Skocz do zawartości
Gość

Kilka problemów z RX 5700, lub... zasilaczem? Jaki 600-650W warto kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Żyłka by mu pękła jakby zrobił coś dobrego :P

 

 

Ja to pisałem do Ciebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
:lol2: tym lepiej, bo bym musiał sobie sam pożyczyć. Czytanie ze zrozumieniem się kłania panie yampik. Jak już spam zarzucasz to nie mi we własnym temacie, a innym ;) Bardzo łatwo jest czytać po łebkach, a potem powielać to co ktoś napisał, ale no, nie jest to godne pochwały. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: tym lepiej, bo bym musiał sobie sam pożyczyć. Czytanie ze zrozumieniem się kłania panie yampik. Jak już spam zarzucasz to nie mi we własnym temacie, a innym ;) Bardzo łatwo jest czytać po łebkach, a potem powielać to co ktoś napisał, ale no, nie jest to godne pochwały.

 

W tym g*wnie to się idzie utopić a nie pogubić.

sprzedając drugi zasilacz nie masz innego do przetestowania czy też cewki grają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ujujuj :E ale pojechane po rajtach ;) ja już nie mam sumienia dopełniać a też by się z dwie historyjki znalazły.W każdym bądz razie chłopak się powoli stara czasem coś sensownego skrobnie w postach pomijam oczywiście działy handlowe,biznesowe :E z drugiej strony ceny jak to ceny każdy może sobie wstawiać jaką chce a czy jest na to wzięcie to inna historyjka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

sprzedając drugi zasilacz nie masz innego do przetestowania czy też cewki grają?

 

Nie mam. Już mi nawet facet z x-komu proponował że mam wziąć byle jaki 700W i oddać na 14 dniowy zwrot. Ja tam myślę, że to jednak sterowniki. Zbyt dużo ludzi coś ma z tymi RXami.

 

ujujuj :E ale pojechane po rajtach ;) ja już nie mam sumienia dopełniać a też by się z dwie historyjki znalazły.W każdym bądz razie chłopak się powoli stara czasem coś sensownego skrobnie w postach pomijam oczywiście działy handlowe,biznesowe :E z drugiej strony ceny jak to ceny każdy może sobie wstawiać jaką chce a czy jest na to wzięcie to inna historyjka

 

Od razu jak widziałem Ciebie jako nowy to też mówie, o kolejny fan sprzed lat... Jeszcze brakuje 2 ludzi do kompletu, wszyscy z jednego tematu właśnie sprzed 2 lat : > A potem cisza, bo w tonie moich 3500 postów prawie nigdy jakoś was nie ma, żeby się wykłócać o rzeczy merytoryczne...

 

Już hopesowi udowodniłem jak dobre chłodzenie to JetStream, a jak mówił, że kłamię. I tak zawsze jest :>

 

Pytałem Cie nawet na PW to zlałeś kiedyś, a pytalem jakie to historie.

 

Nadal nie widzę problemu w dziale handlowym, nikt nie podał cen jakie powinienem ustalić, więc znaczy, że są dobre ;)

 

DisconnecT pisał o nowym RXie XFX Ultra za 1660zł, nie widzę. Chętnie obniżę cenę jak taki będzie. Najbardziej mi zależy na sprzedaży 1080 GTX, potem RX 5700 (pewnie obniżę cenę i tak, plus trzeba pamiętać że bez allegro to MINUS 50zł prowizji, sporo), a na końcu dopiero 1660Ti, bo nie jest to zła karta jak tu niektórzy piszą.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pojmuję. Rozumiem mam manipulować i robić aukcję bez szczegółowych danych, żeby ktoś czasem paranoiczny nie podejrzał mnie o jakieś krypto z czym nie mam nic wspólnego? BRAK DOWODÓW. Jest możliwość biosu, jest - opisuję kartę jak najlepiej umiem, z każdą jej ZALETĄ. To jest jej zaleta, że można lepszy bios wrzucić.

Ale po co pisać o modach biosu, dla zwykłego zjadacza chleba to jest kierunek który pozwala stawiać podejrzenia, dla entuzjasty zaś ta informacja nic nie zmienia bo ten sam wie doskonale co zrobić z tą kartą żeby z niej wycisnąć soki.

Opisujesz towar zgodnie z prawdą i tyle, nie ma sensu się wyrywać.

 

 

No więc sam widzisz, nie wiesz czy leży w pudełku czy nie leży. Taki jest stan faktyczny, więc o nim napisałem. Może dla kogoś to ważne. Tak samo można pisać, że pracowała w koparce, albo nie pracowała. Jak nie pracowała to czemu o tym nie pisać? Bo ktoś nie uwierzy? No jego sprawa.

