Skocz do zawartości
Gość

Kilka problemów z RX 5700, lub... zasilaczem? Jaki 600-650W warto kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Chciałem mieć coś od AMD - wesprzeć ich. Tak mnie korciło że nie dałem rady nie kupić. Ostatni raz kartę AMD miałem dobre 10 lat temu, a zachwalali niemiłosiernie. A co do sprzedaży, co się sprzeda to się sprzeda, zostanę z i tak jedną. Z taką co się nie sprzeda, choć wolałbym zostać z jak najsłabszą i najtańszą. Ale to nie ode mnie zależy. Zresztą mogłeś na priv pisać jak też tak korci by zapytać czy coś skomentować.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj , prowadziłem bardzo długie gameplaye na rx5700xt w totalnie różne gry jakie mam i co widzę:

w ets2 i bf5 migotanie ekranu , jakaś kasza i tzw black screen , gdy uruchomię grę w oknie jest oki, karta jest ciśnięta po 100% prawie cały czas.

W gry które gram na niskich detalach, karta zasypia i zamiast pompować fpsy to zrzuca zegary i wykorzystanie, np w apex legends , mam 240fps prawie cały czas , ale zdarzają się momenty , gdzie apex nie obciąża mocno karty przy takim fps i karta się zapomina zrzucając zegary do 1200mhz , po czym potrafią dropić fpsy do 140-160, żeby za chwilę znów wskoczyć na 240. Zmiana ustawień na średnie zaczyna już pomagać, a najlepszy efekt jest na wysokich, wtedy karta jest ciśnięta po 99% praktycznie cały czas.

Niestety cs go czy niskie detale, czy wysokie fps jest taki sam :E . Na niskich core clock to 800mhz , na wysokich gdzieś w okolicach 1500mhz trzyma.

Karta jest potężna, ale "za dobrze" stara się zarządzać zegarem, przez co tam gdzie ktoś wymaga sporej ilości fps na niskich detalach, tego nie dostanie .

Podejrzewam, że jest to do naprawienia poprzez sterowniki, ewentualnie bios. Gdyby kultura pracy tej karty, nie była taka zajefajna , to bym ją odesłał . A tak jestem trochę między młotem , a kowadłem. Rtx2060 poszedł za grosze , i jakbym chciał kupić w cenie tego rx5700xt kartę to dostanę jedynie rtx2060s, więc dopłacanie 600-700zł zeby zmienić rtx2060 na super :hmm: Wcale nie takie super. Jakoś sobie poradę na tej karcie, muszę w apexa wrzucić średnie detale i tyle, naprawią algorytmy to dopasuję sobie ustawienia pod fpsy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i miliard opinii, że nie warto dopłacać do 2070S :D

drążony temat - że, NV oszukuje i naciąga swoich klientów :]

 

ja mam NV dla spokoju :) wszystko od włożenia karty do sprzedaży działa jak powinno ;p

 

- a tak szczerze, mam nadzieję, że to ograną - a kolejne serie spowodują jeszcze większe spadki cen NV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja dałem 1600zł za tą kartę z grą i game passem, rtx2070s to koszt około 2200 w jakieś dobrej promce , więc bym musiał dopłacić 600zł do paru procent wydajności . Zależało mi na dobrej wersji, a nie wyjcu , starzeje się i już mój słuch nie lubi głośnych wentylatorów po zdjęciu słuchawek :P . Ściągają mi się gry jeszcze, ale na zagranicznym forum wynalazłem człowieka co miał podobne anomalia i zmiana z pcie gen4 na 3 usunęło problem. Ja wybrałem w biosie na sztywno gen4, więc może tu jest pies pogrzebany. Będę sprawdzał , bo poza tym spadkiem zegarów na niskich ustawieniach w grach i migotaniem obrazu, nie mam innych problemów, w grach na ultra karta leci po 99% obciążenia przez prawie cały czas, oczywiście bez limitu fps i to w fullhd . Nie taki rysiek słaby jak go malują :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze skrajności w skrajność :)

 

do 2070S też dodawano gry a wersje nieoutletowe były za 1900 zł.

