Skocz do zawartości
Hadol

Podkręcanie DDR4 Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak w temacie złożyłem sobie nowego kompa:

Ryzen 5 3600

Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15

Msi b450 Gaming Plus MAX

 

Na początku dodam, że zaczynam zabawę z podkręcaniem ramu, więc pewnie jeszcze dużo nie wiem.

Udało mi te te ramy podkręcić do 3733 mhz z tego co czytałem jest to max IF. Timing - 16-19-19-19-39 1.35V

I teraz moje pytanie czy jest to dobry wynik, czy można tutaj coś zmienić lub jeszcze poprawić? Jakies porady, bo swoją wiedzę brałem z różnych for i poradników i robiłem to motodą prób i błędów.

Niżej zamieszczam zdjecia z osiągów moich pamięci. (nie wiem czy są one dobre):

 

4e8e4be3cfa3d.jpg

558b086a55b11.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o timingi główne to możesz spokojnie ustawić 16-19-16-16-36, 19 zostaw tylko przy tRCDRD. Przydało by się też ustawić subtimingi, a szczególnie minimum tRC (Row Cycle Time) w okolicach 56T (taka wartość powinna być stabilna, w razie czego podnieś o 2), ten timing daje ogromnego kopa wydajnościowego w grach (szczególnie gdy na auto jest tak tragicznie ustawiony :E), zdecydowanie największego ze wszystkich timngów. Resztę subtimingów możesz ustawić na takie bezpieczne nastawy, dające dodatkowy wzrost wydajności, jak poniżej:

tRFC 560-580, tRRDS 5, tRRDL 8, tFAW 24, tWTRS 4, tWTRL 12, tWR 24 (lub jeśli nie będzie problemów ze stabilnością to na 12), tRTP 12

 

Oczywiście wszystko porządnie przetestuj, minimum te 400% pokrycia w HCI MemTest, sam polecam najlepiej zostawić test przez noc, co da grubo ponad 1000% i zdecydowanie większą pewność co do stabilności.

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 3600 mam troszkę lepszy wynik

Niestety nie można porównywać ze sobą wyników w testach pamięci na Ryzenach 1xxx/2xxx z Ryzenami 3xxx, bo te ostatnie przy okrojonych modelach (3500X/3600/3600X/3700X/3800X) wyrzucają mocno zaniżone wyniki, nawet przy lepszych nastawach pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. A mam pytanie bo dzis tez bd podkrecal do podobnych wartosci na to licze ;). Powiedz mi z ciekawosci jakie masz napiecia

Vccio

Vccsa

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...