Co do ceny, 1099 na allegro bo są prowizje, normalna cena to 1070zł. Jak za 2 msc od gwarancji to moim zdaniem nienajgorsza cena, 8 osób obserwuje aukcję, miałem już 3 zapytania, więc nie jest tak źle jak próbujesz tutaj mnie opisać. Jaka wg ciebie byłaby dobra cena?

Tylko że jak mówiłem Ty też tego nie udowodnisz, po 2 miesiącach karta jeszcze nie nosi wyraźnych śladów zużycia, stąd też wypicowanie wizualnie przywraca ją do stanu pierwotnego. Po za tym sprzęt leżący nawet w pudle traci na wartości, dlatego elektronika to ciężki temat.

Zapytania nie są rzeczą wartą odnotowania, sprzedałem już bardzo dużo rzeczy i z własnego doświadczenia wiem że jak klient nie zdecyduje się na zakup w ciągu pierwszych 2-3 wiadomości, to znaczy że przyszedł sobie pogadać i ten schemat w 98% przypadków się sprawdza.

Wiem że allegro nakłada ogromne prowizje, dlatego wycofałem się z handlowania na tej platformie już jakiś czas temu.

 

No spoko, przyznam rację z tym biosem - po prostu nie traktuję ludzi jak debili tylko wierzę, że sobie ten bios zmienią. No ale zmienie tą aukcję.

 

Możesz podać link gdzie za 1660zł jest nówka?

Dla własnego bezpieczeństwa należy ich traktować jak lajków, gdybyś był sklepem i doszło by do takiej sytuacji, to z pomocą prawnika mogli by Cię popchnąć do odpowiedzialności.

Co do ceny to tutaj jest za 1659 zł, wrzucam link, ale mam na wypadek screen gdyby cena zdażyła się zmienić. Mój link (link jest skrócony, bo morelki tutaj mają bana.)

 

Właśnie na odwrót. Ceny są takie bo gotówka potrzebna, ale odpowiednia gotówka. Oczywiście jakby to była kasa na gwałt, bo nie wiem, eksmitują mnie z domu to bym pewnie sprzedał dużo taniej, ale trochę udało mi się to unormować. Jednak nadal muszę gdzieś max do lutego to sprzedać. Bądź dobry kolega i podaj realne ceny ;)

 

Wiesz co ja bym wolał jednak sprzedać taniej i żeby brakowało mi 300-400 zł, bo taką sumę łatwiej zdobyć, niż ma mi brakować 4000 zł i mam mieć w zamian sprzęt elektroniczny który jest tykającą bombą i traci na wartości w zastraszającym tempie. ;)

Popatrz na ceny nowych i używek, musisz dobrać rozsądny pułap, mi takie rzeczy jak karty czy procesory lecą w 2-3 dni i dostaje ogrom zapytań, dlatego że ja ustawiam tak cenę żeby zarobić i żeby była to szybka sprzedaż, trzymanie 2 miesiące jest niedopuszczalne bo sprzęt może stopnieć nawet o 200 zł.

Chyba że sprzedaje coś nowego i bardzo porządnego, wtedy można się bawić w dyktowanie warunków. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie, a ja mam takie myślenie - a nuż zaszczepie u kogoś ten entuzjazm i sobie podmieni bios. Może nie wie, może się nauczy, może wejdzie na lvl expert ;)

 

"Tylko że jak mówiłem Ty też tego nie udowodnisz"

 

Ale i nie muszę. Szkoda, że sprzedawcę się traktuje jako kogoś kto musi kręcić i nie podaje stanu faktycznego.

 

"Wiem że allegro nakłada ogromne prowizje, dlatego wycofałem się z handlowania na tej platformie już jakiś czas temu."

 

Ale zawsze dodaje zasięgów. Prowizję trzeba dodatkowo wliczać, więc cena wychodzi jaka wychodzi. Dla sklepów to może nie taki problem, dla prywatnych sprzedawców większy.

 

"Dla własnego bezpieczeństwa należy ich traktować jak lajków, gdybyś był sklepem i doszło by do takiej sytuacji, to z pomocą prawnika mogli by Cię popchnąć do odpowiedzialności."

 

Dopisałem do opisu, zresztą póki co rx nie jest priorytetem na sprzedaż, więc po sprzedaży 1080 GTX dopiero cena pójdzie w dół. Trzeba po prostu wiedzieć co sprzedawca myśli i jaki ma plan na sprzedaż. Zamiast spytać to oceny lecą nieprawdziwe ; >

 

"Wiesz co ja bym wolał jednak sprzedać taniej i żeby brakowało mi 300-400 zł, bo taką sumę łatwiej zdobyć, niż ma mi brakować 4000 zł i mam mieć w zamian sprzęt elektroniczny który jest tykającą bombą i traci na wartości w zastraszającym tempie."

