Skocz do zawartości
Gość

Kilka problemów z RX 5700, lub... zasilaczem? Jaki 600-650W warto kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

A więc tak, skusiłem się na kupno RX 5700 ponieważ okazja, a dawno nie miałem AMD. Jednak karta chodzi "tak sobie" - w jednych grach jest super, w innych jest padaką.

 

Ale już mówię konkretnie.

 

1. Niskie zegary GPU, wahające się od 1200 do 2000 MHz. Niskie użycie / wykorzystanie GPU w grach 1080p, takich jak Sniper Ghost Warrior 3. Zużycie GPU w tej grze wynosi 40% w wielu miejscach, a liczba klatek na sekundę spada z 70 do 30. Niegrywalne. Jak spojrzę w niebo nagle 200 fps i użycie GPU 100%...

 

2. ATIKMDAG.SYS losowo bluescreen, ale to rzadkość, 2 razy się zdarzył

 

3. Kiedy korzystam z VSR i gram w gry na Frostbite takie jak NFS HEAT, Batllefield one przestają się ładować, lub w trakcie gry błąd directx device hung. Miałem ten błąd rok temu także na nvidii (popularny problem w necie), ale kiedy ustawiłem plik stronicowania na 8 GB problem został rozwiązany. Dla RX5700 ustawiłem nawet 12 GB pliku stronicowania i to nie pomogło. Ten problem występuje najczęściej w wyższych rozdzielczościach.

 

4. Grałem dzisiaj w Crysis 3 i oczywiście niskie zużycie GPU (60-75%), a potem błąd DXGI ERROR DEVICE REMOVED. Problem często opisywany także na PCL

https://forum.pclab.pl/topic/865834-DXGI-ERROR-DEVICE-REMOVED/page__st__20

 

Ale nie wiem czy związany z kartą, czy grą.

 

5. The Surge 2 - podobny błąd directx device removed podczas zmiany ustawień graficznych.

 

Zainstalowałem 3 różne sterowniki, zaktualizowałem BIOS, zainstalowałem czysty system Windows, zmieniłam ustawienia gier, wypróbowałem wiele ustawień sterowników GPU, nakładkę, antilag i inne, zmieniłem displayport, zmieniłem PCIEGEN na 3 i 2, resetowałem bios do domyślnych. Nie podkręcam.

 

Pomysły się kończą. Może zasilacz? Mam Supremo 550W Gold. Może trzeba coś w rodzaju 600-650W lepszej jakości? Koło 200zł da radę coś takiego kupić? Może być używane.

 

Procek Ryzen 3600X, więc nie ma mowy o bottlenecku. 1080GTX hula z nim aż miło.

 

UDhAADq.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są raczej problemy ze sterownikami bo też mam podobnie np w BF1. Dajesz niższe ustawienia to karta zamiast cisnąć fpsy to obniża taktowanie np do 1GHz :E Zaraz sprawdzę jak te najnowsze stery.

Po co lepszy zasilacz? U mnie komp z sygnaturki pobiera po OC 350W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bo kończą się pomysły. Nie mam zamiaru grać przy 50 fps jak w Snipera, gdy normalnie powinno tam być z 80-90 fps.

 

Zgłosiłeś ten problem AMD lub PowerColor, że karta źle się zachowuje?

 

Plus patrz co AMD pisze

 

https://www.amd.com/system/files/documents/radeon-rx-5700-series-quick-start-guide-en.pdf

 

Minimum 600W (recommended 700W) PSU with up to an 8-pin + 6-pin PCI Express Auxiliary connectors. This PSU recommendation is only for one Radeon RX 5700 series GPU installed per system. Additional GPUs will require more capable power supplies

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis 3 chodził bardzo źle na Radeonie i Win 10, nie wiem czy nie jest tak dalej.

 

EDIT

 

Nie naprawili tego (limitem jest procesor). Rozwiązaniem jest Win 7.

Edytowane przez Luis13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie tak.

 

Włączyłem Windows 7 i

 

- nie ma problemów ze Sniperem (chociaż czasem użycie spada do 80% i boost 1500mhz zamiast 1800-1900)

- nie ma problemów z Crysis, choć użycie GPU to 70% w Full HD

 

Nie używałem dłużej, więc bluescreenów też nie było ani innych błędów.

 

Dziwna sprawa z tym Win7.

 

---

 

Edit, to nie kwestia Win7 a ustawień gry, jedne mogą być na max, inne nie, bo inaczej użycie GPU spada.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus patrz co AMD pisze

 

https://www.amd.com/...rt-guide-en.pdf

 

Minimum 600W (recommended 700W) PSU with up to an 8-pin + 6-pin PCI Express Auxiliary connectors. This PSU recommendation is only for one Radeon RX 5700 series GPU installed per system. Additional GPUs will require more capable power supplies

 

Producenci, czy to Nvidia czy AMD, zawsze podają mocno przesadzone wymagania, bo 1) nie wiedzą jakiej dokładnie jakości zasilacz ktoś ma (Corsair VS a RMX to nie to samo, a są przecież znacznie gorsze niż VS jeszcze), 2) nie wiedzą co jeszcze tam w środku siedzi (może być I3, a równie dobrze może być HEDT + bateria 20 dysków HDD i masa innego sprzętu)

 

 

J.w. kolega z watomierzem już pisał - u mnie na ścianie zestaw z XT @ fabryka (AC) dobija do 330W, a po lekkim UV nawet do 300W nie dochodzi.