 

w outlecie można było wyrwać np. trio x poniżej 2100 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , ale te po 1900zl to na pewno z słabym chłodzeniem, a mi zależało na topowym , wiec i trzeba doliczyć. Ten outlet chłodzenie oki , ale to nadal 500zl więcej za 8-10% wydajności? :). Ja i tak gram głównie w gry gdzie rx lepiej lub tak samo wypada wydajnosciowo jak rtx2070s , wiec na moje te 500zl dopłaty tym bardziej nie jest warte dołożenia. Tu się pozbyje gry i mam kartę za około 1520-1530zl ;)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*pozbędę

 

Dalej liczysz na siłę na korzyść RX5700XT.

Dobre wersje 5700XT kosztują +/- 2000 a za 1900 była pazdzierz 2070S - licząc Twoim sposobem - ludzie przepłacają 100zł na niekorzyść AMD.

 

Realna różnica to 300-350zł. Nie popadając ze skrajności w skrajność.

 

2070S licząc średnio jest 10% szybsza* od 5700Xt (przy 2k to 200zł).

łeb w łeb wychodzi zatem 100-150 zł dopłaty - z mojej perspektywy za spokój ze sterami - warto dorzucić jeszcze te 5-7% ceny

 

 

 

*105szybsza = 4 tytułu na drobną korzyść 5700xt, reszta od 9% do nawet 20% na korzyść 2070S

 

p.s.

ja nie liczę mojej dobrej konstrukcji kupionej z outletu jako wyznacznik ceny... :) - więc Twojej też nie przyjmuję - bo ktoś inny jej nie mógł w tej okazji kupić :)

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novi: mój Red Devil pracuje bardzo podobnie. Ciekawe czy to jest kwestia biosu czy sterowników. Dałeś power limit +50?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 1080 w dobrej wersji, to się bawisz w jakieś zmienianie siekierki na kijek, a później wychodzą tego typu kwiatki, Radeon ma głownie problemy ze sterownikami i ja bym tego nie tykał do momentu aż tego nie ogarną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novi: mój Red Devil pracuje bardzo podobnie. Ciekawe czy to jest kwestia biosu czy sterowników. Dałeś power limit +50?

 

Nie , Power limit nie podniesiony, wszystko stock mam w sterach itp

 

Później jeszcze sprawdzę inne gry , na razie jest wszystko git

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co on pisze to się kupy nie trzyma. Zmyślone historyjki. Znasz kogoś kto kupuje 3 GPU do gier? 1660 ti nieużywana kompletnie, później używany palit 1080 którego użytkował niecały miesiąc(sprzedaje ponieważ potrzebuje pieniążki), a na końcu kupuje najdroższy z trójki rx 5700 używany parę dni. Według mnie wszystkie 3 gpu kupił w okazjonalnej cenie i próbuje coś na tym wskórać. A po co ta cała maskarada. Inni użytkownicy w temacie kupię rx 590 za 650 zł sklasyfikowali go jako małego handlarza. Niby rx 590 miał być dla brata który chciał zamienić gtx 1080 strix na tańsze gpu. Nie wspomnę że założył temat przy gtx 1080 czy spełni jego oczekiwania - jakby nie mógł przełożyć gpu od brata i sprawdzić. Ni jak popatrzeć chłopak sam się gubi w swoich zeznaniach :)

 

Wracając do tematu to faktycznie nie warto jak na razie przechodzić na 5700 xt od czerwonych. Szkoda zachodu i nerwów.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czepiasz się i tyle hopes.

 

Nikt nie kupuje 3 GPU do gier, tylko jedną, tak jak ja to robię. A, że bez możliwości zwrotu kupiłem bo stare, no to sie składują i trzeba sprzedać. A na zdrowie owszem potrzebuję, mam kilka przewlekłych chorób co msc leczonych. Najchętniej powtarzam zostawiłbym jak najsłabszą i najtańszą, a resztę sprzedał, ale to nie takie proste. Raczej już nic innego nie kupię, bo w górnej półce - za drogo, w dolnej to ewentualnie po sprzedaży 1660Ti, może coś za 600-700zł byle jako tako do Full HD było.

 

Ten 1660Ti kupiony był w momencie pytania o RX590, który spokojnie za 650zł został sprzedany na olx/konkurencyjnym forum, więc takie gadki o taniości można w buty wsadzić.

 

Śmieszy mnie to, tym bardziej że sam różne rzeczy sprzedaję i widzę 10x większą cebulę na oferty, dużo poniżej ceny rynkowej.

