Skocz do zawartości
p1kej

Problem z pikami winscomrssrv.dll oraz StartupCheckLibrary.dll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

Tak wiem temat już był wałkowany, przejrzałem forum, zrobiłem krok po kroku i nadal nic w takim razie ratuję się nowym tematem. Problem pojawił się kiedy chcąc zaktualizować system przez Windows update wystąpił błąd. Ściągnąłem program do aktualizacji systemu, zaktualizowałem go ręcznie i problem pojawił się własnie po aktualizacji i za każdym razem po uruchomieniu komputera na pulpicie wyskukują te dwa komunikaty. Wstawiam logi z FRST.

 

W komentarzu plik FRST.

Addition.txt

FRST.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Komunikaty wyskakują z powodu szkodliwych zadań w harmonogramie:

Uruchom FRST a następnie (poprzez skrót klawiszowy CTRL + Y) otwórz notatnik systemowy. Wklej w nim poniższą zawartość:

 

CloseProcesses:
Task: {035F4B6D-EAC2-4836-8EEF-B5A1E60B6E53} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Windows Error Reporting\winrmsrv => C:\WINDOWS\system32\winrmsrv.exe [731136 2019-12-07] (Microsoft Corporation) [brak podpisu cyfrowego] <==== UWAGA
Task: {7B0E7525-F100-4F38-B3EC-2F83AF3CA376} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Application Experience\StartupCheckLibrary => rundll32.exe StartupCheckLibrary.dll,DllMainRunLibrary <==== UWAGA
Task: {DDD7C9DA-048B-4849-9706-DC6897BC013A} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Wininet\Winlogui => winlogui.exe <==== UWAGA
Task: {E5918A49-E71B-4AB8-ADBD-C5A65E339F79} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\WDI\SrvHost => rundll32.exe winscomrssrv.dll,SrvMainHost <==== UWAGA
Task: C:\WINDOWS\Tasks\CreateExplorerShellUnelevatedTask.job => C:\WINDOWS\explorer.exe
CHR HomePage: Default -> hxxp://www1.delta-search.com/?affID=119816&babsrc=HP_ss&mntrId=300F00247EABDCFE
File: C:\WINDOWS\system32\winrmsrv.exe
EmptyTemp:

Poprzez skrót klawiszowy CTRL + S (albo przez Plik -> Zapisz) zapisz zmiany w notatniku a następnie w FRST kliknij na Napraw. Na zakończenie naprawy FRST poprosi o restart systemu. Po restarcie powinno być już ok. Podaj log z naprawy (Fixlog.txt).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śuper! Wszystko śmiga jak należy.

 

A ja próbując pozbyć się tego problemu po aktualizacji przywróciłem system do ostatniego punktu chociaż sprawdzając build systemu okazało się że przywróciło do momentu kiedy system był już po aktualizacji bo wersja jest najnowsza.

Czy FRST można z powodzeniem usunąć z komputera?

 

Serdecznie dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podaj jeszcze ten log z naprawy. Do usunięcia pozostałości po FRST użyj delfix.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...