Skocz do zawartości
mystic868

Razer Naga Trinity - warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ponieważ aktualnie jestem na etapie kupowania myszy do MMO postanowiłem przejrzeć internety celem znalezienia odpowiedniego modelu. Na testy kupiłem Corsair Scimitar Pro, ale mysz okazała się źle leżeć w dłoni (pomijam już tragiczne oprogramowanie), a przyciski boczne są zbyt blisko siebie.

 

Aktualnie zastanawiam się nad modelem Razer Naga Trinity, ale na wielu forach i stronach internetowych użytkownicy narzekają na ich słabą jakość (psujący się scroll, dwuklik, przerywające połączenie z wymiennymi panelami bocznymi) i obawiam się dać temu produktowi szansę. Wydanie ponad 300 zł na produkt, który po roku będzie trzeba oddawać na gwarancję to kiepski pomysł. Ponadto słyszałem, że oprogramowanie Synapse to tragedia - zawiesza się, wymaga bycia online by zmieniać profile itd. Jakie są wasze wrażenia z użytkowania tego produktu? Mieliście z nim problemy? Czy faktycznie obecne produkty Razera są znacznie gorszej jakości niż np 5-10 lat temu?

 

Trafiłem wczoraj również na inny produkt - Redragon M908. Jest sporo tańszy, ale nigdy nie używałem gryzonia z czujnikiem laserowym i nie wiem jak będzie się sprawować na mojej materiałowej podkładce : https://allegro.pl/oferta/duza-mata-podkladka-pod-mysz-ke-i-klawiature-xxl-8286327041

 

Z góry dzięki za sugestie i opinie.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla nałogowo grającego w World of Warcraft, od wiosny używa tej nowej Nagi i na ten moment sobie chwali. Poprzednia (kupiona w 2012) wytrzymała mu 7 lat, czy te aktualnie produkowane tyle wytrzymają? Tego nikt nie wie ale chwali sobie ten mój kumpel wygodę tej myszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razera warto kupować tylko, gdy mieszka się na zachodzie i wydanie 50-70 €/$ na mysz co pół roku jest jak wydanie 50 zł.

Chociaż w sumie i wtedy nie warto, bo to wciąż strata pieniędzy, tyle że relatywnie mniejszych.

 

W każdym razie żadna mysz nie padła mi tak szybko - dwuklik - jak Razer Imperator. G402 mam czwarty rok, dwa A4-techy miałem też po pięć lat... To jednak o czymś świadczy, zwłaszcza patrząc na ceny a4-tech i Razera nawet 10 lat temu

 

Na twoim miejscu szukałbym dalej czegoś wygodnego, Razera zostawił jako wybór ostatniej szansy.

Co do Synapse - 2.0 było OK, nawet lepsze od softu logi jeśli chodzi o makra, ale też czytałem, że 3.0 to jakaś wieczna beta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ponad 10 lat posiadałem X748 Oscar od A4tech i nadal działa tyle, że kółko nie działa jak należy. Aktualnie od 3 lat posiadam A4tech Bloody V8m i jestem bardzo zadowolony, ale przy grach MMO brakuje mi tych dodatkowych przycisków stąd próba poszukania tańszej alternatywy do Trinity. Rozważam Genesis Xenon 770 i Redragon M901/8. Macie jakieś doświadczenia z tymi produktami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razera warto kupować tylko, gdy mieszka się na zachodzie i wydanie 50-70 €/$ na mysz co pół roku jest jak wydanie 50 zł.

Chociaż w sumie i wtedy nie warto, bo to wciąż strata pieniędzy, tyle że relatywnie mniejszych.

 

W każdym razie żadna mysz nie padła mi tak szybko - dwuklik - jak Razer Imperator. G402 mam czwarty rok, dwa A4-techy miałem też po pięć lat... To jednak o czymś świadczy, zwłaszcza patrząc na ceny a4-tech i Razera nawet 10 lat temu

 

Na twoim miejscu szukałbym dalej czegoś wygodnego, Razera zostawił jako wybór ostatniej szansy.

Co do Synapse - 2.0 było OK, nawet lepsze od softu logi jeśli chodzi o makra, ale też czytałem, że 3.0 to jakaś wieczna beta.

