Skocz do zawartości
reactorpcsu

Memory management w win10

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie od niedawna użytkuje Win10, a wcześniej prawie przez 10lat użytkowałem win7. W Win7 nie miałem żadnych problemówa a z win10 co chwila jakiś problem... Oczywiście mam oryginalny win7 ze sklepu w wersji BOX i zrobioną darmową aktualizację do win10. Problem mam jak w tytlue. Blue Screen i "Memry Managment" wyskakuje często w czasie grania w różne gry. Przy korzystaniu z neta nie mam takich problemów, więc tylko raczej przy obciążeniu. Zrobiłem "Diagnostykę pamięci systemu Windows" jednak żadnych błędów nie znalazł. Moje kości pamięci to DUAL 2x 4GB Patriot Sector 5 1600Mhz CL9 oraz DUAL 2x 4GB Patriot Sector 5 1333hz CL9 podniesione na 1600Mhz = 16GB 1600Mhz CL9.

 

Co jeszcze zrobić, aby się dowiedzieć gdzie leży problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd wskazywałby na niestabilny ram . Mam tak , jak przesadze z jakimś timingiem :). Sciagnij jakiś memtest i przetestuj stabilność ramu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zaczynam mieć wrażenie, ze z tą dziesiątką to jak z Tuskiem, cokolwiek by się nie stało wina WIn10 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale z win10 mam od samego poczatku tyle drobnycb upierdliwych problemow, ze mysle o powrocie do 7. Obecniw robi sie mem test i narazie to tak wyglada....

 

20191209-190835.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale z win10 mam od samego poczatku tyle drobnycb upierdliwych problemow, ze mysle o powrocie do 7. Obecniw robi sie mem test i narazie to tak wyglada....

 

20191209-190835.jpg

No to jak na razie to ja tu widzę błędy z pamięcią a nie z win 10. I tak to zazwyczaj jest, problem leży całkiem gdzie indziej, ale najlepiej obwinić Windowsa, choć największy problem zazwyczaj siedzi przed monitorem.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mądralo zamilcz juz w moim temacie i idz sobie gdzie indziej, bo Twoje posty niczego pozytecznego nie wnosza, ani nie pomagaja.

Edytowane przez reactorpcsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie w laptopie i o dziwo wystarczyło cofnąć oc GPU, i od 2 miesięcy nie mam tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mądralo zamilcz juz w moim temacie i idz sobie gdzie indziej, bo Twoje posty niczego pozytecznego nie wnosza, ani nie pomagaja.

A co mamy Ci poradzić na problemy z pamięcią?

Załaduj profil JEDEC / wyłącz XMP i sprawdź, czy problemy się pojawiają.

Wyciągnij jeden moduł i testuj.

Wróć do Windowsa 7?

 

Zainstalowany system operacyjny nie ma nic do testu, który obecnie przeprowadzasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdzie nie napisalem, ze winny twmu system, tylko oglnie spostrzeznia po zmianie windowsa. A sary jesli chce pomoc to niech pomoze, a nie mnie obraza, bo ja sobie na to nie pozwole, a jego ostatnie zdanie mialo to na celu.

 

Kola3492 moze miec racje (zakladajac, ze pamiec jest ok!). Mam zrobione OC ale CPU z 3.3 na 4.4Ghz i przynamniej na 7 nie było z tym problemu... Zrobi sie teat do konca i zejde na 4.0Ghz.

Edytowane przez reactorpcsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdzie nie napisalem, ze winny twmu system, tylko oglnie spostrzeznia po zmianie windowsa. A sary jesli chce pomoc to niech pomoze, a nie mnie obraza, bo ja sobie na to nie pozwole, a jego ostatnie zdanie mialo to na celu.

 

Kola3492 moze miec racje (zakladajac, ze pamiec jest ok!). Mam zrobione OC ale CPU z 3.3 na 4.4Ghz i przynamniej na 7 nie było z tym problemu... Zrobi sie teat do konca i zejde na 4.0Ghz.

