Skocz do zawartości
Phoenix.

AMD RYZEN OC RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jade na trtp 8 i trfc 250 na 3733 ale przy 3800 czego bym nie ustawił nawet jak TM5 przechodzi bez błędów to w grze jest dramat z fpsem i po chwili resecik :)

 

A tak swoją drogą kamil, jaki masz pobór prądu w OCCT i temperatury max? bo widzę że masz napieciowo procka ustawionego identycznei jak ja 1.325v i llc3 na ramie też troche voltów jest więc powinno być podobnie z poborem ;):Up_to_s: Przekraczasz 100W?

 

 

JSZAOyU.png

 

 

OCCT pokazuje średnio 102.5W i sporadyczne piki do 114W :E. Serwer się przywiesił i zaspamowałem trochę :lol2:

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki :) na starszych OCCT też był podobny pobór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki :) na starszych OCCT też był podobny pobór?

Nie testowałem na starszych tego proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytanie do was, jak w realnym zastosowaniu te opóźnienia się sprawdzają.

 

U mnie (Ryzen 5 3600, Ram F4-3200C14D-16GTZ) niezależnie od taktowania CPU (czy stock bez PBO 3600 mhz, czy z PBO, czy na sztywno 4200mhz) w grach, w miejscach mocno siedzących na CPU:

- przy profilu XMP 3200 CL 14-14-14-34-48, lub symulowany profilu XMP (DOCP) z 3600 16-16-16-36-52, wszytko jest ok;

- przy opóźnieniach ustawionych ręczeni z kalkulatora 3200mhz 14-14-14-28-42@ 1.35V lub 3600mhz 14-15-14-28-42@ 1.45V (LINK dokładnych opóźnień), dochodzi do mikroprzycięć, odznaczających się w 0,1% low FPS.

 

Sytuacje te obserwuje m.in. w Wiedźminie 3, w Novigradzie na rynku lub w SoTR w mieście. Tak samo w AC Orgins w Alexandrii. Oczywiście mam zyski w średnim FPS, czy 1% low w stosunku do XMP, ale te przycięcia, chociaż rzadkie, to zauważalne. Dajmy na to w W3, w którym jest ich najwięcej, na XMP mam (średnio - 104fps; 1%low - 76fps; 0,1% low - 67fps), a przy rzecznych, gdy dochodzi do ścięć (średnio 107 fps; 1% low - 82fps; 0,1% low - 27 fps). Testy powtarzałem wielokrotnie.

 

Teraz pytania:

- co jest przyczyną? (zbyt niskie napięcie? - ustawiałem zalecane z kalkulatora, być może któreś z opóźnień z kalkulatora może skutkować takim zachowaniem?)

- czy testowaliście swoje opóźnienia w grach - może macie podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Testowałeś czy to w ogóle jest stabilne, np w TM5?

Druga sprawa, GPU podkręcone? Sam się spotkałem z tym że podkręcenie RAM-u, nawet nie o jakieś skrajne wartości zdestabilizowało mi OC karty tak że co 10-15 minut wywalało mnie do pulpitu. A nawet jak nie wywalało to pojawiały się ścinki.

 

U mnie wszystko w co obecnie gram dobrze chodzi, na przykład BF5. A to jest najmocniej siedząca gra na procu i RAM-ie chyba jaka powstała, zero przycięć, chodzi idealnie gładko. W innych grach jak zdarzały się mikroprzycięcia to najczęściej winne były skopana sterowniki, albo przegięte OC rdzenia GPU.