 

Tylko, ze po jednej sztuce nie mozna stwierdzic ze dana firma produkuje produkty do bani...

Ja np. przerobilem w swoim zyciu para klawiatur mechanicznych i zadna z nich, niewazne czy Logitechy czy Corsairy nie miala podejsca jakoscia wykonania do mojej aktualnej klawiatury.

Zatem czy wszystkie klawiatury Razera sa super? Tego nie wiem bo mam tylko jedna sztuke, ale jestem z niej bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, co do zasady miałbyś racje, tyle że Razer jest słynny ze swoich dwuklików. I nie mówmy, ze to z powodu popularności i wolumeny sprzedaży, bo Logitechowi też niczego nie brakuje.

 

Sam też trafiłem słabo wykonaną mysz Logitecha. Ale też co innego jakość wykonania obudowy/uszkodzenia od nowości, a co innnego szybkie zużywanie się sprzętu w trakcie użytkowania.

 

Padł mi kiedyś szybko monitor Szajsunga i go unikam, ale nie odradzam innym, bo jednak na TV chyba nikt aż tak nie narzeka... (chociaż sąsiadce padł też szybko babciofon, a mnie swego czasu szybko klawiatura w sliderze :E)

 

Może przez lata coś się zmieniło, ale chyba o Bazyliszku też widziałem narzekania.

 

Mało jest produktów idealnych, często trzeba tolerować różne fuckupy (coraz częściej), czasem można też dla pewnych zalet kupić z pełną świadomością produkt, który ma/może mieć oczywiste wady (tak np. kupiłem kolejny telefon stacjonarny Gigaseta matce - bo zna ich obsługę, lubi, a słuchawki mają najlepszy profil) - ale warto być tego świadomym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją wiedzę o Razer opieram na całej masie opinii na serwisach, forach (w tym zagranicznych) i niestety mnóstwo ludzi narzeka na wytrzymałość ich produktów (komfort pracy jest bardzo dobry). Dlatego jest to dość problematyczna kwestia bo jeżeli kupuję mysz za ponad 300 zł to oczekuję, że przy normalnym użytkowaniu (i dobrym traktowaniu) nie padnie mi po 2 latach (a już na pewno nie po kilku miesiącach-roku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, czy te 300pln raz na 2/3 lata to aż tyle hajsu i aż tak ogromny wydatek za wygodną mysz spełniającą wszystkie twoje wymagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa to optymistyczne założenie. A lepiej w miarę pewne trzy niż hipotetyczne dwa. ;) Chyba, że faktycznie nie ma nic wygodniejszego. Ale i wtedy szkoda.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, czy te 300pln raz na 2/3 lata to aż tyle hajsu i aż tak ogromny wydatek za wygodną mysz spełniającą wszystkie twoje wymagania?

Dla mnie osobiście 300 zł za mysz, która wytrzyma 2-3 lata to rozsądny wydatek, ale problem jest tutaj taki, że te myszki często jeszcze przed upływem roku mają problemy, a to już nie jest fajne przy tak drogim sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwóch tygodni jak myszka pojedzie na RMA nie wytrzymasz? Ja w tym roku już reklamowałem roccat kone aimo i mambe elite. W pierwszym przypadku dostałem zwrot pieniędzy, w drugim nową mysz z nową gwarancją. W międzyczasie kupiłem mm710 i pewnie też nie wytrzyma do końca gwarancji. Co do synapse 3.0 to moim zdaniem są to najlepsze sterowniki dla klawiatur/myszy w tym momencie. Zobacz jeszcze Logitech G604, chociaż naga jest bezpieczniejszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, ze dopadnie go dwuklik, który atakuje tylko z zaskoczenia, nie za każdym razem, tak jak w moim Imepratorze... :E I udowodnij to serwisowi... No, OK, teraz realia się zmieniły, są dobre kamery w komórkach, ale stracony czas i nerwy... czy są tego warte?

Oczywiście nikt nie da gwarancji, że nie padnie Logi czy inna mysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie odnosze wrazenie, ze niestety sprzet dzisiaj - niewazne czy od super renomowanego producenta czy nie - nie jest tak wytrzymaly jak kiedys...

