Skocz do zawartości
onlynow

Falowanie ekranu/Nowa karta graficzna.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w dniu dzisiejszym zmieniłem kartę graficzną na Asus Radeon HD 7850 2GB,po podłączeniu i zainstalowaniu sterowników (ze strony producenta) odpaliłem sobie grę aby sprawdzić wydajność karty i spotkała mnie niemiła niespodzianka w postaci falowania ekranu (gra którą odpalałem to przysłowiowy LoL) problem falowania znika w momencie ustawienia stałych 60FPS'ów,problem również pojawia się w CS'ie natomiast tam przy wymuszeniu 60 FPS minimalne falowanie pozostaje. Falowania nie występuje na stronie pulpitu czy oglądaniu filmów na YT pojawia się tylko i wyłącznie w grach. Monitor to stary LG Flatron w1941s podpięty do grafiki przez dvi + vga,przy wcześniejszej karcie asus radeon 7750 1GB nie miałem takiego problemu,jedynie co udało mi się znaleźć w internecie to problem starego monitora który kłóci się z kartą graficzną i w sumie nie wiem jak rozwiązać problem.Z góry dziękuje za poświęcony czas na pomoc przy temacie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor powinien mieć odświeżanie do 75hz. Spróbuj ustawić tyle w windzie, jak i w grze, zobacz czy problem zniknął. Jeżeli nie to przeładuj starsze sterowniki i zobacz czy też nie pomoże.

 

Gry o których piszesz to dość dynamiczne gry łase na wysoką ilość FPS-ów. 7850 w stosunku do 7750 generuje pierdyliard klatek więcej. Być może masz nadmiar FPS-ów do tego z czym radzi sobie wyświetlacz. Tu z dalszych rzeczy do zrobienia pozostaje włączenie synchronizacji pionowej lub przy 75hz zablokowanie fps-ów też na 75.

Edytowane przez andriejek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor powinien mieć odświeżanie do 75hz. Spróbuj ustawić tyle w windzie, jak i w grze, zobacz czy problem zniknął. Jeżeli nie to przeładuj starsze sterowniki i zobacz czy też nie pomoże.

 

Gry o których piszesz to dość dynamiczne gry łase na wysoką ilość FPS-ów. 7850 w stosunku do 7750 generuje pierdyliard klatek więcej. Być może masz nadmiar FPS-ów do tego z czym radzi sobie wyświetlacz. Tu z dalszych rzeczy do zrobienia pozostaje włączenie synchronizacji pionowej lub przy 75hz zablokowanie fps-ów też na 75.

 

Na wstępie dziękuje za zainteresowanie się tematem,odnośnie twoich propozycji to owy monitor ma odświeżanie max 60hz więcej ani mniej ani więcej nie mogę ustawić,podczas grania w "lola" ustawiłem 60 stałych fpsów bo monitor odświeża w 60hz i synchronizację pionową no i problem znika,natomiast w cs'ie po wymuszeniu na komendzie stałych 60fps'ów i włączeniu synchronizacji minimalnie mniej faluje ale nic idealnego (w sumie ta gra sama w sobie jest średnio zoptymalizowana więc pewnie dlatego),odnośnie starszych sterowników gdzie je mogę znaleźć,bo aktualne ściągałem z głównej strony producenta. P.S. pozwoliłem sobie odpalić na telewizorze również przez złącze dvi+vga i zero falowania w obydwu grach przy pełnych fps'ach w sumie odpowiadam sobie sam na problem którym jest monitor ale teraz sam nie wiem jaki odpowiedni kupić aby nie było problemu czy skupiać się na większej ilości hz czy aby miał wejście hdmi i cyfrowo go podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1

podaj specyfikacje swojego komputera a co do kupna monitora to zalezy w co bedziesz gral , jezeli dynamiczne gry typu csgo to tylko z wiekszym odswiezaniem 144 hz na 240 hz juz Tobie karta nie pozwoli..  no i z reguly juz lepiej zainwestowac w dobry monitor z wysokim odswiezaniem nie ma co sie bawic raczej w 75 hz :)

 

edit : tam chyba nie bedziesz mial display port wiec tylko hdmi 120 hz ?

Edytowane przez ocochodzi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia,kupiłem nowy monitor 24 cale podłączyłem pod HDMI i problem falowania znikł. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...