Skocz do zawartości
novi

rtx2060, przekłamania graficzne, co to padło ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wystawiłem swojego rtxa na sprzedaż, zanim się znalazł kupujący, pomyślałem że nagram gameplaye , celowo do testów pobrałem rage 2 , bo słyszałem że pięknie ciśnie pcta, i po chwili gry zaczęły mi się pojawiać takie wianki jak na filmie całkiem na dole, w innych grach, czy to gta 5, czy apex, czy ets 2 i cs go , tego nie ma. Włączyłem również hitmana 2 na jakiś czas i też się to pojawiło , np stojąc w budynku i patrząc w podłogę . Ma się rozumieć, że jakaś kość pamięci siada, i tam gdzie gra pociska po pamięci nie jest w stanie pokazać normalnego obrazu ?

Używałem karty parę miechów i czegoś takiego nie miałem ani razu , jeszcze jest mały sosik z dowodem zakupu-kartonem-kartą wszędzie sn się nie zgadza, mam teoretycznie rok gwarki.

Napisałem do sprzedawcy, jakby chciał mnie olać zimnym moczem , to iść do sądu ? Mam film z unboxingu, zapewne można wyciągnąć dane, że był to unboxing po 5 min od otrzymania karty przez kuriera (dostałem maila z potwierdzeniem). Jaki dalszy ruch wykonać w tej sprawie, jeśli sprzedający nie będzie chciał uznać rękojmi ? Olać temat, sprzedać taniej, czy po prostu iść i walczyć z nieuczciwym sprzedającym ? Daje link do krótkiego filmiku, ale widać ocb .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi bardziej wyglada na jakis bug gry

skad kupowales karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

primakomp allegro .

Sprawdziłem w hitmanie 2 , czyli 2 gra i tam też się pojawiło, ale na ułamek sekundy, ustałem w jednym miejscu, kręciłem kamerą i pod jednym kątem to się pojawia .

Na tych 3 grach (czy tam 4 ) wcześniej wspomnianych, nic takiego nie ma miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiles update sterowników teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, mało co gram w nowsze gry, jak ostatni raz grałem w metro exodus to miałem z 3-4 wersje niżej sterowniki. Teraz nie mam nawet miejsca na dysku, żeby pobrać parę gier i zrobić testy.

 

Jaka gra przycisnie na Maxa gpu? Pogralem w gta5 i w apexa ustawienia wysokie-ultra nic się nie dzieje, a doczytałem że rage 2 ma sporo błędów. Hitman 2 też może mieć jakieś błędy? Nie wiem jaka grę jeszcze ściągnąć , żeby zobaczyć czy jest Oki . W hitmanie pojawia się praktycznie taki sam pasek jak w tym rage.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz unigine heaven czy nie ma artefaktów podczas przelotu a pózniej czy 3dmark timespy i firestrike nie zamknie testu do menu programu przed końcem na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heavena Na ile zapuscic? 3dmarki mam na dysku , wiec jutro rano zapuszcze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heavena Na ile zapuscic? 3dmarki mam na dysku , wiec jutro rano zapuszcze:)

Podglądowo niech leci i sprawdzaj czy nie ma jakiś artów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz puszczam wypalacza, będę obserwował.

Karta przez aio, trzyma wyższy boost , bo jest chłodniejsza , więc może tu jest przyczyna ? Ale przecież to nie zmienia faktu, że jest coś nie tak.

Chyba, że jest dotknięta zanieczyszczonym rdzeniem , co z początkowej fazy produkcji rtxy miały tą wadę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż na SoTR. A te błędy to nie problemy z dyskiem? Przeinstalowałeś gry na nowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rage zostało ściągnięte wczoraj na ssd , hitman jest na hdd już z jakieś 2 miesiące. Większość gier siedzi na hdd. Żeby nie siać paniki , zamówię nowego ssd, i tak miałem zamiar kupić, postawie gry na nowym dysku i przetestuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz ssd to zrob na nim testy - tak jak Ci podano - heven i 3dmarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że z powodu niskich temperatur nie dochodzi do przetaktowania?

Na swoim 2080XC mam/miałem tak. Np. u mnie w turbo max to na papierze ~1850 zależy od wersji czy to evga xc czy ultra a realnie rdzeń nie widzi problemu aby osiągnąć 2100MHz :D

Ja wtedy widzę problem. Też mam wtedy takie dziwactwa lub freez etc.

Najlepiej to monitorować GPU-Z.

Kolejna sprawa to temperatura pamięci.

Na moje to taktowanie lub sterownik nie wykluczam samej gry. Co do Hitmana 2 dzieją się tam nieraz cuda na kiju więc jest to słaby wyznacznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar rdzenia lekko skoczył do góry po montażu aio , jak gry cisnęły po 100% na wysokich/ultra to miałem po 1920mhz średnio, w grach na ustawieniach niskich po 1950mhz , teraz jak widać po rage mam o 45mhz więcej na rdzeniu, w apexie potrafi się pokazać 2020mhz na początku , potem się utrzymuję na 1980mhz , ale w apexie nie mam żadnych problemów. Ustawiłem nawet najwyższe ustawienia, i pograłem 2h , i totalnie ani razu nic takiego się nie stało. Robię szybki porządek na dysku, puszczam heavena, poobserwuje co się dzieje , potem 3d marka zapodam i podzielę się rezultatami.