 

Masz 1080 w dobrej wersji, to się bawisz w jakieś zmienianie siekierki na kijek, a później wychodzą tego typu kwiatki, Radeon ma głownie problemy ze sterownikami i ja bym tego nie tykał do momentu aż tego nie ogarną.

 

Niby tak, ale miałem argumenty za tym zakupem

 

1. Chęć wsparcia AMD / podziękowanie im za dobrą robotę + konkurencja, czyli zniżka cen u Intela, a nie ich monopol

2. Polarisy ładnie zyskały po czasie, po dopracowaniu sterowników

3. 5700 jest lepszy niż 1080, a do tego w tej wersji dual bios i bios od XT = kolejne 10% do przodu.

4. Ciekawość, nic więcej

 

Ogólnie ciężko było mi przejść obojętnie. Ale myślę, że to będzie ogarnięte, kwestia czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu nie zwróciłeś 11 grudnia rx 5700 skoro były takie problemy? 1660 ti nie rozpakowałeś więc czemu nie zwróciłeś? Po co kupowałeś używanego gtx 1080 skoro brat chciał się pozbyć swojego gtx 1080? To że chciałeś zostawić sobie najtańszą to tłumaczyłeś mi po zakupie gtx 1080 i co zrobiłeś? Kupiłeś jeszcze droższe gpu rx 5700. :lol2: Albo piszesz bajki albo cierpisz dodatkowo na zakupoholizm. Ale tłumacz się dalej pośmiejemy się razem :)

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak aż tak cie to interesuje to PW, bo to nic nie wnosi do tematu.

 

RX 5700 = chciałem zwrócić, ale to prywatny user, nie chciał przyjąć zwrotu. Dać maile? Nie wyszedł zwrot, to wystawiłem na sprzedaż. Poza tym te problemy są w 99% rozwiązane = kwestia sterów i instalacji Windowsa od nowa.

 

1660Ti jak nie rozpakowałem jak rozpakowałem? To była karta docelowa w zamian za 1080 GTX. I może tak zostanie. SIę okaże co się sprzeda. Piszę jak byk.

 

1080 GTX to był dawno temu kupiony (jako nr1 z tych). Miał zostać sprzedany i zastąpiony właśnie czymś słabszym, no ale mówię chrapka mnie wzięła na AMD w międzyczasie, by wesprzeć firmę.

 

To nie jest wyższa matematyka, by zrozumieć. Ostatecznie ma mi zostać jedna karta. Im słabsza, tym lepiej. I strasznie mnie boli, że raczej nie zostanie ten RX 5700 : / byłoby CPU + GPU od AMD. GPU nie miałem od 10 lat z tej firmy.

 

Ot kwestia tego, że tacy komentujący jak Ty nie znają chronologii to sobie potem dopisują własną wersję obrażając mnie niesłusznie. Nic jednak dziwnego, kwestia internetu i czytania po łebkach, a nie znania realnie sytuacji.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pogratulować toku rozumowania kupując jeszcze droższe gpu bez możliwości zwrotu. :thumbup:

 

Co do gtx 1660 ti to faktycznie sam sobie zaprzeczasz na allegro "Leży w oryginalnym pudełku od nowości z całym wyposażeniem." a później "Jej czas użycia to maksymalnie kilka dni." nie sądzisz? ;)

 

Wesprzeć firmę AMD :D :D :D :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Życie się mówi, jest gwara XFX więc wiedziałem na co się piszę.

 

1660Ti to mała nieścisłość. Jej czas użycia to maksymalnie kilka dni - to jest prawdziwe w pełni. Przetestowałem ją i włożyłem do pudła.

 

No i co w tym zabawnego by wesprzeć AMD? Serio, ja chylę czoła za nowe Ryzeny i RXy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również chwalę czerwonych za postęp, ale z tym wsparciem to mnie rozbrajasz :banan:

 

A tak w ogóle kupując od osoby prywatnej zamiast sklepu to z tym wsparciem głęboko bym się zastanowił.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak się chwali to się kupuje i się racjonalnie potem obserwuje jak Nvidia, czy Intel obniżają ceny, lub są zmuszane do wprowadzania lepszych jednostek na rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu nie zwróciłeś 11 grudnia rx 5700 skoro były takie problemy? 1660 ti nie rozpakowałeś więc czemu nie zwróciłeś? Po co kupowałeś używanego gtx 1080 skoro brat chciał się pozbyć swojego gtx 1080? To że chciałeś zostawić sobie najtańszą to tłumaczyłeś mi po zakupie gtx 1080 i co zrobiłeś? Kupiłeś jeszcze droższe gpu rx 5700. :lol2: Albo piszesz bajki albo cierpisz dodatkowo na zakupoholizm. Ale tłumacz się dalej pośmiejemy się razem :)

 

Stary tu jest więcej wisienek na torcie.

