na operacji podziemie (mi tam proc często wrzuca 95%) :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Później się pobawie , najgorszy pierwszy moment jak widzisz fajna sztukę, ciekawość nie pozwoliła mi ustawić teraz tego cepa do 24/7 , ale musiałem się chwilę pobawić:P . Pod aide może by odpalił 4450mhz@1.39v i ram może 3800/3866mhz , ale ciężko będzie wypluc Te 61.5ns, pewnie by się dało, ale ja nie chce przekraczać 1.4v , nawet na taka głupia aide . Na 1.45v może i 4.5-4.6ghz ale jakoś nie mam serca :( . Zejść poniżej 60ns chyba się nie da? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zejść poniżej 60ns chyba się nie da? :P

na intelu się da :D ale tam opóźnienia ogólnie są całkiem inne, może jakaś sztuka z X'em co zrobi 4.6 nie mówie tu tylko o 3600 ale wyżej i szyki ram powali tą barierę 60ns na amd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Send1N zrobimy te 60 ns, cierpliwości - na Ryzenie 4000 :E

 

Chociaż sądząc po tym 1932us to trzeba będzie poczekać pół roku od premiery i dopiero kupić - może na black friday przyszłoroczny, zakładając że R4000 będzie w sierpniu 2020? :P

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, fclk nie wstaję na 1933-1900mhz , max co pc bootuję to 1866mhz , więc ram na 3733mhz muszę dać. Próbowałem ustawiać vsoc 1.15-1.2v , vddg 0.95-1v , nie da się zbootować , żeby wykluczyć za wysokie napięcia jak na ex egzemplarzu, zszedłem z fclk na 1866mhz i pc wstał na 1.2 i 1v vddg , więc wykluczam brak współpracy z wyższymi napięciami . 1932SUS całkiem fajny jest, i tak chyba zostanie na 24/7 .

Ja ryzena 4xxx nie kupie szybciej niż 4-5 miechów od premiery , mam nauczkę z moim pierwszym egzemplarzem , szkoda nerwów i zmieniać co chwilę, pasta termo nie włosy, na głowie nie rośnie :P

 

Oj, z tego co słyszałem , to ma być listopad/grudzień zen3 , więc pewnie najprędzej można brać nowe zenki w marcu-maju , żeby kasztana nie trafić :P

 

2715dfa8d6f367e0.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Novi ladny wynik, nie ma co ustawiac tego na PBO bo masz piekna sztuke na 4350-4400Mhz. Dzis rozmawialem ze znajomym co ma 3700X i jego sztuka starasza nawet nie wstaje na 4400Mhz a max to 4375Mhz z napieciem pow 1.52v wiec jak widac te lepsze biny to prawda bo mi trafila sie tez piekna sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie jakbym zamówił 3600 do shitkoma przyszedł odebrać sprawdził tydzień produkcji, a nie dzięki elo xD to bardzo by się wpienili? :lol2: Bo jedyne co mnie trzyma na tym frędzlu co mam to IMC, które jest mocne jak pudzian po hormonie wzrostu

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna sztuka, za ta kasę to na prawdę się świetnie trafiło, a sprzedający jednak nie ściemniał. Procek był zakupiony w xkomie miesiąc temu , wiec pewnie jest spora szansa u nich trafić takie egzemplarze . Na tym llc pod mocne obciążenia płyta podaje 1.344v , w grach mam 1.327v , nic jak na razie się nie wysypalo, ale ram dałem bardzo zachowawczo, nie testuje w Prime, to i muszę procka mocniej w grach przycisnąć, a jak zacznę i kręcić ram i procesor to nie będę wiedział od czego mi się pc wysypuje:) . Myślę że jest to bezpieczny nastaw dla tego egzemplarza , i go szybko nie zdegraduje :).

 

W xkom masz szansę na taka sztukę , ta się trafiła już miesiąc temu , a w Google wynalazłem kogoś z 1936 , ale nie ma wzmianki o oc :P

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Novi Tu nie ma co kombinować. Jeżeli grasz w 1080p to ustawiaj ram na 3733mhz 1:1 oraz procek 4.4ghz na tym 1.39v o ile stabilnie. Nie zdegraduje Ci go przecież takie napięcie. Ja miałem swój stary 3700x na 4.3ghz i 1.47v, używany przez 3msc do bf5 oraz renderingu i nic mu sie nie stało. Oczywiście wcześniej testowany w OCCT, Cinebench itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak , ale szkoda bic się o te 50mhz kosztem 0.04v , 1.37v raczej nie da się ustabilizować na 4.4ghz, fajniej wygląda taka liczba , ale raczej nie ma sensu . Byle mi wystarczył do 2021r .

 

Przyznać się, czyj to ? 56bd75e48ab27e40.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie jakbym zamówił 3600 do shitkoma przyszedł odebrać sprawdził tydzień produkcji, a nie dzięki elo xD to bardzo by się wpienili? :lol2: Bo jedyne co mnie trzyma na tym frędzlu co mam to IMC, które jest mocne jak pudzian po hormonie wzrostu

xkom bardzo dobry sklep i jak nawet nie otworzysz pudelka to im to przeciez rybka takze nie ma co sie szczypac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą jaja jak kupisz, rozpakujesz, podłączysz swój 1937us iii będzie padaka 4.1GHz max :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak może być a po prawdzie to i 4 GHz na 3600 z wysoką szyną robi robotę a bardziej przydałaby mi się z 15% mocniejsza grafa niż CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2715dfa8d6f367e0.jpg

 

Znowu masz jakiś mały pobór w tym OCCT nie normalny :E to nawet remiko ma okolice 100W a też na niskich napięciach proc chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że zwisa mi ten pobór, ważne żeby wydajności nie ucinało, i było stabilne :) . Nie wiem czy to zasługa tego egzemplarza, czy gryzliego , ale teraz ten procek jest niemożliwie chłodny. W grach 38-48* , zależy od gry . Wczoraj całe popołudnie się biłem o wyniki w benchach, a dziś nadszedł czas sprawdzenia stabilności na ustawieniu 24/7 . Rx5700 już w drodze, dziś wysłali, bo dostałem maila przed chwilą, będzie zabawa w następnym tygodniu ^^ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowano się na podniesienie FCLK do 1900 MHz. Według Silicon Lottery, zaledwie 12 procent z przetestowanych jednostek jest w stanie osiągnąć tak wysoki zegar tej szyny przy ustawieniu SoC Voltage pozostawionym na Auto (1.1 V).

 

https://pclab.pl/news82739.html

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...