Skocz do zawartości
victim1

Nowy monitor do ~800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Przesiadka z mojej stareńkiej TNki na dowolny inny ekran będzie ogromnym skokiem jakościowym, ale chciałbym zapewnić sobie co najmniej kilka lat spokoju i wybrać coś, z czego będę zadowolony.

 

Myślałem o tym popularnym Acerze RG240Ybmiix, ale wydaje mi się, że matryca VA byłaby lepsza niż IPS, w którym obawiam się kiepskiego kontrastu i srebrnej czerni w tym przedziale cenowym. Ale może się mylę, w tej kwestii liczę na Wasze doświadczenie. Tyle, że wszystkie modele VA jakie widziałem w tych cenach mają zakrzywiony ekran, a tego wolałbym uniknąć.

 

Jeśli chodzi o zastosowanie, to sporo pracy, sporo grania i hobbystyczne prace graficzne/wideo. Nie zależy mi na "gamingowym" wyglądzie, wręcz przeciwnie - wolałbym również uniknąć przesadnej "dyskotekowości". FHD wystarczy, chociaż WQHD kusi... Tyle, że nie chcę nic większego niż 24 cale. Podpowiecie coś?

Edytowane przez victim1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

ze swojej strony do pracy polecę NEC E241N. Mam takie dwa w pracy. Ogromna zaleta, po odpowiednim ustawieniu jasności nie męczą oczu. Natomiast nie wiem jak by się sprawdził w grach. Do pracy polecam.

Edytowane przez rvenix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, ale 60Hz to jednak trochę mało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co jest priorytetem, ja przed monitorem pracuję od 20 lat, miałem różne w pracy, AOC, Benq, Dell, w domu też miałem Dell-a i niestety dla oczu to była masakra. Teraz w domu mam NEC EA275UHD, w pracy NEC E241N i myślę, że już nie kupię nic oprócz Eizo albo Nec, szkoda zdrowia. Tylko, że ja praktycznie już nie gram, więc jeżeli priorytetem są gry to faktycznie pewnie koledzy doradzą coś pod tym względem lepszego.

Edytowane przez rvenix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Czyli że masz monitor za 3600 zł i polecasz dla autora który szuka do 800 zł - ok.

 

Ten drugi Nec NEC E241N ma średnie opinie na ceneo np.

 

Kiedyś szalałem za EIZO i wydawało mi się że to uber monitory, ale z czasem i doświadczeniem okazało się że można znaleźć perełki "zwykłych" firm z podobną jakością za kilkukrotnie niższą cenę.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś przyjemność pracować na EIZO. Wizualnie był bardzo fajny, działał bez zarzutu, ale jeśli chodzi o różnice w obrazie to jestem tak niewybredny/ślepy, że praktycznie żadnej nie widzę.

 

Kwestia IPS czy VA to też raczej kosmetyka, bo obydwie mają wady, tylko inne. No i znalezienie niezakrzywionego VA z sensownymi parametrami też graniczy z cudem. Jakby mnie to tak nie mierziło, to pewnie wziąłbym jakiegoś AOC C24G1 i skończył marudzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Czyli że masz monitor za 3600 zł i polecasz dla autora który szuka do 800 zł - ok.

 

Ten drugi Nec NEC E241N ma średnie opinie na ceneo np.

 

Kiedyś szalałem za EIZO i wydawało mi się że to uber monitory, ale z czasem i doświadczeniem okazało się że można znaleźć perełki "zwykłych" firm z podobną jakością za kilkukrotnie niższą cenę.

 

EA275UHD nie polecam autorowi tylko o nim wspominam. Co do E241N opinie to jedno, chociaż ma też sporo pozytywnych, a użytkowanie na co dzień to drugie. Ja go używam codziennie przez 8 godzin. W poprzedniej pracy miałem AOC za 650 zł, i po całym dniu pracy oczy mnie bolały i łzawiły. Przy Nec E241N tego nie mam, mogę jeszcze spokojnie w domu parę godzin posiedzieć jak jest potrzeba. Ale tak jak pisałem ja go polecam do pracy jako przyjazny dla oczu, nie wiem jak by się sprawdził w grach bo wiem, że teraz się liczy się głównie odświeżanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...