 

Przestarzały zasilacz 500W sprzedawany za 200 zł, gdzieś ktoś inny sprzedaje ten sam model tylko 700W za 119 zł, nie wspominam już że za tytułowe 200 zł można kupić nowy zasilacz 500W. :E

GTX 1080 achy i ochy karta nie pracowała w koparce, bla bla po czym zaraz gadka o zmodyfikowanych biosach - mistrz. :lol2:

GTX 1660Ti cena +/- niższa o 100-120zł od najtańszych nowych Gigabyte w sklepie, niby nie używana cud miód, a jednak gwarancja biegnie już od 30 września 2019. ;)

RX 5700, patrząc na datę kupna zapewne wycebulona na black friday, oczywiście nowa cuda wianki, jest opisana gwarancja, a w gratisie zmodyfikowany bios który rzeczoną gwarancję wyklucza :rotfl:

 

Wniosek, mamy dwie bardzo przeciętne oferty i dwie w których autor dokonał mistrzowskiego samozaorania. Nie dziwię się że ludzie omijają te aukcje. :D

 

Nie wspominam już że gość próbuje robić z siebie eksperta, doradza innym i wchodzi w utarczki personalne, a nie potrafi poradzić sobie z problemem własnej maszyny, créme de la créme.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi w jaki sposób wspierasz AMD? Z tego co pisałeś to kupiłeś od osoby prywatnej więc póki co wsparłeś jego interes i co najwyżej własny...

Jak się chwali to się kupuje

Nie zgadzam się z tobą. Każdy musi sobie przeliczyć czy zmiana sprzętu ma sens w ogóle. Nikt normalny nie zmienia sprzętu z miesiąca na miesiąc.

 

DisconnecT

O tym że ten palit 1080 to koparka kupiona okazjonalnie to dla mnie oczywistość. Przecież musi jakoś zarobić. :) Ale już nie chciało mi się tego poruszać. Skupiam się na bajkach które powypisywał. Poza tym kończę powoli OT, bo znudził mi się ten wątek jak na razie.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Stary tu jest więcej wisienek na torcie.

 

Przestarzały zasilacz 500W sprzedawany za 200 zł, gdzieś ktoś inny sprzedaje ten sam model tylko 700W za 119 zł, nie wspominam już że za tytułowe 200 zł można kupić nowy zasilacz 500W. :E

GTX 1080 achy i ochy karta nie pracowała w koparce, bla bla po czym zaraz gadka o zmodyfikowanych biosach - mistrz. :lol2:

GTX 1660Ti cena +/- niższa o 100-120zł od najtańszych nowych Gigabyte w sklepie, niby nie używana cud miód, a jednak gwarancja biegnie już od 30 września 2019. ;)

RX 5700, patrząc na datę kupna zapewne wycebulona na black friday, oczywiście nowa cuda wianki, jest opisana gwarancja, a w gratisie zmodyfikowany bios który rzeczoną gwarancję wyklucza :rotfl:

 

Wniosek, mamy dwie bardzo przeciętne oferty i dwie w których autor dokonał mistrzowskiego samozaorania. Nie dziwię się że ludzie omijają te aukcje. :D

 

Nie wspominam już że gość próbuje robić z siebie eksperta, doradza innym i wchodzi w utarczki personalne, a nie potrafi poradzić sobie z problemem własnej maszyny, créme de la créme.

 

1. Zasilacz jest nie na sprzedaż. To że jest wystawiony nie oznacza, że chcę go sprzedać. Stąd zaporowa cena. On jest moim zasilaczem zastępczym, a potrzebuje mieć taki w razie "wu" jakby coś się skaszaniło. Znowu brak wiedzy i czepialstwo o nic.

2. No i co z tego, że napisałem o możliwości zmodowania biosu? Jest taka możliwość? Jest. Nieprawda gdzieś? Dodatkowe informacje, warto je wpisywać.