 

Wyjątkiem od reguły jest u mnie Wiedźmin 3 (Na Ryzenie 2600 miałem to samo, a przewertowałem na nim 3 różne komplety RAM-u na różnych kościach, niepodkręcone, na profilu XMP, podkręcone ręcznie), bo tutaj co bym nie zrobił to od czasu do czasu pojawi się jakaś mikrościna, najczęściej w takim Novigradzie. U mnie to wygląda tak że na wykręconym RAM-ie 3800 CL15 ścinki są najmniej odczuwalne i najrzadsze, właściwie już przestają mi przeszkadzać. Ustawiłem teraz dla przykładu twoje XMP 3200 MHz 14-14-14-34-48 i jest znacznie gorzej, ściny silniejsze i częstsze. Najgorzej jest na RAM-ie nie podkręconym czyli 2133 MHz CL15. Po prostu akurat ta gra tak ma, normalka. Pomaga czasami odpalenie jej w trybie okna bez ramek, mikroprzycięcia są wtedy znacznie rzadsze. Więc w takim Novigradzie u mnie wygląda to tak że im szybszy CPU i RAM tym mniej ścinek, niestety nie da się ich całkiem wyeliminować.

 

 

PS.

A co powiecie na takie coś? Dokręciłem suby do oporu :P. Wydajność lekko podskoczyła, 2 FPS-y więcej w BF5, Odczyty w AIDA trochę lepsze. Pomiędzy 15-16-15-30-45 a 14-16-14-28-42 są 3 FPS-y różnicy, więc to nie jest wcale tyle co nic! Timingi tWRWR i tRDRD bez problemu wskoczyły na 1 tak jak na Zen+, więc nie rozumiem w jakim celu mam je trzymać na 5 i 7 (Miałem kiedyś RAM-y mianowicie kości Micron B-Die które tego wymagały, próba ustawienia tych timingów niżej kończyła się brakiem POST-u, ale na Samsungach B-Die, pleazz). Ciaśniej już nie zejdę, tam gdzie jeszcze da się wpisać mniejszą cyferkę to płyta już po tym nie chce wstawać :E. Według mnie opłaca się tak docisnąć, nie ma co aż tak bardzo się tym kalkulatorem sugerować ;), jak kręcić to kręcić!

 

 

NLmHVdw.png

 

 

Jak te nastawy przejdą mój rygor testowy, to może nawet tak zostawię :P.

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na 3600 cl14 to bardzo słabo, chyba że resztę timingów masz bardzo luźno ustawionych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na 3600 cl14 to bardzo słabo, chyba że resztę timingów masz bardzo luźno ustawionych

AUTO wszystko :) to są Crucial Ballistix Sport LT 16GB DDR4-3000 CL15 BLS16G4D30AESB

Edytowane przez Setnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem, odpal amd ryzen calculator, wrzuć stamtąd nastawy dla 3600 fast preset i zaraz poczujesz różnicę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem że zostawiam te dociśnięte do oporu subtimingi o których pisałem wczoraj, ani HCI, ani TM5 nie widzi przeciwwskazań. Wydajność w grach i testach na plus, BF5 +2 FPS do AVG, ściągnąłem nawet SoTR do testów i w tym wypadku jest różnica 4 FPS-ów. Jak mam ustawione suby z kalkulatora to ciągle mnie korci żeby to docisnąć, a tak to nie ma już czego dociskać :P. Chyba że podbije napięcie i powalczę o niższe główne i tRFC, ale nie widzę sensu, no i CPU na CL14 woła już o więcej papu. Z tRFC nie ma sensu według mnie schodzić w krokach mniejszych niż 10ns, a i tak przy tak dużym kroku ciężko w ogóle wychwycić jakikolwiek wzrost wydajności.

Próba ustawienia niższych tWTRS, tWTRL, tCWL i tRDWR kończy się zwiechą płyty, jedyny objaw niestabilności :D. tWRWRsd/sc, TRDRDsd/sc bez problemu działają na 1.

 

TM5

 

D8OzAG6.png

 

 

MemTestPro 7.0

 

ylcCEwd.png

 

 

Tak w ogóle odkryłem wczoraj po ponad roku używania do testów benchmarku w AIDA, że wystarczy dwukrotnie kilknąć w dane okienko z interesującym nas testem żeby go wykonać, nie trzeba za każdym razem męczyć całego testu :D:lol2:.

