Skocz do zawartości
sc0rpow

Zakres RGB w monitorach LG

Rekomendowane odpowiedzi

W monitorach LG mają jakieś dziwne oznaczenie zakresu rgb. Normalnie powinno być to nazwane pełny czyli 0-255 albo ograniczony czyli od 16-235. Niestety jest tylko "poziom czerni" i mogę wybrać - niski/wysoki. Zna się ktoś na tyle, by powiedzieć za który zakres odpowiada poziom czerni "niski" a za który "wysoki"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to tak ciężko samemu sprawdzić? Przecież jeśli ta opcja coś zmienia, to powinieneś to zauważyć na ekranie :D

Zakres tonalny się ustawia w sterowniku, w monitorze się z takim czymś nie spotkałem. Poziom czerni to zupełnie co innego.

I podaj model monitora, bo w sumie nie wiadomo o czym piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastawa "Poziom czerni" zmienia charakterystykę gammy, co widać choćby na planszy testowej rzeźnika. Powinno być ustawione na "Wysoki" ... no przynajmniej u mnie po HDMI na "Wysoki" gamma jest bliżej idealnej (mniejsze podbarwienie rzeźnika)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model to LG 22MP65HQ. Sam nie jestem w stanie ocenić co daje zmiana z niskiego na wysoki bo nie mam monitora u siebie. Nie będzie on też wykorzystywany jako monitor komputera, więc nie ma czegoś takiego jak zmiana ustawień przez np. sterownik do karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...