3. No taka jest prawda z 1660Ti ,leży w pudełku. Co ci nie pasuje? Cenę można negocjować, nie rozumiesz? No i jaka cena jest wg ciebie odpowiednia za kartę która liczy sobie teraz 2 miesiące?

4. Wracasz na stary bios i niczego nie wyklucza. Dla wielu to plus, że ma ten bios i darmowe 10% wydajności. Karta jak pisałem miała być zwrócona, ale nie zostało to przyjęte.

5. Omijane oferty? No a widzisz, a mam z jednego roku 10 pozytywów, 100%, jakoś kupują. Szkoda, że są usuwane wcześniejsze to miałbym tego więcej, same plusy, taki zły sprzedawca...

6. Nie udaję eksperta, nie wiem skąd wniosek. To co wiem to wiem, możesz się wykłócać jak gdzieś piszę nieprawdę (póki co nie idzie ci, bo sam zaczynasz od personalnych zaczepek i na nich kończysz odsłaniając słabość), a tego co nie wiem to pytam. U ciebie niestety są tylko dwie skrajności, albo ktoś wszechwiedzący i 0 problemów (za którego się masz), albo inny co się nie powinien w ogóle wypowiadać. Poza tym te problemy nie są z mojej winy tutaj. RX takie ma, wiedziałem na co się piszę. Tak samo wcześniej, jakieś wyciąganie rzeczy z przeszłości bo zostałem oszukany, ojeju, ale śmieszne. Sam udajesz eksperta od tego zacznijmy. Zobacz sobie w swoje ostrzeżenia: zaczepki, wyzwiska od idiotów. Ego masz jak stąd do Raciborza :E nie spuchnij od tego samouwielbienia czasem ;)

 

Utarczki personalne :lol2: no jak ktoś bredzi na mój temat i się czepia, bo jest p0laczkiem... się sam zastanów najpierw tak jak pan powyżej.

 

O tym że ten palit 1080 to koparka kupiona okazjonalnie to dla mnie oczywistość.

 

1. Brak dowodów, że to koparka. Czyli bajki sami rozpowszechniacie bez dowodów.

 

"Nikt normalny nie zmienia sprzętu z miesiąca na miesiąc."

 

A ktoś kto potrzebuje nagłego zastrzyku gotówki bo mu się nie wliczyło z sytuacją życiową? Hę? Jak to mówisz, trzeba zobaczyć jakie są priorytety. I takie są moje, zrobić tak, by zostać z jak najsłabszą kartą, a mieć na ważniejsze sprawy niż gierki. Ale to musisz dorosnąć, by zrozumieć.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdarzało częściej zmieniać sprzęt - hobbystycznie :)

kolega jednak pisze takie bajki- że aż żal...

 

proszę zaprzestać tutaj swoich wywodów, bo nie wnosi to nic do tematu.

 

chcesz pomóc? pożycz koledze na testy zasilacz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Żyłka by mu pękła jakby zrobił coś dobrego :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zasilacz jest nie na sprzedaż. To że jest wystawiony nie oznacza, że chcę go sprzedać. Stąd zaporowa cena. On jest moim zasilaczem zastępczym, a potrzebuje mieć taki w razie "wu" jakby coś się skaszaniło. Znowu brak wiedzy i czepialstwo o nic.

Aha, czyli wystawiasz na portal aukcyjny, sprzęt którego rzekomo nie chcesz sprzedać, czyżby jakiś nowy poziom emejzingu? Chcesz się przez innymi pochwalić faktem posiadania starego zasilacza? :E

 

2. No i co z tego, że napisałem o możliwości zmodowania biosu? Jest taka możliwość? Jest. Nieprawda gdzieś? Dodatkowe informacje, warto je wpisywać.

Podważasz swoją wiarygodność w ten sposób, najpierw opisujesz cuda wianki, po czym nagle zaczyna się temat modyfikowania biosów, który w opinii publicznej jest mocno związany z drażliwym tematem krypto, pojmujesz?

 

3. No taka jest prawda z 1660Ti ,leży w pudełku. Co ci nie pasuje? Cenę można negocjować, nie rozumiesz? No i jaka cena jest wg ciebie odpowiednia za kartę która liczy sobie teraz 2 miesiące?

Leży w pudełku, wisi na sznurku od prania, ktoś nią orał trawnik, jaka to różnica? Równie dobrze mogłeś tej karty używać od 30 września, po czym z pomocą sprzężonego powietrza pędzelka i szmatki wypicować ją, przeciętny kupiec nie zauważy różnicy.