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle odkryłem wczoraj po ponad roku używania do testów benchmarku w AIDA, że wystarczy dwukrotnie kilknąć w dane okienko z interesującym nas testem żeby go wykonać, nie trzeba za każdym razem męczyć całego testu :D:lol2:.

Haha, tak samo nie wiedziałem o tym :D

Edytowane przez MarioDee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem że zostawiam te dociśnięte do oporu subtimingi o których pisałem wczoraj, ani HCI, ani TM5 nie widzi przeciwwskazań. Wydajność w grach i testach na plus, BF5 +2 FPS do AVG, ściągnąłem nawet SoTR do testów i w tym wypadku jest różnica 4 FPS-ów. Jak mam ustawione suby z kalkulatora to ciągle mnie korci żeby to docisnąć, a tak to nie ma już czego dociskać :P. Chyba że podbije napięcie i powalczę o niższe główne i tRFC, ale nie widzę sensu, no i CPU na CL14 woła już o więcej papu. Z tRFC nie ma sensu według mnie schodzić w krokach mniejszych niż 10ns, a i tak przy tak dużym kroku ciężko w ogóle wychwycić jakikolwiek wzrost wydajności.

Próba ustawienia niższych tWTRS, tWTRL, tCWL i tRDWR kończy się zwiechą płyty, jedyny objaw niestabilności :D. tWRWRsd/sc, TRDRDsd/sc bez problemu działają na 1.

 

Tak w ogóle odkryłem wczoraj po ponad roku używania do testów benchmarku w AIDA, że wystarczy dwukrotnie kilknąć w dane okienko z interesującym nas testem żeby go wykonać, nie trzeba za każdym razem męczyć całego testu :D:lol2:.

 

To ciekawe, dobrze wiedziec :P z tymi timingami na 1 to jestem w szoku że chodzą na 1 i trtp o którym pisałeś nagle chodzi na 5 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak w ogóle odkryłem wczoraj po ponad roku używania do testów benchmarku w AIDA, że wystarczy dwukrotnie kilknąć w dane okienko z interesującym nas testem żeby go wykonać, nie trzeba za każdym razem męczyć całego testu :D:lol2:.

Jestem zaskoczony, też nie wiedziałem.

giphy.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Testowałeś czy to w ogóle jest stabilne, np w TM5?

Druga sprawa, GPU podkręcone? Sam się spotkałem z tym że podkręcenie RAM-u, nawet nie o jakieś skrajne wartości zdestabilizowało mi OC karty tak że co 10-15 minut wywalało mnie do pulpitu. A nawet jak nie wywalało to pojawiały się ścinki.

 

U mnie wszystko w co obecnie gram dobrze chodzi, na przykład BF5. A to jest najmocniej siedząca gra na procu i RAM-ie chyba jaka powstała, zero przycięć, chodzi idealnie gładko. W innych grach jak zdarzały się mikroprzycięcia to najczęściej winne były skopana sterowniki, albo przegięte OC rdzenia GPU.

 

Wyjątkiem od reguły jest u mnie Wiedźmin 3 (Na Ryzenie 2600 miałem to samo, a przewertowałem na nim 3 różne komplety RAM-u na różnych kościach, niepodkręcone, na profilu XMP, podkręcone ręcznie), bo tutaj co bym nie zrobił to od czasu do czasu pojawi się jakaś mikrościna, najczęściej w takim Novigradzie. U mnie to wygląda tak że na wykręconym RAM-ie 3800 CL15 ścinki są najmniej odczuwalne i najrzadsze, właściwie już przestają mi przeszkadzać. Ustawiłem teraz dla przykładu twoje XMP 3200 MHz 14-14-14-34-48 i jest znacznie gorzej, ściny silniejsze i częstsze. Najgorzej jest na RAM-ie nie podkręconym czyli 2133 MHz CL15. Po prostu akurat ta gra tak ma, normalka. Pomaga czasami odpalenie jej w trybie okna bez ramek, mikroprzycięcia są wtedy znacznie rzadsze. Więc w takim Novigradzie u mnie wygląda to tak że im szybszy CPU i RAM tym mniej ścinek, niestety nie da się ich całkiem wyeliminować.