Moja pierwsza optyczna myszka Logitecha (pierwsza optyczna myszka na swiecie) kupiona bodaj w 2000 roku, do tej pory dziala idealnie. Rzecz jasna slizgacze juz dawno nie istnieja a sensor jak na dzisiejsze standardy jest beznadziejny, ale sama myszka chodzi idealnie i absolutnie nic jej nie jest :)

Moja aktualna (wiek - 2 lata) myszka juz raz ladowala w serwisie z podowu zle dzialajacego scrolla w jedna strone. A kosztowala chyba 4 stowy :kwasny:

Ogolnie jestem z niej bardzo zadowolony ale jednak jakis tam niesmak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, ze dopadnie go dwuklik, który atakuje tylko z zaskoczenia, nie za każdym razem, tak jak w moim Imepratorze... :E I udowodnij to serwisowi... No, OK, teraz realia się zmieniły, są dobre kamery w komórkach, ale stracony czas i nerwy... czy są tego warte?

Oczywiście nikt nie da gwarancji, że nie padnie Logi czy inna mysz :)

Mój imperator miał tak samo, jeden dzień działał bez zarzutu, na drugi dwuklik za dwuklikiem. ;) Ostatecznie dostałem zwrot pieniędzy, bo nie była już do kupienia w dystrybucji (końcówka 2016).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwóch tygodni jak myszka pojedzie na RMA nie wytrzymasz? Ja w tym roku już reklamowałem roccat kone aimo i mambe elite. W pierwszym przypadku dostałem zwrot pieniędzy, w drugim nową mysz z nową gwarancją. W międzyczasie kupiłem mm710 i pewnie też nie wytrzyma do końca gwarancji. Co do synapse 3.0 to moim zdaniem są to najlepsze sterowniki dla klawiatur/myszy w tym momencie. Zobacz jeszcze Logitech G604, chociaż naga jest bezpieczniejszym wyborem.

W zasadzie poszukuję tylko myszy do MMO. Do pozostałych gier posiadam Bloody V8m, która działa bezawaryjnie już 3 rok. Każdy, nawet najlepszy egzemplarz może być wadliwy. Nie ma na to lekarstwa, ale myszy Razera mają wiele negatywnych opinii, więc to nie jest losowy przypadek tylko seryjnie firma bazuje na wyrobionej renomie starych produktów (które faktycznie były dużo lepszej jakości) i ładuje klientom gorszej jakości towar. Szkoda, że Razer nie oferuje również myszy z 1 panelem do MMO (przepłacanie za wymienne trochę mija się z celem, jeśli mysz ma służyć wyłącznie do MMO). Synapse 3.0 to wersja beta pełna niedoróbek i problemów. Do tego nie wyobrażam sobie, że muszę być online by zmieniać profile w myszy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synapse 3.0 to wersja beta pełna niedoróbek i problemów. Do tego nie wyobrażam sobie, że muszę być online by zmieniać profile w myszy..

 

U mnie synapse dziala OK, ale mimo wszystko sam producent okresla ja jako beta wiec :E Wiem, ze sporo osob na ten soft narzeka.

Nie trzeba natomiast byc online by zmieniac profile, nie trzeba sie logowac zeby korzystac z synapse itp. Slyszalem juz te legendy miejskie - nie wiem skad je ludzie biora :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba było na początku, ale zrobił sie raban i jeśli dobrze kojarzę potem to zmienili i usunęli przymus zakładania konta i logowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie trzeba się rejestrować, by coś ustawić w programie? Zakładam, że skoro nie zmieniam profili to 1 ustawienie wszystkiego i wyłączenie Synapse na dobre powinno wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie trzeba się rejestrować, by coś ustawić w programie? Zakładam, że skoro nie zmieniam profili to 1 ustawienie wszystkiego i wyłączenie Synapse na dobre powinno wystarczyć.

 

Nie, nie trzeba. Konto wymagane jest jedynie w przypadku, kiedy chcesz swoje ustawienia zapisac w chmurze.

W przypadku klawiatur serii BlackWidow na dobra sprawe jesli nie chcesz, to w ogole nie musisz instalowac synapse. Podstawowe zmiany trybu oswietlenia, sterowanie jasnoscia, ustawianie makr i game mode - to wszystko mozesz zrobic z poziomu samej klawiatury.