 

Gdzie Cię obraziłem? Ze jasno Ci napisałem ze widać błędy w memteście? A Ty obwiniasz za problemy niesłusznie Windowsa? Piszesz ze tego nie robisz, a tekst

z win10 co chwila jakiś problem

Napisała wróżka? Weź chłopie ochłoń trochę, przeczytaj jeszcze raz i się zastanów zanim coś jeszcze napiszesz, bo jak na razie to ty obrażasz mnie i jeszcze raz to zrobisz to porostu poleci raport.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jesli nie rzoumiesz co to znaczy ostatnie zdanie, to klania sie tutaj czytanie ze zrozumieniem. Raport to sobie pisz jak chcesz, bo mnie to nie rusza i tak jak pisalem juz wyzej, czego chyba nie zrozumiales... Nie pisz już w tym temacie. Ja juz Tobie dziekuje za dobre rady. Zachowaj je dla innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem ze Ty jesteś problemem, tylko ze problem zazwyczaj siedzi przed monitorem i nie tyczy się to Ciebie, bo nie jesteś pępkiem świata a ogólnie użytkowników, więc kto tu ma problemy z rozumieniem czytanego tekstu? A pisać będę gdzie będę chciał, bo po to jest forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie autora, piszac do autora odnosisz sie do autora (jeśli wczesniej nie napisales do kogo sie odnosisz lub, ze do ogołu). Chcesz to sie wypowiadaj, ale zachowaj kulturę i zanim cokolwiek napiszesz to sie zastanow nad tym co piszesz, do kogo piszesz i jak ten ktos to moze odebrać.

Edytowane przez reactorpcsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym pisał o twojej osobie, to bym napisał ze "ty jesteś problemem" a nie ze problem zazwyczaj siedzi przed monitorem, powiedziałem ci nie jesteś pępkiem świata. Kultury mi nie brak, czego nie mogę powiedzieć o tobie, to nie ja zacząłem się rzucać jak poparzony, mimo ze dostałeś odpowiedź. Jeszcze raz ci napiszę, twój memtest wykazał błędy i tam szukaj problemu, zamiast ciepać się jak ryba bez wody. Kończę tą bezsensowną dyskusję bo szkoda mi klawiatury na rozmowę z kimś z kim nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20191209-210543.jpg

 

Test zakonczono. W wersji darmowej chyba nie ma mozliwosci zapisania raprtu wiec mam tylko te zdjecie

Edytowane przez reactorpcsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Memtest raczej nie ciśnie po cpu i według mnie problemem jest niestabilny ram. Można jeszcze np. puścić na kilkanaście minut test stabilności w Aidzie (można tam ustawić żeby testowało razem lub oddzielnie ram i cpu)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo że to DDR3 to i tak lepiej przetestować hci lub tm5 ten ram niż tym starym memtestem z pod dosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mimo że to DDR3 to i tak lepiej przetestować hci lub tm5 ten ram niż tym starym memtestem z pod dosa

A do DDR2 hci też się nada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy podkręcony CPU (i jego ewentualne podkręcenie) może być powodem wywołania tego problemu jaki mnie trapi w poście tytułowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do DDR2 hci też się nada?

Tak

 

czy podkręcony CPU (i jego ewentualne podkręcenie) może być powodem wywołania tego problemu jaki mnie trapi w poście tytułowym?

raczej nie ale co za problem sprawdzić na stocku cpu czy to nie występuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak zapytam , format po przejściu na nowszego Windowsa zrobiony? Jeśli nie , to zacznij od tego , wgraj 10 z pendraka i wtedy będziemy wiedzieć czy jest Oki czy nie .

 

Kolega miał podobnie , po przejściu z 7 na 10 , format rozwiązał sprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak... Ja zainstalowalem Win7, a potem uruchomilem aktualizacje na win10. Tam wybralem czysta instalacje, wiec chyba jest czysta... Plyty czy pendriva z botowalnym win10 nie posiadam.

 

PS: obnizlem zegar cpu z 4.4 na 4.3... Przez 2h grania wszystmo ok nic sie nie dzialo...