 

 

NLmHVdw.png

 

 

Jak te nastawy przejdą mój rygor testowy, to może nawet tak zostawię :P.

Tak, testowałem - wszystko stabilne.

Ale naprowadziłeś mnie na GPU (GTX 980ti ZOTAC AMP EXtrem - bez kręcenia ręcznego, ale to najbardziej podkręcona fabrycznie wersja karty - 1430/1441 mhz w W3) i wyszło szydło z worka.

CPU to Ryzen 5 3600

Zmieniłem rozdziałkę w wiedźminie na 720p i się zaczęło - to wyniki. Testowane na Dzikim Gonie 1.32, ustawienia Uber, bez HW.

 

CPU bez PBO - stock (3600mhz) + Ram XMP/DOCP (3200mhz @ 14-14-14-34-48-560)

1. miejsce testowe - Novigrad - kupiec Rynek, co ważne, podczas misji Ostatnie Przygotowania (więcej oddziałów - NPC na rynku)

Średnio: 118fps; 1%low: 90fps; 0,1%low: 82fps (0 ścinek)

Obciążenie GPU: 78% (od 70 do 90%);

 

2. miejsce testowe - Beauclair - Rynek

Średnio: 141fps; 1%low: 109fps; 0,1%low: 91fps (0 ścinek)

Obciążenie GPU: 80% (od 73 do 94%);

 

CPU bez PBO - podkręcony (4200mhz) + Ram XMP/DOCP (3200mhz @ 14-14-14-34-48-560)

1. miejsce testowe - Novigrad - kupiec Rynek, co ważne, podczas misji Ostatnie Przygotowania (więcej oddziałów - NPC na rynku)

Średnio: 126fps; 1%low: 98fps; 0,1%low: 90fps (0 ścinek)

Obciążenie GPU: 82% (od 74 do 93%);

 

2. miejsce testowe - Beauclair - Rynek

Średnio: 149fps; 1%low: 114fps; 0,1%low: 96fps (0 ścinek)

Obciążenie GPU: 83% (od 75 do 97%);

 

CPU bez PBO - stock (3600mhz) + Ram manual timings (3200mhz @ 14-14-14-28-42-252)

1. miejsce testowe - Novigrad - kupiec Rynek, co ważne, podczas misji Ostatnie Przygotowania (więcej oddziałów - NPC na rynku)

Średnio: 127fps; 1%low: 98fps; 0,1%low: 87fps (0 ścinek)

Obciążenie GPU: 81% (od 72 do 93%);

 

2. miejsce testowe - Beauclair - Rynek

Średnio: 154fps; 1%low: 117fps; 0,1%low: 109fps (2 małe ścinki)

Obciążenie GPU: 86% (od 78 do 99%);

 

CPU bez PBO - podkręcony (4200mhz) + Ram manual timings (3200mhz @ 14-14-14-28-42-252)

1. miejsce testowe - Novigrad - kupiec Rynek, co ważne, podczas misji Ostatnie Przygotowania (więcej oddziałów - NPC na rynku)

Średnio: 134fps; 1%low: 102fps; 0,1%low: 88fps (2 małe ścinki)

Obciążenie GPU: 91% (od 78 do 97%);

 

2. miejsce testowe - Beauclair - Rynek

Średnio: 161fps; 1%low: 121fps; 0,1%low: 20fps (kilkanaście milisekundowych ścinek)

Obciążenie GPU: 94% (od 83 do 99%);

 

Wychodzi na to, że winne jest GPU i/lub silnik gry :) Hipoteza jest taka, że przez lepsze timingi, jest dużo lepszy transfer render CPU do rzeczywistego fps CPU i GPU nie nadąża :)

 

f212276571f0.png

 

0939a9eb95f4.png

 

PS

Czas zacząć myśleć o nowy GPU :)

Edytowane przez Raidenorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa progres, a może regres.

