Skocz do zawartości
undefined693

Netbook HP Pavilion X360 11-K012NW. Problem z zasilaniem sprzętu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem Netbook'iem HP. W moim posiadaniu już od 4 lat. Jakiś czas temu przestał się wgl włączać, nawet po podłączeniu ładowarki brak reakcji, nawet diody się nie świeciły więc go Schowalem w kąt i nie patrzyłem na to jakieś 2 miesiące. Po tym czasie, przy sprzątaniu stwierdziłem, że zobaczę na to, więc podłączyłem ładowarkę, patrzę dioda się świeci, naciskam power i pyk netbook śmiga. Włączył się tak jeszcze kilka razy i znów to samo - pewnego dnia chciałem z niego korzystać i znów brak reakcji. Następnie znów poleżał jakiś czas i odpalił, więc go wyłączyłem i zostawiłem na ładowarce jakąś godzinę, potem po odpięciu ładowarki i przeniesieniu sprzętu na stół i ponownym podłączeniu znów brak reakcji. Dziś również chciałem go odpalić z nadzieją że się włączy i zgram wszystkie potrzebne dane, jakie tam mam i będę mógł go rozebrać, ale tym razem świeci się dioda ładowania, ale się nie włącza. Ma ktoś jakis pomysł co moze być przyczyną? Myślę, że ładowarka jest ok, bo jak był choć trochę naładowany to by się włączal. Proszę o pomoc i POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potem po odpięciu ładowarki i przeniesieniu sprzętu na stół i ponownym podłączeniu znów brak reakcji.

 

Po co odpinasz zasilacz ? Jak bateria jest padnięta to nie wstanie bez zasilacza. Zrób wręcz odwrotnie - wyjmij całkiem baterię i uruchom na samym zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zgrać potrzebne dane nie musisz go uruchamiać, dostęp do plików będziesz miał po wyjęciu dysku i podpięciu albo do PCta albo poprzez adapter na USB.

Padnięty może być zasilacz, może płyta główna, może tylko gniazdo ładowania albo wtyczna ( nie piszesz czy świeci się dioda ładowania). Możesz też wyjąć bateryjkę z płyty głównej - czasami pomaga , nie jednego laptopa już w ten sposób wskrzesiłem z martwych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie muszę go uruchamiać żeby wziąć dane..

Ładowarka jest dobra na 100%

Spróbuje z baterią, wyjme ją na 10 minut i wloże nową. W końcu jak na netbooka 4 lata to jest sporo czasu bez żadnej awarii.

Jak potem przemierzyc płytę, żeby zdiagnozować problem, gdy bateria nie pomoże?

 

I jeszcze raz napisze, że dioda ładowania się nie swieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak potem przemierzyc płytę

 

Gdybyś miał sobie z tym poradzić sam to już byś to zrobił, skoro nie potrafisz - to żadna pomoc z internetu Ci w tym nie pomoże moim zdaniem ( a jak już to na elektrodzie a nie pclabie :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chce się nauczyć :D dobra jutro wezmę miernik, sprawdzę po kolei ładowarkę gniazdo i zasilacz i później będę pytał się o płytę główną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...