Skocz do zawartości
Mozillowiec

Klawiatura mechaniczna do ~350zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie. Moja prawie piętnastoletnia klawiatura zaczyna się poddawać, więc zastanawiam się nad czymś na jej miejsce.

Da się w tej cenie (mogę coś dołożyć, ale nie chciałbym przekraczać tych 380 - 400zł)kupić klawiaturę mechaniczną która ma:

- duży Enter

- oddzielne klawisze do sterowania dźwiękiem w systemie (inne multimedialnie nie są potrzebne, ale nie mam zamiaru klepać jakichś dziwnych kombinacji typu Fn + F6 żeby zrobić sobie głośniej)

- wysoki skok klawiszy

- podkładkę pod nadgarstek

- podświetlenie

 

Klawiatura 'do wszystkiego', korzystam z internetu oraz sobie trochę pogrywam.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak w temacie. Moja prawie piętnastoletnia klawiatura zaczyna się poddawać, więc zastanawiam się nad czymś na jej miejsce.

Da się w tej cenie (mogę coś dołożyć, ale nie chciałbym przekraczać tych 380 - 400zł)kupić klawiaturę mechaniczną która ma:

- duży Enter

- oddzielne klawisze do sterowania dźwiękiem w systemie (inne multimedialnie nie są potrzebne, ale nie mam zamiaru klepać jakichś dziwnych kombinacji typu Fn + F6 żeby zrobić sobie głośniej)

- wysoki skok klawiszy

- podkładkę pod nadgarstek

- podświetlenie

 

Klawiatura 'do wszystkiego', korzystam z internetu oraz sobie trochę pogrywam.

 

Pozdrawiam

W tym budżecie będzie trudno o spełnienie wszystkich wymogów. Jednak najbliżej spełnienia kryteriów jest Logitech G413, bo mimo braku osobnych klawiszy funkcyjnych, można zablokować przycisk FN i nie trzeba ciągle kombinacji wciskać, żeby np. regulować głośność. Ma też duży enter i wysoki profil. Podkładki pod nadgarstek brak, ale w tej cenie, te podkładki pełnią funkcję ozdobną (są zwyczajnie za krótkie). Najtaniej z naprawdę dobrą podkładką jest Logitech G513, chociaż osobiście wolałbym dokupić za grosze osobną podkłądkę, która będzie wygodna. Ja jednak bym zrezygnował z tych kryteriów na rzecz trwałości i kupiłbym HyperX Alloy FPS RGB Kailh Silver Speed. Na morelach jest z kodem promocyjnym w okolicach 300zł i możesz sobie w razie czego dokupić zestaw nakładek PBT. W zasadzie wszystkie klawy na naszym rynku mają domyślnie nakładki z tworzywa ABS, które momentalnie będą paskudnie się świecić, no ale jak kto woli. Sam mam właśnie wspomnianego Logitecha G413 i jest to świetna klawa, ale po kilku miechach keycapy wyślizgane masakrycznie i na przełączniki Romer-G nie ma dostępnych zamienników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tez pamietac, ze na przelacznikach Romer-G lamia sie capsy po roku intensywnego uzytkowania. Lepiej omijac modele z tymi przelacznikami szerokim lukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie będzie trudno o spełnienie wszystkich wymogów. Jednak najbliżej spełnienia kryteriów jest Logitech G413, bo mimo braku osobnych klawiszy funkcyjnych, można zablokować przycisk FN i nie trzeba ciągle kombinacji wciskać, żeby np. regulować głośność. Ma też duży enter i wysoki profil. Podkładki pod nadgarstek brak, ale w tej cenie, te podkładki pełnią funkcję ozdobną (są zwyczajnie za krótkie). Najtaniej z naprawdę dobrą podkładką jest Logitech G513, chociaż osobiście wolałbym dokupić za grosze osobną podkłądkę, która będzie wygodna. Ja jednak bym zrezygnował z tych kryteriów na rzecz trwałości i kupiłbym HyperX Alloy FPS RGB Kailh Silver Speed. Na morelach jest z kodem promocyjnym w okolicach 300zł i możesz sobie w razie czego dokupić zestaw nakładek PBT. W zasadzie wszystkie klawy na naszym rynku mają domyślnie nakładki z tworzywa ABS, które momentalnie będą paskudnie się świecić, no ale jak kto woli. Sam mam właśnie wspomnianego Logitecha G413 i jest to świetna klawa, ale po kilku miechach keycapy wyślizgane masakrycznie i na przełączniki Romer-G nie ma dostępnych zamienników.

 

 

A jaki model spełniłby te kryteria gdyby budżet był wyższy?

Jest sens decydowania się na 'hybrydę' pokroju Logitech G213?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens decydowania się na 'hybrydę' pokroju Logitech G213?

 

 

nie. Żadna z niej hybryda tylko marketingowy bubel.

 

Odnośnie klawiatur prywatnie mam opinię, że warto czekać na promocje w sklepach pokroju x-kom lub morele.net - bardzo często idzie kupić wysokiej klasy klawiaturę za połowę ceny.

W twoim budżecie kupiłem Corsaira K68 RGB i Creative Vanguard K08, które uważam za świetne klawiatury w tej cenie.

 

Oczywiście można też się szarpnąć na klawiatury z chin na dedykowanych switchach, które mają zupełnie inny feeling od cherry.

 

Jedyne co mi przeszkadza w wyborze dla ciebie klawiatury to duży enter - większość moich "faworytów" ma płaski :/

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair K68 RGB wygląda kozak i wydaje się mieć wszystko minus duży Enter, ale to chyba dałbym radę znieść. Tylko, że na chwilę obecną trochę przekracza mój budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...