 

Tak w ogóle to objawem zbyt słabego zasilacz są resety całego zestawu, a nie wywalanie sterowników albo obniżona wydajność karty. Wtedy jest już zero-jedynkowo, albo działa, albo reboot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Więc zostają 2 rzeczy - albo karta sama w sobie coś ma ze sobą, albo sterowniki jeszcze niedopracowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Film z Origins. Spadki boost z 1900mhz do 1200.

 

GPU Usage do chyba nawet 75%

 

 

 

Narzut sterowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez tak jest na gaming x. origins, watch dogs 2 chodza dramatycznie zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhh plany zasilania itp? Z drugiej strony takie pytanie odnośnie trybu - DX11?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

u mnie tez tak jest na gaming x. origins, watch dogs 2 chodza dramatycznie zle

 

Ale 1080 GTX gaming x, tak? Wrzuciłbyś film z testu na origins w 1080p ultra z afterburnerem włączonym by zobaczyć jakie masz wykorzystanie gpu i boosty?

 

 

mhh plany zasilania itp? Z drugiej strony takie pytanie odnośnie trybu - DX11?

 

Chyba DX11, nic nie przestawiałem, nawet nie wiem że się da.

 

A plan zasilania jest normalny, ryzen balanced, opcje oszczędzania pci-e wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie DX11/DX12 nie w każdej grze się da :E a nie che mi się szukać czy akurat dany tytuł pozwala. Plan zasilania spróbuj na maksymalna wydajność - może cos w sterownikach radka da się tez ustawić?

 

PS: 7:35 te problemy chyba nie tylko u was :E

 

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba standard w tych kartach. Tu masz obszerny temat o tym problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 1080 GTX gaming x, tak? Wrzuciłbyś film z testu na origins w 1080p ultra z afterburnerem włączonym by zobaczyć jakie masz wykorzystanie gpu i boosty?

 

 

 

 

Chyba DX11, nic nie przestawiałem, nawet nie wiem że się da.

 

A plan zasilania jest normalny, ryzen balanced, opcje oszczędzania pci-e wyłączone.

 

 

Na Gaming X ale RX 5700XT. Na GTX 1080 od gigabyte origins czy watch dogs 2 dzialaja ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tyle dobrze, że nie muszę zwracać karty na RMA, bo to widać że problem ze sterami jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na sprzedaż kolejna karta? :) Ach ta bieda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film z Origins. Spadki boost z 1900mhz do 1200.

 

GPU Usage do chyba nawet 75%

 

 

 

Narzut sterowników?

Ryzen 2700 plus Radeon i Asasyn w 1080p :E

 

Czego wy oczekujecie jak ten procesor do tej karty to pazdzierz.

 

Asasyn ma skalowanie rozdzialki, wystarczy sprawdzic na wyzszych rozdzielczosciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 2700 plus Radeon i Asasyn w 1080p :E

 

Czego wy oczekujecie jak ten procesor do tej karty to pazdzierz.

 

Asasyn ma skalowanie rozdzialki, wystarczy sprawdzic na wyzszych rozdzielczosciach.

2700 to szajs? Co Ty w jaskini mieszkasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fałszywy alarm. MSI Afterburner oczywiście poknocił.

 

Tak czy siak w nowych sterownikach lepszej wydajności nie widzę, może to kwestia ustawień, ale jakby gorzej i nadal użycie GPU skacze sobie jak chce razem z boostem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2700 to szajs? Co Ty w jaskini mieszkasz?

Do 1080p tak, szajs. Kolega mial i doskonale wiem jak to dziala z mocniejszymi kartami w tej rozdzialce dlatego nigdy nikomu nie polece starszych ryzenow do mocniejszych kart w 1080p bo sa po prostu slabe. 1440p i w gore to mozna polecac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1080p tak, szajs. Kolega mial i doskonale wiem jak to dziala z mocniejszymi kartami w tej rozdzialce dlatego nigdy nikomu nie polece starszych ryzenow do mocniejszych kart w 1080p bo sa po prostu slabe. 1440p i w gore to mozna polecac ;)

A to ja gram w 1440p więc mnie to nie dotyczy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dopisuje 1 błąd

 

Gothic 3 z Community Patch 1.75 nie ładuje się. Pasek stoi na 100% i nic.

 

--

Ok, nie działa tylko na konkretnych ustawieniach. Na najniższych poszło :lol2:

 

Już wiem w czym błąd. Tekstury. Reszta opcji może być na full, byle tekstury na MINIMUM. Inaczej gra nie lata. Czyli problemy z alokacją tekstur do VRAM.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I długo nie czekaliśmy jak dasz na sprzedaż. :banan: Oczywiście odrębny temat w dziale sprzedam, bo przecież nie umiesz używać opcji edytuj i nigdy wcześniej nic nie sprzedawałeś :hahaha: a tą kartę komu tym razem kupiłeś? czy nietrafiony prezent? :E

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...