Ja Ciebie nie osądzam o taki proceder, jedynie zwracam uwagę na fakt że 1099 zł za 1660Ti która prawnie liczy sobie ponad 2 miesiące to słaba cena, w świetle prawa to jest używka, a za 100 zł więcej masz kartę nową pachnącą se sklepu z podobnym chłodzeniem. ;)

 

4. Wracasz na stary bios i niczego nie wyklucza. Dla wielu to plus, że ma ten bios i darmowe 10% wydajności. Karta jak pisałem miała być zwrócona, ale nie zostało to przyjęte.

Co zrobisz jak kartę kupi ktoś kto nie ma pojęcia o tym że modyfikacja biosu wyklucza prawa do gwarancji i rękojmi? To że można zwrócić to małe piwo, bo kupujący dowie się po fakcie jak odrzucą mu RMA.

Postawiłeś w jednej aukcji dwa zaprzeczenia i dziwisz się że ktoś z tego leje? To w Twoim interesie jest prawidłowe opisanie przedmiotu, póki na karcie nie znajdzie się ori bios to nie ma żadnej gwarancji.

Cena? To już Twój wybór, ale zastanów się kto weźmie używkę ze zmodowanym biosem za 1650 zł kiedy za 1660 zł jest taka sama nowa. :heu:

 

5. Omijane oferty? No a widzisz, a mam z jednego roku 10 pozytywów, 100%, jakoś kupują. Szkoda, że są usuwane wcześniejsze to miałbym tego więcej, same plusy, taki zły sprzedawca...

6. Nie udaję eksperta, nie wiem skąd wniosek. To co wiem to wiem, możesz się wykłócać jak gdzieś piszę nieprawdę (póki co nie idzie ci, bo sam zaczynasz od personalnych zaczepek i na nich kończysz odsłaniając słabość), a tego co nie wiem to pytam. U ciebie niestety są tylko dwie skrajności, albo ktoś wszechwiedzący i 0 problemów (za którego się masz), albo inny co się nie powinien w ogóle wypowiadać. Poza tym te problemy nie są z mojej winy tutaj. RX takie ma, wiedziałem na co się piszę. Tak samo wcześniej, jakieś wyciąganie rzeczy z przeszłości bo zostałem oszukany, ojeju, ale śmieszne. Sam udajesz eksperta od tego zacznijmy. Zobacz sobie w swoje ostrzeżenia: zaczepki, wyzwiska od idiotów. Ego masz jak stąd do Raciborza :E nie spuchnij od tego samouwielbienia czasem ;)

 

Utarczki personalne :lol2: no jak ktoś bredzi na mój temat i się czepia, bo jest p0laczkiem... się sam zastanów najpierw tak jak pan powyżej.

Naprawdę trzeba Ci zacząć linkować Twoje posty z 2017 roku, abyś sobie przypomniał, jak bardzo się Twoje ego i ton zmieniły? Jak przyszedłeś na forum byłeś zielony.

Wiesz co? W niewiedzy nie ma niczego złego, bo nauczyć się można wszystkiego, ale udawanie znawcy i wchodzenie innym w paradę to cecha którą nie warto się chwalić.

 

A ktoś kto potrzebuje nagłego zastrzyku gotówki bo mu się nie wliczyło z sytuacją życiową? Hę? Jak to mówisz, trzeba zobaczyć jakie są priorytety. I takie są moje, zrobić tak, by zostać z jak najsłabszą kartą, a mieć na ważniejsze sprawy niż gierki. Ale to musisz dorosnąć, by zrozumieć.

Sytuacja życiowa zmusiła Cię do pozbycia się sprzętu, ok nie ma w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że wystawiłeś karty z dość słabymi cenami, a to się kłóci z wizją szybkiego zastrzyku gotówki co pokazują, Twoje aukcje stojące w miejscu. ;)

 

EOT, bo rozmowa wyszła po za ramy tematowe, ale jak zobaczyłem te aukcje to aż głupio było z ciekawości nie zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

" Aha, czyli wystawiasz na portal aukcyjny, sprzęt którego rzekomo nie chcesz sprzedać, czyżby jakiś nowy poziom emejzingu? Chcesz się przez innymi pochwalić faktem posiadania starego zasilacza? :E"

 

Sprzęt był wystawiony kiedyś właśnie za 119zł, a jak już kupiłem nowy zasilacz ten poszedł w odstawkę i miałem dwie opcje, albo wyrzucić aukcję, albo ustawić cenę zaporową. No i tak sobie stoi.