 

Noze to zegar cpu, ale ter zastanawiam sie jeszcze o czym dokladnie mowia bledy z memtestu?

Edytowane przez reactorpcsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcony ram obniża zdolność OC proca lub też zwieksza zapotrzebowanie na napięcie.

 

Jeżli zszedłeś z zegarem na CPU to ram ( kontroler ) mógł złapać stabilność. Najprościej ściągnij sobie jakiś inny programik.

 

TM5:

https://www.overclock.net/forum/27577522-post2594.html

 

Prime95 i testy pamięci.

 

Wspomniany HCI pod windowsa.

 

 

Niestabilny ram wymaga zmiany nastaw albo w timingach, albo podniesienie napięcia kości lub kontrolera, albo zejścia nieco z zegarem na CPU.

 

 

Jeśli nic nie zmieniłeś prócz systemu i nie zaglądałeś do BIOSu, to miałeś farta że na win7 nic Ci się nie sypało. Chociaż obstawiam, że w bardziej wymagającej gierce i tak nie posiedziałbyś 4-8h non stop bez wywalenia systemu.

 

 

Win10 - to jest słuszna decyzja. Dostaniesz Gsync Compatible z nowym GPU w sam raz pod monitor UWQHD 100Hz. Nie wyobrażam sobie Win7 z takim monitorem. Trzeba się rozwijać dziadku :D Miałem ten sam ból tyłka jako dziadek wychowany na win95/98/XP/Win7.. Na win10 wszystko jest tam gdzie być nie powinno, pozmieniali jeszcze nazwy opcji i brakuje tego co było od zawsze, np Mój Komputer.

 

Ale za to jest DX12, Gsync Compatible i wsparcie dla nowych sprzętów :D

 

Jakbym nie grał na kompie, to porzuciłbym Windowsa na rzecz Linuxa. A że gram, to nie ma opcji aby zostać na win7 gdzie brakuje DX12 tak samo jak na linuxie. Albo GsyncCompatible :D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu niestety w wymagające gry nie grałem bo nie miało to sensu na obecnym sprzęcie i znam tez boleści przesiadki z jednego Windowsa na drugi... Zaczynałem od 95 w grudniu 1998r z firmy Vobisa... :) (Pentium II 200mmx, 32mb ram, 2GB HDD i grafika chyba 4mb, a potem dokupiło się akcelerator 3DFX Voodoo 1 8MB - Była petarda :)) Wracając do tematu... Ja wszystko zrobiłem zgodnie z poniższym filmem, jeśli chodzi o OC procka, tylko stwierdziłem, że mam bardzo bogate chłodzenie (CPU chyba nawet po OC nie przehraczał 65*C) i dałem 4.5Ghz. Jednak potem zszedłem na 4.4 i tak już zostało, bo nagle wszystko martwe się stawało i nic nie można było zrobić

 

 

A jeśli chodzi o RAM, to tylko poniosłem zegary aby były wszystkie równe na 1600Mhz. Niestety blade mam pojęcie o OC. Pewnie by się przydało i podnieść im lekko napięcie. w CPU jest podniesione o 0.1V.i wtedy może i by można było podnieść CPU do 4,5Ghz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana zegara z 4.4 na 4.5 bez podbicia napięcia mogła się skończyć utratą stabilności. W sumie nawet w przeglądarce mogło się już zacząć wszystko sypać. Zarówno sam CPU mógł utracić stabilność jak i kontroler pamięci stąd pewnie błędy z pamięcią.

 

Ogólnie nie ma sensu kopanie się z i5 jeśli planujesz przejście na i7. I tak wszystko będzie trzeba od nowa dobierać.

 

 

Co do podkręcania ramu z tylko 1333 na tylko 1600, to i tak dobrze że Ci się udało :P Miałem kilka różnych DDR3 i chyba jedynie infineony 1333 poszły wyżej, do około 1833MHz dało się je wyciągnąć ale z podniesionym CL. Reszta przeważnie nie dochodziła nawet do 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...