Skocz do zawartości
duch11

Przyzwoity budzetowy TV - minimum 50cali

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje niedrogiego telewizora do domku na wsi... Nic nadzwyczajnego tzn. do ogladania jakis wiadomosci czy tvn24 i obejrzenia od czasu do czasu dobrego filmu z tv/dvd. Niestety odleglosc jest znaczaca 3-4metry (jak ogladalem na tv 32 calowy to musialem odsunac szafke rtv i kanape po +/- 80cm od scian zeby dalo sie po ludzku ogladac ;)). Dlatego imo 50-55 cali chyba bedzie wskazane. Nie potrzebuje zadnych bajerow, a jedynie przyzwoity obraz + minimalistyczny dizajn + lekka konstrukcja (plyty i jakbym wieszal na scianie to nei moze wazyc tony;) ) + znosne glosniki. Da rade cos w tej cenie dostac, co nie bedzie strasznym crapem?

 

 

ps

Jak rozumiem telewizory w tej cenie (4k) np: Samsung UE50RU7172 czy Thomson 49UC6306 to lipa? Sorry nie znam sie czy 4k moze byc w tak niskiej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zamowilem thomsona 55cali w promocji z carrefour za 1300zl ale sie skonczyla, na morele jest za okolo 1450zl w piatek bede w domu to bede ogladac jak wyglada. Co do 4k to glownie sens jest podpiecie pod kompa,gry jak i youtube. Bo z telewizji to masz glownie ponizej full hd w zwyklym hd...

Edytowane przez sprzetowiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpiszę w temacie, żeby potem go śledzić. Także będę myślał o jakimś tv 50 cali do oglądania filmów z kompa/telefonu, ale mnie interesuje taki z wi-fi/direct wi-fi. Widziałem jakiegoś Samsunga za około 1800 zł uhd. Powiedzmy, że wolałbym coś innej firmy i jakość ma dla mnie znaczenie, choć wiem, że w tej cenie nie dostanę sprzętu premium.

 

Co możecie powiedzieć np. o UE55RU7172. Czy jakość obrazu na tego typu sprzęcie jest porównywalna lub lepsza od topowego telewizora sprzed 10lat w rozdzielczości full HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sprzetowiec90

 

No teraz to juz sam ogarnalem, ze te 4k to mi na plaster... Po prostu szukam jakiegos taniego tv 50+ cali. Zeby nie byl to jakis szmelc, a ze zupelnie sie nie znam to prosze o pomoc ;) Podejrzewam, ze nawet w malym budzecie sa jakies rodzynki na rynku ;)

 

 

 

Edit:

 

Na jakims forum znalazlem takie sformulowanie... "Nie bój się 4K. Skalowanie z 1080 jest bezproblemowe." ? Prawda czy nie? ;)

Edytowane przez duch11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ci po tym jak masz dalej fhd xd Lepszego obrazu miec nie bedziesz, zobacz sobie skymaster albo tlc. Maja tanie modele ips/lcd. Jak chcesz tv ogladac czy filmy dvd to nic ci po 4k, lepiej popatrzec za czyms lepszym w full hd. Maja tanie modele ips/lcd. Mante to bym omijal z daleka.

Edytowane przez sprzetowiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podrzuc jakies konkretne modele. Mnie jako laikowi i tak specyfikacja nic nie powie, najlepiej 55cali...

 

 

ps

Manty i tym podobne wynalazki odrzucilem juz na samym poczatku ;)

 

 

edit:

 

Dobra... Moze mi ktos lopatologicznie wytlumaczyc jak to jest w przypadku wyswietlania fhd na TV uhd 4k na przyklad? Po prostu jak patrzylem na ceneo to przy fhd 50-55 cali to bylo raptem kilka modeli. W przypadku 4k jest duuuuuzo wiekszy wybor (nawet w moim budzecie ;) ). Jezeli to nie kaszani jakosci i z tych 3-4 metrow bedzie mozna normalnie ogladac telewizje na kanalach hd to mnie to... rybka ;)

Edytowane przez duch11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podrzuc jakies konkretne modele. Mnie jako laikowi i tak specyfikacja nic nie powie, najlepiej 55cali...

 

 

ps

Manty i tym podobne wynalazki odrzucilem juz na samym poczatku ;)

 

 

edit:

 

Dobra... Moze mi ktos lopatologicznie wytlumaczyc jak to jest w przypadku wyswietlania fhd na TV uhd 4k na przyklad? Po prostu jak patrzylem na ceneo to przy fhd 50-55 cali to bylo raptem kilka modeli. W przypadku 4k jest duuuuuzo wiekszy wybor (nawet w moim budzecie ;) ). Jezeli to nie kaszani jakosci i z tych 3-4 metrow bedzie mozna normalnie ogladac telewizje na kanalach hd to mnie to... rybka ;)

 

Wyswietla sie w full hd dalej, jedynie skalowanie jest dobre i jeden piksel masz na 4 wiec nie ma sieczki na ekranie.

 

Chyba ze ma zaimplementowane rozne algorytmy na poprawe.

Edytowane przez sprzetowiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie podrzuci jakis modeli? Z elektrody chyba... polecane w tej cenie, warte rozwazenia?

 

TCL 55dp600

TCL 50EP640

Philips 50PFT5503

Hitachi 49HK6500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 5 Philipsa to jeszcze jedna z ostatnich, jak nie ostatnia, zanim nie przejęli ich Chińczycy.

Obraz może mieć w porządku, ale Smart tam jeszcze kuleje, i aplikacja YT już nie będzie wspierana. Nie miała też HD.

 

Ja bym poszukał czegoś na matrycy VA.

Np. poczytaj o KDL-49WE660. Ma HDR, VA, FHD.

Z drugiej strony jak np. miałbyś Xboxa, to on zapodaje HDR tylko z 4K, albo FHD bez HDR. Na Netfliksie działa FHD z HDR.

 

Jak ten wylicytujesz w tej cenie, to nie powinieneś być niezadowolony IMHO:

https://allegro.pl/oferta/sony-kd-55xf7077-direct-led-55-4k-hdr-smart-tv-8770607519

 

Z Panasów w tej cenie widzę same IPS, choć patrzyłem tylko na Allegro.

Za 100 zł więcej był kiedyś sensowny 50EX703E, ale nie ma go już.

Z LG też nic nie ma z VA.

 

Z Samsunga np. 50RU7172 jest na VA. To jest chyba najświeższy model w tej cenie ze wszystkich tutaj, i jest nawet test w polskiej sieci. Jest więcej tych modeli na VA z serii 6 i 7 bodaj w tej cenie.

 

Tu w większości przypadków namierzysz, jaka jest matryca, jak coś:

https://www.displayspecifications.com/

 

W przypadku VA mamy też na uwadze degradację kolorów pod kątem.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl do mnie ten thomson i jak dla mnie jest ok. Obraz dobry, zreszta to i tak najtanszy tv 55 z 4k i hdr oprocz manty. Na allekro jest za 1349zl. Jak cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor 55 55UD6306 taki. Oprucz manty nie ma nic w tej cenie. Jest philips ale za 1449zl na allegro.

Edytowane przez sprzetowiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz TCL U55DP600/55DP660. To samo co Thomson

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na matrycy VA telewizor za 1600 PLN? Może i są, ale nie spodziewałbym się cudów. Ja zasugeruję opisywanego wyżej Philipsa 5503 - normalny, podstawowy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...