 

Ale chyba te akurat karty tak nie tracą, co? Przynajmniej jak liczę w przeciągu 2 miesięcy.

 

"Popatrz na ceny nowych i używek, musisz dobrać rozsądny pułap, mi takie rzeczy jak karty czy procesory lecą w 2-3 dni i dostaje ogrom zapytań, dlatego że ja ustawiam tak cenę żeby zarobić i żeby była to szybka sprzedaż, trzymanie 2 miesiące jest niedopuszczalne bo sprzęt może stopnieć nawet o 200 zł."

 

Mi się wydaje, że to jest rozsądne.

 

1. 1660Ti od MSI taniej nie ma na allegro. Moja oferta najnizsza, albo jestem ślepy.

2. 1080 GTX z JetStream w ogóle nie ma na allegro, za to w podobnej cenie co wystawiłem są DUAL OC a to biedne chłodzenie.

3. RX to już pisałem, obniżę cenę po sprzedaży 1080 GTX, plus wolę sprzedać poza allegro. Dla kupującego też lepiej bo minus 50zł, czyli 1590 aktualnie.

 

No i tyle.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co udowodniłeś? Wyszło że karta ma 67 stopni w hw. Gdzie te twoje 62-65? Śmiałem się jak byk ponieważ gtx 1060 w recenzjach ma 64 i wychodziło że gtx 1080 jest chłodniejszy. Przy 1660 ti też się nieźle kopsnąłeś z temperaturami. W temacie obok kłóciłeś się że nie dobijasz do 70 stopni a w twoim teście na koniec testu wskazało 74 stopni. Trudno przyznać się do błędu. Chłodzenie js wcale nie jest takie ekstra, ponieważ ma obniżone zegary i pobór poniżej 160W według hw. gtx 1080 strix jest znacznie lepszą wersją aniżeli palit js.

 

Co do wyżej ludzie mają rację ceny nieciekawe. Jak sprzedajesz kartę z gwarancją to nie wciskaj żadnych modów które spowoduje odrzucenie RMA.

"Nikt normalny nie zmienia sprzętu z miesiąca na miesiąc."

 

A ktoś kto potrzebuje nagłego zastrzyku gotówki bo mu się nie wliczyło z sytuacją życiową? Hę? Jak to mówisz, trzeba zobaczyć jakie są priorytety. I takie są moje, zrobić tak, by zostać z jak najsłabszą kartą, a mieć na ważniejsze sprawy niż gierki. Ale to musisz dorosnąć, by zrozumieć.

:rotfl: Dlatego kupujesz kolejną kartę graficzną rx 5700? Albo wypisujesz o wsparciu AMD co oczywiście również jest bujdą. :disco: Chyba nie znasz znaczenia słów "potrzeba nagłego zastrzyku gotówki" więc nic nie pisz o dorastaniu....

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

67 C to ma max gdzie tyle wbija na sekundę. W grze koło 63-64. W opisie pisałem "około 65 na domyślnych ustawieniach wentylatora". Są skoki, więc około. Czepianie się o jeden, a nawet dwa stopnie to wyższy poziom robienia problemów z niczego i wyładowywania swoich frustracji życiowych w internecie. 62 powtarzam, że pisałem że tyle przy wyższych obrotach. Najwidoczniej nie doczytałeś, nie moja wina.

 

Przy 1660Ti się nie kopsnąłem. Pisałem, że nie dobijam do 70 C i to prawda, ale bez o/c. Zdarza się. Karta była zamontowana dawno temu i pisałem z pamięci. Przede wszystkim zirytował mnie fakt pisania o 76 C bez o/c. Przesada. Tak nie jest.

 

Nadal nie wiem o co ci chodzi z tym poborem prądu. Pobiera mniej bo niższe zegary, jest chłodna i tyle.

 

Ceny nieciekawe, ok, nie podałeś swoich, nikt nie podał. Bo by trzeba było uargumentować, a jak widać nie jest to takie proste. Ale oczywiście ja mam wiedzieć doskonale na ile co wycenić. Problem z 4 liter szczerze mówiąc, bo są to nieznaczne różnice cenowe. Nie sprzedaję niczego 500zł za drogo, a pewnie do 50zł.

 

Co do kupna, no tak, liczyłem na szybką sprzedaż, że się jakoś wygrzebię z tym. Ile razy mam powtarzać, że RX to był mniej przemyślany zakup, a kwestia chwili? Plan był taki, by sprzedać 1080, kupić coś słabszego (np 1660Ti) i na tym koniec. No ale wyszło jak wyszło.