 

3600 4,3GHz 1,1875V + 3800MHz CL14 1,52V = 95,90W CPU i 162,1W z gniazdka

3600 4,3GHz 1,1875V + 3733MHz CL14 1,48V = 93,47W CPU i 154,4W z gniazdka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjechałem z tymi subami jak Kamilen https://zapodaj.net/0f372d7ff76a2.png.html i wszystko ok, test przeszedł ale jakoś mnie to nie przekonało "te jedynki wszędzie" aż dziwne że to jest stabilne, wiec zagrałem w BF5 2 godziny i wszystko śmiga :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dużo się tam nie różni ;)

 

Ja jeszcze ani razu BSOD nie miałem w grze więc (odpukać) ustawienia z siga wydają się stabilne.

 

Przez wirusa RAMy wściekle podrożały więc to chyba moment, w którym sprzedam CJRy ;) wystawię aukcję dziś, myślę, że kasę odzyskam. Miały iść dla dziewczyny do kompa, ale szczerze mówiąc chyba lepiej skorzystać z obecnego podskoku cen, a jej kupić za parę m-cy jakieś Cruciale.

 

Wciąż mam banan na twarzy że te ramki4400/19 wyrwaliśmy po nieco ponad 500 zł :E

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa progres, a może regres.

 

3600 4,3GHz 1,1875V + 3800MHz CL14 1,52V = 95,90W CPU i 162,1W z gniazdka

3600 4,3GHz 1,1875V + 3733MHz CL14 1,48V = 93,47W CPU i 154,4W z gniazdka

Z ciekawości - jaki wyniki w Cinebenchu R20 mutli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie okolice 3930-3950pkt tak na szybko jak sobie obliczyłem. 4.35ghz na czystym sytemie "ociera się" o 4000pkt , 4.4ghz okolice 4040pkt , 4.45ghz okolice 4080-4090pkt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co mi się udało wyciągnąć z c-die na Ryzen 1600x. Jakby ktoś ciągle twierdził, że 1 gen Ryzena ma słaby kontroler RAM. Napięcie na RAM 1,36v. Hyperx Fury 2400mhz cl15.

 

ryzen-1600x-c-die.jpg

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co mi się udało wyciągnąć z c-die na Ryzen 1600x. Jakby ktoś ciągle twierdził, że 1 gen Ryzena ma słaby kontroler RAM. Napięcie na RAM 1,36v. Hyperx Fury 2400mhz cl15.

 

https://i.ibb.co/F5GDMMB/ryzen-1600x-c-die.jpg

 

Zrób testy porównawcze w grach i np w geekbench, jestem ciekaw przyrostu wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób testy porównawcze w grach i np w geekbench, jestem ciekaw przyrostu wydajności.

Na razie w pełni stabilne są na 3666mhz, na 3733mhz jeszcze nie testowałem, tylko Aida64 na szybko. Testów w grach nie chce mi się robić w geekbench mogę spróbować ale jakie prędkości mam porównać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3733 na podobnych luznych timingach też w aida lepsze odczyty ale w TM5 wali błędami więc bez sensu

w geekbench wyniki mam gorsze niz na 3533 z ciasnymi timingami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie w pełni stabilne są na 3666mhz, na 3733mhz jeszcze nie testowałem, tylko Aida64 na szybko. Testów w grach nie chce mi się robić w geekbench mogę spróbować ale jakie prędkości mam porównać?

 

 

3333-3533-3733, tylko obniż timingi dla niższych taktowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Undervolting pamięci, w biosie ustawione 1,230V, co ciekawe przy niższym napięciu błędów nie było, ale po 17 min testu i korzystania z przeglądarki reset.

 

50b6a8e8cafb41d3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...