Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

szykam wzmacniacza do: Acuostic Energy AE109

 

 

Aktualnie grają z Kenwood V5200

 

Miałem okazję posłuchać je z NAD M10

 

 

Nie da się nie usłyszeć różnicy w jakości dźwięku. Na NAD było słychać że ktoś stoi przed nami. Na Kenwood słychać że przed nami stoi po prostu jakiś sprzęt AUDIO a nie człowiek.

 

Moje propozycje:

NAD C326 BEE

NAD C338 - nie wymaga karty MDC jak c368

NAD c368 - ta nieszczęsna karta 1300zl za HDMI i 2000zl za BT. NAD C388 chyba już lepiej brać.

 

Magnat MR 780 - hybryda z lampą + BT

 

Cambridge Audio AXR100 - wysoka moc + BT

 

Marantz NR1200 - kompaktowy z HDMI + BT

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

C326bee to 'rasowy' wzmacniacz. Bardzo dobry wzmacniacz. Może trochę mocniejszy mógłby być, ale nie ma tragedii.

Pozostałe - płacisz za dodatkową elektronikę. Dużo sobie życzą. Moim zdaniem, zbyt dużo. Ale jeśli lubisz i cię stać - nie widzę problemu.

Ja zainwestowałem w normalny wzmacniacz i do tego dac z bt od Chińczyka. Będę streamował z komórki. Wszystkie elektroniczne cuda szybko się starzeją. Dobre wzmacniacze trzymają swoją wartość.

Hybryda to ni pies, ni wydra. Nie gra jak lampa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz Kenwood 5.1 z innymi 2.0. To tak jakby porównywać samochód dostawczy z kabrioletem. Każdy służy do czego innego, chociaż do zwykłej jazdy też się nadaje. Nie znamy budżetu, zastosowań i preferencji muzycznych a także reszty toru. Kolumny zapewne są dwie, więc wystarczy Ci wzmacniacz stereo. Jeżeli brzmienie Nad Ci odpowiada, to poszukałbym czegoś takiego:

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/955-c356bee

 

jeżeli wymagasz karty MDC to wybierz coś z Twoich propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś co da taki dźwięk, jak M10. Nie czegoś co będzie lepsze od 10-letniego Kenwooda z KD, który i tak jest niczego sobie.

 

NAD M10 To wzmacniacz w klasie D ale 2x297 Wat z jakimś sensownym ES Sabre. Oczywiście mocy ma aż nadto, bo mój tor audio to : Acuostic Energy AE109 - 150wat 4ohm. Pytanie czy NAD xx6 bee ma coś wspólnego z M10 prócz loga ?

 

 

Źródłem dźwięku będzie TV, YT z TV, Dekoder satelitarny, Tidal z TV, radia internetowe, telefon z BT. Do wzmacniacza wszystko wpada kablem optycznym. Jeżeli będzie wzmacniacz z HDMI to wtedy przez HDMI. Do tego czasem z telefonu przez BT.

 

 

W NAD c326/c356 bee niestety trzeba dobrać jeszcze coś z DAC/BT/Optyk.

Do tego kłopotliwym będzie znalezienie dla niego miejsca. Niestety ale one wizualnie z kabrioletem nie mają nic wspólnego ;)

 

 

Budżet powiedzmy, że kończy się na Nuprime IDA-8 - bo ten już ma chyba szanse dogonić jakością M10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego M10 nie słuchałem ale wychodzi na to, że oprócz BT wystarczy Ci to:

https://allegro.pl/oferta/fiio-d3-d03k-taishan-przetwornik-cyfrowo-analogowy-6529289814?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=Sprz%C4%99t+audio+dla+domu&gclid=Cj0KCQiA_rfvBRCPARIsANlV66PS-xARlNj8utGLkGNmg0EmWGmGpqdSBOoI6KypoGk0wSEzeyXHbDAaAhmwEALw_wcB

sam używam pod telewizor i do tego źródła nic więcej nie potrzeba. Dźwięk po BT to dla mnie porażka.

 

Z używanego sprzętu możesz poszukać Onkyo TX-8050 - ma wbudowany dac i radio internetowe.

 

Chociaż do Twoich kolumn niektórzy polecają cieplejsze wzmacniacze (Cambridge Audio, Nad itp.) jeżeli wolisz ostrzejsze brzmienie poszukaj nowszych japończyków - Pioneer, Onkyo, Yamaha.

Edytowane przez lubię zimne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bt apxt hd już ne ma tragedii.

Od siebie jednak polecał bym chromecast audio po mini toslink - do wifi to wifi i bezstratna transmisja bezpośrednio z netu. Koszt smieszny a unowersalnosć bije na głowę transmitery bt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...