 

Kupno karty AMD to dla mnie wsparcie AMD. To też takie czepianie się słówek. Realnie ze sklepu mogłem kupić na czarny piątek, ale nie pykło, takie mieli zasady, że nie przyjmowali zamówień poza Niemcy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty wsparłeś AMD? Nie kupiłeś karty w sklepie... 62-65 to nie 67 pogódź się z tym. Kogo obchodzą twoje wywody typu 60 stopni po zwiększeniu RPM. Liczy się temperatura maksymalna. Co do 1660ti ventus to przypomniało mi się skąd była taka duża rozbieżność w temperaturach. Chyba lipton testował. Chodziło o core voltage różnica bodajże 0.05V powodowało że w jednej recenzji z większym cv chłodzenie wychodziło tragicznie i 76 stopni a w drugim z mniejszym cv temperatury były o wiele bardziej przystępne i karta otrzymywała bardzo pozytywne oceny.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja się z niczym nie muszę pogodzić, tylko ty się nauczyć czytać ze zrozumieniem. Czy 66 czy nawet 67 C to jest OKOŁO 65C? Bo tak napisałem. No jest?

 

A o 62 pisałem po podkręceniu wentyli, end. Nie ma tu kłamstwa, wszystko zgodnie ze stanem faktycznym. Nie ma co się powtarzać.

 

A jeśli chodzi o ten core voltage to może mam ten "normalny" model, nie jest zły. Akurat tego chłodzenia Ventus nigdzie nie zachwalałem, lecz broniłem, że nie jest takie najgorsze. JetStream będę zachwalał. Kupisz kiedyś to się przekonasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytać umiem lepiej od Ciebie. Piszesz o 62, później około 65 stopni. Każdy normalny założy że temperatura opisywana to 62-65 o ile nie 62-64. No widzę że dla Ciebie około to znaczy że 67 a może nawet 69 stopni to będą okolice 65. no przecież 4 stopnie w jedną i drugą stronę to niewiele. Tym bardziej że to tylko na sekundę. :) Byś napisał w aukcji temperatura maksymalna 67 i w życiu bym się tego nie czepił. Bo to realna temperatura. A ty mydlisz oczy i na końcu wychodzi z takiego opisu że gtx 1060 z najlepszym chłodzeniem będzie cieplejszy od twojego 1080 jetstreama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ee gadanie, myślę, że przeciętnego użytkownika obchodzi średnia temperatura, ta co jest bardziej stała, niżeli sekundowy skok do maksymalnej (choć ważny jest, nie powiem, wcześniej nie widziałem takiego skoku). Już nie naciągaj liny do 69 ;) Tak samo usera nie obchodzi minimalna temp, tylko jakie wyniki będzie widział najczęściej. To jest takie na siłę szukanie punktu:

https://pl.wiktionary.org/wiki/jak_si%C4%99_chce_psa_uderzy%C4%87,_kij_si%C4%99_znajdzie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W potrzebie: Daj sobie spokój z tłumaczeniem tej temperatury osłom. Nie ważne, że masz 65 stopni, tylko ważne, że na ułamek sekudy pojawiło się 66 stopni, które chwilę póżniej zostało zbite do 64, bo wentylator wskoczył na wyższe obroty. Ważne, że przez sekundę było 66! I nawet nie próbuj z tym dyskutować.

 

Nie wiem, jakie jest najlepsze chłodzenie w gtx 1060, ale miałem msi gaming x i było głośniejsze/cieplejsze niż to w 1070 palit SJS. A gaming x to raczej wyższa półka chłodzeń. Więc wszyscy, którzy nie posiadali chłodzenia Jet Stream - wstrzymajcie się od swoich cennych opinni na temat czegoś, czego nie widzieliście na oczy. Ja testowałem oba.

 

Polecam test 1070 Liptona i wyniki hałasu Jet Stream w stosunku do innych "gejming xów".

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj windforce gtx 1080 ktory do najlepszych chlodzen sie nie zalicza osiaga sobie 70 stopni wiec taki sjs czy js na luzie osiagnie 65. Przy pascalach pality jetstream i super jetstrem to byly jedne z najlepszych chlodzen jak nie najlepsze. Bradzo chwalono te karty za temperatury i cisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

#takaprawda #jetstreamRULEZ #nieszkalować !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak mydlenie oczu rulezzz. :E Każde chłodzenie które daje poniżej 70 stopni przy gpu można uznać za bardzo dobry wynik. Niemniej przy pomiarach odczytywać o 3 stopnie niżej, bo tak mi się chce to mydlenie oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...