Skocz do zawartości
niegappsie

G.SKILL 16GB vs X470 MSI Gaming Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, odnoszę wrażenie że mam problem z ramem lub płytą główną. Procek to ryzen 2700X, RAM to G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16, a płyta główna to MSI X470 Gaming Pro. Czytałem trochę, że akurat ten procek miewa problemy z obsługą właśnie tego modelu kości ram. Oczywiście wyciągnąć 3200mHz to mogę zapomnieć, w XMP zazwyczaj leciałem na 2900 mHz. Natomiast dokupiłem kolejne kości ram (ten sam model), tak żeby mieć razem 32GB na 4 slotach. I tu też wiem, że ryzen 2700X nie lubi 4 kości ram. Finalnie, gdy mam włożone 4 kostki, po włączeniu kompa zaczynają wyskakiwać powiadomienia o problemie z RAM, karty w przeglądarce się nie ładują i muszę zrobić restart kompa. Potem jest lepiej, ale do czasu aż włączam jakąś wymagającą gierkę - wtedy ta się crashuje. Prędkość tych 4 kości według biosu jest niesamowita i wynosi 1333mHz. Próbowałem ustawić coś wyżej, ale max przy XMP to 1866 Mhz.

 

Moje pytanie brzmi - czy problem leży po stronie procka, płyty głównej, a może samych kości ram? Ostatnie 2x8 GB kupiłem w zeszłym tygodniu, więc jeszcze mogę je zwrócić,a pozostałe sprzedać. Pytanie tylko, czy jeśli kupię ram innej firmy np. 2x16GB to całość będzie lepiej działać, a może warto wymienić procek na Ryzen z 3 gen?

Edytowane przez niegappsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...