Skocz do zawartości
Gość Azazell

Iphone czy Smartfon z Androidem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

Potrzebuje od was pomocy.. Właściwie jestem w kropce. Bardzo podobają mi się ajfony od Apple nawet te starsze czyli Iphone 6,7 czy 8. Niestety ich cena jest porażająca. Szukam ciągle promocji ale w Czarny Piatek nic ciekawego nie było. Dlatego nie wiem co robić. Obecnie użytkuje Redmi Note 4, stary fon i szukam czegoś po prostu lepszego ale nie wymagającego. Ponieważ ja i tak w domu użytkuje w 80% iPada od Apple, na którym robie niemal wszystko.. No ale wiadomo telefon też jest potrzebny.

 

Co byście polecili? Mając iphone to mam wygode pod kątem chmury i współpracy z ipadem.. Ale no cena nie przekonuje mnie. Co robiłbym na telefonie? Oprócz standardowych operacji jak dzwonienie, smsowanie itp to zarządzanie bankiem internetowym, przeglądanie od czasu do czasu YT czy innych portali społecznościowych oraz udostępniałbym WiFi na ipada będąc poza domem.

 

Dlatego jak widać nie potrzebuje raczej super mocnego i nowoczesnego smartfona pokroju Samsung S10 czy Iphone X lub 11. Bo w 80% wolnego czasu i tak wolę siedzieć na iPadzie. No ale nie ukrywam, że strasznie mi się ajfony podobaja nawet te najstarsze iphone 6. Są wystarczajace.. Oczywiscie minimalna wielkośc ekranu to 5.5 dlatego chyba musiałbym szukać Iphony plus. Natomiast też mysle o tych androidowych smartfonach lecz żaden mnie jakoś nie przekonuje tak jak Iphone. Ostatnio testowałem przez 3 dni Iphone 6 Plus i kurcze jaki on jest nadal szybki. zero zacinki działa super.

 

Co sądzicie lub co byście polecili w moim przypadku? Może są tu osoby, które też maja tak ze w 80% użytkują iPad/Tablet a telefon jest dodatkowy i by coś polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje od was pomocy.. Właściwie jestem w kropce. Bardzo podobają mi się ajfony od Apple nawet te starsze czyli Iphone 6,7 czy 8. Niestety ich cena jest porażająca. Szukam ciągle promocji ale w Czarny Piatek nic ciekawego nie było. Dlatego nie wiem co robić. Obecnie użytkuje Redmi Note 4, stary fon i szukam czegoś po prostu lepszego ale nie wymagającego. Ponieważ ja i tak w domu użytkuje w 80% iPada od Apple, na którym robie niemal wszystko.. No ale wiadomo telefon też jest potrzebny.

 

Co byście polecili? Mając iphone to mam wygode pod kątem chmury i współpracy z ipadem.. Ale no cena nie przekonuje mnie. Co robiłbym na telefonie? Oprócz standardowych operacji jak dzwonienie, smsowanie itp to zarządzanie bankiem internetowym, przeglądanie od czasu do czasu YT czy innych portali społecznościowych oraz udostępniałbym WiFi na ipada będąc poza domem.

 

Dlatego jak widać nie potrzebuje raczej super mocnego i nowoczesnego smartfona pokroju Samsung S10 czy Iphone X lub 11. Bo w 80% wolnego czasu i tak wolę siedzieć na iPadzie. No ale nie ukrywam, że strasznie mi się ajfony podobaja nawet te najstarsze iphone 6. Są wystarczajace.. Oczywiscie minimalna wielkośc ekranu to 5.5 dlatego chyba musiałbym szukać Iphony plus. Natomiast też mysle o tych androidowych smartfonach lecz żaden mnie jakoś nie przekonuje tak jak Iphone. Ostatnio testowałem przez 3 dni Iphone 6 Plus i kurcze jaki on jest nadal szybki. zero zacinki działa super.

 

Co sądzicie lub co byście polecili w moim przypadku? Może są tu osoby, które też maja tak ze w 80% użytkują iPad/Tablet a telefon jest dodatkowy i by coś polecili?

