Forum PCLab.pl: Wybór wzmacniacza - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Wybór wzmacniacza kolumny Acuostic Energy AE109

#1 Użytkownik jest dostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 09 Grudzień 2019 - 23:55

szykam wzmacniacza do: Acuostic Energy AE109

Aktualnie grają z Kenwood V5200

Miałem okazję posłuchać je z NAD M10

Nie da się nie usłyszeć różnicy w jakości dźwięku. Na NAD było słychać że ktoś stoi przed nami. Na Kenwood słychać że przed nami stoi po prostu jakiś sprzęt AUDIO a nie człowiek.

Moje propozycje:
NAD C326 BEE
NAD C338 - nie wymaga karty MDC jak c368
NAD c368 - ta nieszczęsna karta 1300zl za HDMI i 2000zl za BT. NAD C388 chyba już lepiej brać.

Magnat MR 780 - hybryda z lampą + BT

Cambridge Audio AXR100 - wysoka moc + BT

Marantz NR1200 - kompaktowy z HDMI + BT

Ten post był edytowany przez Minciu dnia: 09 Grudzień 2019 - 23:58

#2 Użytkownik jest niedostępny   P_M_ 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Grudzień 2019 - 06:55

C326bee to 'rasowy' wzmacniacz. Bardzo dobry wzmacniacz. Może trochę mocniejszy mógłby być, ale nie ma tragedii.
Pozostałe - płacisz za dodatkową elektronikę. Dużo sobie życzą. Moim zdaniem, zbyt dużo. Ale jeśli lubisz i cię stać - nie widzę problemu.
Ja zainwestowałem w normalny wzmacniacz i do tego dac z bt od Chińczyka. Będę streamował z komórki. Wszystkie elektroniczne cuda szybko się starzeją. Dobre wzmacniacze trzymają swoją wartość.
Hybryda to ni pies, ni wydra. Nie gra jak lampa.

#3 Użytkownik jest niedostępny   lubię zimne 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Grudzień 2019 - 07:27

Porównujesz Kenwood 5.1 z innymi 2.0. To tak jakby porównywać samochód dostawczy z kabrioletem. Każdy służy do czego innego, chociaż do zwykłej jazdy też się nadaje. Nie znamy budżetu, zastosowań i preferencji muzycznych a także reszty toru. Kolumny zapewne są dwie, więc wystarczy Ci wzmacniacz stereo. Jeżeli brzmienie Nad Ci odpowiada, to poszukałbym czegoś takiego:
https://audio.com.pl...reo/955-c356bee

jeżeli wymagasz karty MDC to wybierz coś z Twoich propozycji.

#4 Użytkownik jest dostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Grudzień 2019 - 08:15

Szukam czegoś co da taki dźwięk, jak M10. Nie czegoś co będzie lepsze od 10-letniego Kenwooda z KD, który i tak jest niczego sobie.

NAD M10 To wzmacniacz w klasie D ale 2x297 Wat z jakimś sensownym ES Sabre. Oczywiście mocy ma aż nadto, bo mój tor audio to : Acuostic Energy AE109 - 150wat 4ohm. Pytanie czy NAD xx6 bee ma coś wspólnego z M10 prócz loga ?

Źródłem dźwięku będzie TV, YT z TV, Dekoder satelitarny, Tidal z TV, radia internetowe, telefon z BT. Do wzmacniacza wszystko wpada kablem optycznym. Jeżeli będzie wzmacniacz z HDMI to wtedy przez HDMI. Do tego czasem z telefonu przez BT.

W NAD c326/c356 bee niestety trzeba dobrać jeszcze coś z DAC/BT/Optyk.
Do tego kłopotliwym będzie znalezienie dla niego miejsca. Niestety ale one wizualnie z kabrioletem nie mają nic wspólnego ;)

Budżet powiedzmy, że kończy się na Nuprime IDA-8 - bo ten już ma chyba szanse dogonić jakością M10?

#5 Użytkownik jest niedostępny   lubię zimne 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Grudzień 2019 - 09:08

Tego M10 nie słuchałem ale wychodzi na to, że oprócz BT wystarczy Ci to:
https://allegro.pl/o...DAaAhmwEALw_wcB
sam używam pod telewizor i do tego źródła nic więcej nie potrzeba. Dźwięk po BT to dla mnie porażka.

Z używanego sprzętu możesz poszukać Onkyo TX-8050 - ma wbudowany dac i radio internetowe.

Chociaż do Twoich kolumn niektórzy polecają cieplejsze wzmacniacze (Cambridge Audio, Nad itp.) jeżeli wolisz ostrzejsze brzmienie poszukaj nowszych japończyków - Pioneer, Onkyo, Yamaha.

Ten post był edytowany przez lubię zimne dnia: 10 Grudzień 2019 - 09:08

#6 Użytkownik jest niedostępny   Tomcat 

• uzależniony od % maniak wojskowości
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Grudzień 2019 - 09:21

bt apxt hd już ne ma tragedii.
Od siebie jednak polecał bym chromecast audio po mini toslink - do wifi to wifi i bezstratna transmisja bezpośrednio z netu. Koszt smieszny a unowersalnosć bije na głowę transmitery bt.

Strona 1 z 1