 

" Podważasz swoją wiarygodność w ten sposób, najpierw opisujesz cuda wianki, po czym nagle zaczyna się temat modyfikowania biosów, który w opinii publicznej jest mocno związany z drażliwym tematem krypto, pojmujesz?"

 

Nie pojmuję. Rozumiem mam manipulować i robić aukcję bez szczegółowych danych, żeby ktoś czasem paranoiczny nie podejrzał mnie o jakieś krypto z czym nie mam nic wspólnego? BRAK DOWODÓW. Jest możliwość biosu, jest - opisuję kartę jak najlepiej umiem, z każdą jej ZALETĄ. To jest jej zaleta, że można lepszy bios wrzucić.

 

"Leży w pudełku, wisi na sznurku od prania, ktoś nią orał trawnik, jaka to różnica? Równie dobrze mogłeś tej karty używać od 30 września, po czym z pomocą sprzężonego powietrza pędzelka i szmatki wypicować ją, przeciętny kupiec nie zauważy różnicy.

Ja Ciebie nie osądzam o taki proceder, jedynie zwracam uwagę na fakt że 1099 zł za 1660Ti która prawnie liczy sobie ponad 2 miesiące to słaba cena, w świetle prawa to jest używka, a za 100 zł więcej masz kartę nową pachnącą se sklepu z podobnym chłodzeniem."

 

No więc sam widzisz, nie wiesz czy leży w pudełku czy nie leży. Taki jest stan faktyczny, więc o nim napisałem. Może dla kogoś to ważne. Tak samo można pisać, że pracowała w koparce, albo nie pracowała. Jak nie pracowała to czemu o tym nie pisać? Bo ktoś nie uwierzy? No jego sprawa.

 

Co do ceny, 1099 na allegro bo są prowizje, normalna cena to 1070zł. Jak za 2 msc od gwarancji to moim zdaniem nienajgorsza cena, 8 osób obserwuje aukcję, miałem już 3 zapytania, więc nie jest tak źle jak próbujesz tutaj mnie opisać. Jaka wg ciebie byłaby dobra cena?

 

"Co zrobisz jak kartę kupi ktoś kto nie ma pojęcia o tym że modyfikacja biosu wyklucza prawa do gwarancji i rękojmi? To że można zwrócić to małe piwo, bo kupujący dowie się po fakcie jak odrzucą mu RMA.

Postawiłeś w jednej aukcji dwa zaprzeczenia i dziwisz się że ktoś z tego leje? To w Twoim interesie jest prawidłowe opisanie przedmiotu, póki na karcie nie znajdzie się ori bios to nie ma żadnej gwarancji.

Cena? To już Twój wybór, ale zastanów się kto weźmie używkę ze zmodowanym biosem za 1650 zł kiedy za 1660 zł jest taka sama nowa"

 

No spoko, przyznam rację z tym biosem - po prostu nie traktuję ludzi jak debili tylko wierzę, że sobie ten bios zmienią. No ale zmienie tą aukcję.

 

Możesz podać link gdzie za 1660zł jest nówka?

 

"Naprawdę trzeba Ci zacząć linkować Twoje posty z 2017 roku, abyś sobie przypomniał, jak bardzo się Twoje ego i ton zmieniły? Jak przyszedłeś na forum byłeś zielony.

Wiesz co? W niewiedzy nie ma niczego złego, bo nauczyć się można wszystkiego, ale udawanie znawcy i wchodzenie innym w paradę to cecha którą nie warto się chwalić."

 

Owszem, trzeba, bo pamiętasz wybiórczo. Nie byłem zielony. Czego niby nie wiedziałem? Jedynie to był mój pierwszy zestaw na Intelu, więc fakt, musiałem się doszkolić + zostałem oszukany kupując zły procesor i wyszło, że to takie zabawne. Dostałem zwrot pieniędzy dawno jak ten wątek umarł, ale trochę musiałem powalczyć. Każdy od czegoś zaczyna. Jak przechodziło teraz wiele osób na Ryzeny 3xxx to wszyscy byli ciemni, musieliśmy się uczyć biosów, boostów, konfigurowania, była masa problemów. W ten sposób każdego sobie możesz poszkalować. Ja nie udaję znawcy, podaj dowód gdzie takowego udaję, w którym temacie. Wiem pewne rzeczy, nauczyłem się i mogę wiedzę przekazać z praktyki. Ty robisz dokładnie tak samo, nie urodziłeś się z wiedzą, ale widzę że nie pasuje ci to u mnie.