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku klawiatur serii BlackWidow na dobra sprawe jesli nie chcesz, to w ogole nie musisz instalowac synapse. Podstawowe zmiany trybu oswietlenia, sterowanie jasnoscia, ustawianie makr i game mode - to wszystko mozesz zrobic z poziomu samej klawiatury.

To już zależy od konkretnego modelu bo nie wszystkie klawiatury od razera mają wbudowaną pamięć. Ustawienia podświetlenia nie zapisują się w profilach, więc jak ktoś chce mieć inne podświetlenie niż domyślne spectrum cycling to bez synapse nie da rady. Do tego przydatna funkcja jaką jest hypershift też nie będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywscie, ze oprogramowanie daje nam niewspolmiernie wieksze mozliwosci konfiguracji, nie ma co tego podwazac. Mnie jedynie zaskakuje w jaki sposob potrafi byc zakrzywiania rzeczywistosc przez legendy miejskie skoro sporo ludzi (wiem to z doswiadczenia) uwaza, ze sprzetu Razera w ogole nie da sie uruchomic bez instalacji Synapse, zarejestrowania sie, podania swoich wszystkich danych osobowych oraz nazwiska panienskiego matki :E

A tymczasem nawet bez instalacji czegokolwiek otrzymujemy wieksza funkcjonalnosc niz np. w klawiaturach Logitecha, gdzie bez oprogramowania nie zrobimy absolutnie nic.

Nie jestem zadnym fanbojem, mam i lubie sprzet wielu firm. Wazne by glosowac swoim portfelem na produkty (nie firmy), ktore nam sie podobaja i z ktorych po zakupie jestesmy zadowoleni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mysz to nie klawiatura :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mysz to nie klawiatura :E

To prawda :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem wczoraj na testy Genesis Xenon 770. Mysz bardzo dobrze leży w dłoni, ma fajny klik, dobry scroll i prosty,ale wystarczający software. Problem jest tylko taki, że sensor nie żyje bo kursor nie reaguje (testowane na 3 różnych komputerach). Well..... pora wymienić :D

Edytowane przez mystic868

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zapalonym graczem MMO od prawie 10 lat. Trochę myszy miałem pod ręką. Aktualnie mam 3 nowe sprawne, każda z nich jest do czegoś innego. Najlepsza "dwunastka" to zdecydowanie Razer Naga. To mój drugi egzemplarz od 8 lat. Razer Naga wytrzymał ponad 16 000 godzin pracy/grania głównie PVP w grze Aion. Miałem przez tą mysz już nawet gips na ręce na okres 3 tygodni. Nerwy doprowadziły do bezpośredniego zderzenia pięści z Nagą. Rolka dosłownie wystrzeliła uderzając w sufit xD Pomimo tego przy użyciu kleju "Bondini" mysz odzyskała dawna sprawność. Tak, rolkę można przykleić. Dwuklik zaczął być irytujący po około 5 latach używania. Jak na moje dwuklik jest spowodowany 1. kurzem na przełączniku kilka 2. wyrobieniem się plastikowego klawisza, obwiesza się. Wystarczy rozkręcić przeczyścić i odgiąć plastik, zawsze pomagało średnio raz na 3 miesiące pod koniec.

Mysz jest ekstremalnie wygodna ma najlepszy sensor z dwunastek i nie chodzi o dokładność tylko o przesuwanie się w czasie np. podnoszenia. Mam palce "kowala" krótkie i grube a nie mam problemu i nie pamiętam abym miał problemy z używaniem klawiszy bocznych.

 

Roccat Nyth mam to dziadostwo.. Szkoda pieniędzy. Aparycja paczki fajek i tak też leży w dłoni. Sensor przy 2400DPI lubi strzelić sobie kursorem w prawy dolny róg ekranu przy podnoszeniu. Aktualnie jest używana jako wół roboczy, ponieważ klawisze boczne ma bardzo wygodne. Ogólnie nie polecam.

 

Logitech g502 moja main mysz. Najwygodniejsza, najdokładniejsza ogólnie "naj" z tych trzech. Kupiłem ją do strzelanek a gram na niej we wszystko. Cenowo bardzo atrakcyjna. Nawet w MMO można na niej pograć 5 łatwo dostępnych klawiszy też daje radę. Polecam rozważyć tą propozycję. To jak ta mysz leży w dłoni to poezja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...