Forum PCLab.pl: G.SKILL 16GB vs X470 MSI Gaming Pro - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

G.SKILL 16GB vs X470 MSI Gaming Pro

#1 Użytkownik jest niedostępny   niegappsie 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 09 Grudzień 2019 - 21:03

Cześć, odnoszę wrażenie że mam problem z ramem lub płytą główną. Procek to ryzen 2700X, RAM to G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16, a płyta główna to MSI X470 Gaming Pro. Czytałem trochę, że akurat ten procek miewa problemy z obsługą właśnie tego modelu kości ram. Oczywiście wyciągnąć 3200mHz to mogę zapomnieć, w XMP zazwyczaj leciałem na 2900 mHz. Natomiast dokupiłem kolejne kości ram (ten sam model), tak żeby mieć razem 32GB na 4 slotach. I tu też wiem, że ryzen 2700X nie lubi 4 kości ram. Finalnie, gdy mam włożone 4 kostki, po włączeniu kompa zaczynają wyskakiwać powiadomienia o problemie z RAM, karty w przeglądarce się nie ładują i muszę zrobić restart kompa. Potem jest lepiej, ale do czasu aż włączam jakąś wymagającą gierkę - wtedy ta się crashuje. Prędkość tych 4 kości według biosu jest niesamowita i wynosi 1333mHz. Próbowałem ustawić coś wyżej, ale max przy XMP to 1866 Mhz.

Moje pytanie brzmi - czy problem leży po stronie procka, płyty głównej, a może samych kości ram? Ostatnie 2x8 GB kupiłem w zeszłym tygodniu, więc jeszcze mogę je zwrócić,a pozostałe sprzedać. Pytanie tylko, czy jeśli kupię ram innej firmy np. 2x16GB to całość będzie lepiej działać, a może warto wymienić procek na Ryzen z 3 gen?

Ten post był edytowany przez niegappsie dnia: 09 Grudzień 2019 - 21:04

Strona 1 z 1