 

Wchodzenie innym w paradę. Dobre. Jak ktoś się boi argumentów na merytorykę to tak jest. Dopiero co w innym temacie zarzucano mi kłamstwo, że JetStream to dobre chłodzenie i ok 65C w grach. Zrobiłem test teraz i wyszło podobnie, 66.

 

Niewiedzę to mam taką, że nie wiem jak cytować jak ty to zrobiłeś, bo albo cytuje mi cały post, albo samym quote to już bez nicka.

 

"Sytuacja życiowa zmusiła Cię do pozbycia się sprzętu, ok nie ma w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że wystawiłeś karty z dość słabymi cenami, a to się kłóci z wizją szybkiego zastrzyku gotówki co pokazują, Twoje aukcje stojące w miejscu"

 

Właśnie na odwrót. Ceny są takie bo gotówka potrzebna, ale odpowiednia gotówka. Oczywiście jakby to była kasa na gwałt, bo nie wiem, eksmitują mnie z domu to bym pewnie sprzedał dużo taniej, ale trochę udało mi się to unormować. Jednak nadal muszę gdzieś max do lutego to sprzedać. Bądź dobry kolega i podaj realne ceny ;)

 

Ale widzisz, jak chcesz to umiesz grzeczniej i się normalnie rozmawia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W Fermi to był problem sprzętowy zbyt niskie ustawione napięcie na GPU dla niektórych sztuk. Problem dotyczył głównie kart z niskim ASIC. W momencie kiedy NV mocno poprawiła stery to była dosłownie plaga w przypadku podkręconych modeli.
    • Dobra zaraz spróbuje i coś naskrobie.
    • Nie no to już jest po prostu dramat myślowy... Chłopskiego rozumu opartego o szczątkowe informacje nic nie pokona. Bo przecież walić dziesiątki lat globalnych pomiarów satelitarnych na podstawie których zweryfikowano poprawność wielu danych. Walić w ogóle całą metrologię, a rozpatrywanie 70 lat (nie 50) to przecież za krótki okres czasu by wychwycić w ogóle trendy jak zmienia się lokalny klimat w wyniku rozwoju przemysłowego na danym terenie i jak pewne zjawiska globalne również na niego wpływają całościowo   Po czym samemu dać wykres, w którym widać znacznie szybszą linię wzrostu po tak zwanej małej epoce lodowcowej, niż po wszystkich pozostałych, po których często były różne dość poważne zjawiska naturalne, a po małej epoce lodowcowej w zasadzie głównym czynnikiem jest rozwój przemysłowy... Ponadto kwestionujesz pomiary pokazując jednocześnie model oparty o badania słojów drzew skorygowany obliczeniowo pochodzący z 2005 roku, który na przestrzeni 20 lat został dopracowany, a przede wszystkim zaczęto szukać informacji co spowodowało tak zwany średniowieczny okres cieplny. Tylko zestaw to sobie z danymi aktywności wuklanicznej i promieniowania słonecznego w tym okresie. Znów wyjdzie że przyczyna była naturalna. Co więcej drugi wykres który to sugerujesz jako ten dla zwolenników teorii o globalnym ociepleniu, uwzględniał wyłącznie badania słojów drzew i został dawno odrzucony... No ale tak, miarka z dokładnością do dziesiątych części milimetra w ciągu 50 lat zmieniła się nie do poznania, tak jak pomiary temperatury z dokładnością do dziesiątych części stopnia Celsjusza, więc pomiary należy wywalić   Ile jeszcze wygibasów tutaj się odwali, których przyczyną będzie niekompletność informacji lub brak chęci do poszukania a jedynie wyszukiwanie tego co pasuje?    
    • Złapanie i odesłanie to nie takie proste. Estonia to sobie mówiła i szybko się z tego wycofała dlatego dziwi mnie wypowiedź polskiego ministra. Zobaczymy.
    • Przecież na lolegro masz tego w pyte od 10pln wzwyż
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...