 

 

Edit: pół godz męczyłem heavena, i z 3 przejścia Firestrike , nie widać żadnych artefaktów, normalnie przechodzi testy . Czyli problem po stronie sterowników/dysku/gry ?

Aktualny sterownik to 441.41 jak dobrze pisze, by Sideband

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli występuje to w jednej grze/określonym miejscu to prawdopodobnie coś się gryzie w sterowniku - jesli podobne rzeczy widzisz w innych tytułach to tutaj może być już wina karty.

 

U mnie prawdziwe artefakty graficzne występował na przedostatniej wersji sterowników i tylko w RDR2 i też nie wszedzie, bo w jednym miejscu na mapie i tylko przy określonej porze dnia i pogodzie.. w pierwszej kolejności myslalem ze moze mam za wysokie oc ustawione, ale nawet jak obniżyłem rdzeń do 1350mhz i pamieci na połowe to i tak miałem te artefakty.

 

https://www.youtube.com/watch?v=6Dr6dWV6jI0

 

 

Sprawdziłem większość wymagających gier i benchmarków 3dmark, kombustorem, furmarkiem, sprawdziłem superposition, valley, heaven - zero problemów.. w koncu na reddicie znalazlem kilka tematów z podobnymi artefaktami.. ba nawet praktycznie w tym samym miejscu na mapie, więc dałęm sobie spokój Mój link

.

 

Wróciłem starszej wersji sterowników i problemu już nie mam :)

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak te przekłamanie mam , ruszę się kawałek i znika , cofne się spowrotem i znów się pojawia . To samo w hitmanie, wszedłem za biurko się pojawiły, poszedłem przed biurko znika, spowrotem idę za biurko patrzę się tak samo i się pojawia . Czyli wszystko wskazuje na problem z sterownikiem, lub czymś innym , niż z sama karta ? Ściągnę inne sterowniki i sprawdzę, w tym rage zrobiłem zapis w miejscu tych anomalii , ściągnę najnowszy ster z strony nvidi i zobaczę co się dzieje , jak będzie to samo , to wrzucę jakiś stary sterownik i sprawdzę . W sumie wczoraj miałem wysyp chętnych na ta kartę, ale jak to zauważyłem to automatycznie wycofalem się że sprzedaży.

 

Po pracy będę leciał testy , chyba że mam uszkodzony procesor , na tomahawku i tym cpu , miałem takie arty jak na tym filmiku co podeslales, po zmianie płyty znikły, ale może jednak . Dziś drugi cpu będę miał , wiec Bede mógł to wyeliminować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz paranoję większą ode mnie :)

Babol w jednej grze, w jednym miejscu, to raczej słaby dowód na padanie grafiki - tak mi się wydaje.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novi@, ja tam nie wiem, ale Ty masz jakąś kumulacje nieszczęść...scratchhead.gif. Może jakiegoś bloga załóż. szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wychodzi na to , ze jestem przewrazliwiony , i musi byc u mnie wszystko idealnie.

 

Albo nieszczęścia, albo za dużo wymagam od sprzętu, sam już nie wiem . Jestem uczciwym człowiekiem bez potwierdzenia pełnej sprawności karty , nikomu jej nie sprzedam :P .

 

Jakbym nie potrzebował (lub miał mniejsza chęć posiadania ) lepszej karty , to bym jej używał bez stresu , bo w te gry co gram nigdy nie miałem problemu . Znaczy sie Miałem przez parę dni na tomahawku , ale to raczej było coś od biosu, bo po zmianie płyty jak ręką odjął. Hitman i ten rage to w sumie dopiero co włączyłem, nigdy nie grałem w te gry , wiec nie znam ich zachowania . A że kupiłem kartę z przeciwnego obozu , to tam tych problemów nie musi być. Ściągnę jakieś nowsze gry , i będę testował. Będzie Oki to wróci do działu sprzedam, będzie lipa , to albo będę walczył o realizację rękojmi , a jak nie to taniej do sprzedania, z opisem babola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem taki bubel się zdarza na różnych konfiguracjach (widziałem chyba ze 3 razy dodatkowe efekty :E w żadnym z nich nie była to wina sprzętu a sterownika) więc jak pomęczyłeś ją strikami :P hejwenami :P grami ;) i tam jest wszystko ok to karciocha sprawna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to odpal metro exodus albo rdr2, posprawdzaj ja jeszcze kombustorem na test artefaktów.. Jak nic nie wyskoczy to karta sprawna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tego kombustora ustawić? I na ile czasu to zostawić?

Kombustorem sprawdziłem ram , i jeszcze różne testy, ale nie wiem konkretnie który jest od artefaktów, na ram pół godz , reszta po 10min , nie widziałem żadnych przekłamań.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam że jak modowałem Wiedźmina 3 to zdarzało mi sie, że pojawiał się bug w postaci takich migających tekstur, które wyglądały jak rozciągnięte. Więc był to ewidentnie błąd gry. Natomiast jeśli pojawia się to w kilku tytułach to byłby to naprawdę duży przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...