 

Mimo, że sam korzystam na co dzień z Androida i bardzo sobie chwalę (Oneplus 7 pro), to jednak polecę Ci iPhone (ze względu na ekosystem, z którego korzystasz). Ale nie kupuj starszych niż 7/8. 6 już chyba nawet nie ma wsparcia, co wiąże się z porzuceniem telefonu nawet przez twórców aplikacji.

Pytanie ile możesz wydać na telefon? Często w promocji za ok. 2500 pojawia się teraz np. iPhone XR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mimo, że sam korzystam na co dzień z Androida i bardzo sobie chwalę (Oneplus 7 pro), to jednak polecę Ci iPhone (ze względu na ekosystem, z którego korzystasz). Ale nie kupuj starszych niż 7/8. 6 już chyba nawet nie ma wsparcia, co wiąże się z porzuceniem telefonu nawet przez twórców aplikacji.

Pytanie ile możesz wydać na telefon? Często w promocji za ok. 2500 pojawia się teraz np. iPhone XR.

 

Ojciec mój ma 6 i fajny jest mimo ze juz stary.. Ale w sumie masz racje z tym porzuceniem wsparcia przez apple.

 

Hmm ile moge wydać.. Im mniej tym lepiej :). Tak max 1.500zł.. Bo wydawać 2koła czy troche wiecej np na XR to chyba mija sie z celem ;/ Troszke mi szkoda po prostu. Za te forse wolalbym kupic drugi ipad ten studencki :>.

 

No kurcze czemu te ajfony 7,8 sa tak drogie :(. Teraz tak patrze Ajfon 8 plus około 2.500zł, A przeciez XR można wrwać w promocji za podobna cene.. Dlaczego apple nie obniży cen tych starszych modeli?

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPhone 6 można było kupić na promocjach za 999zł. Uważam, że najlepszymi tabletami są iPady ale smartfon to jednak z Androidem.

Jeżeli jesteś zadowolony z Redmi Note 4 to teraz kup sobie Redmi Note 8T za 799zł i będziesz jeszcze bardziej zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No własnie problem jest taki.. ze mój iPad 2018 (zwykły, nie PRO), zbyt wysoko postawił poprzeczkę. Mam go od półtora roku i kurcze żadne androidowe cacka mi już nie pasują.. Moze jedynie Samsung A50 jest spoko ale dałem go w prezencie mamie bo ona to ciagle siedzi na telefonie. Zabrałem jej Note4 a dałem A50 i jest szczęśliwa..

 

Wracając do mojego iPada. Jest on genialny. Może wiadomo daleko mu do droższej wersji PRO - ale dla moich wymagań jest wystarczający. Odkąd go mam to ciężko mi już obsługiwać androidy.. iOS jest zgrabnie i idealnie dla mnie zaprojektowany. Nie chce tu krytykować urządzeń z systemem Google bo są też bardzo fajne modele ale kurcze własnie iOS to dla mnie system bezkonkurencyjny. Może również Android mi się przejadł? Miałem przez ostatnie lata naprawdę sporo urządzeń.. A od Apple to dopiero mam własnie wyzej wymienionego iPada.

 

Te Xiaomi fajnie wygladaja itp ale jakbym brał android to chyba coś od Szajsunga. Pamietam ze mnie strasznie zawiódł system 9.x i 10.x od Xiaomi. Za dużo niepotrzebnych zmian. No ale to moje osobiste zdanie :).

 

Najbardziej uderzałbym w 8 Plus lub XR ewentualnie 7 Plus.. Boże ale ceny mnie dobijają ;/

 

EDIT: Sa tańsze ajfony ale 4.7 calowe. Niestety dla mnie to za małe ;). Na moje paluchy. A 6,7 i 8 to większe maja max 5.5 i są o wiele droższe ;/

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak już wybrałeś to teraz musisz polować na dobrą cenę. Pilnuj cen tez na amazon.de.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

To jak już wybrałeś to teraz musisz polować na dobrą cenę. Pilnuj cen tez na amazon.de.

 

Tylko czy kupowanie z takich źródeł jak amazon jest bezpieczne? Czesto się słyszy o podróbkach ajfonów.. Wiem ze jest oficjalny sklep np Cortland - tam brałem ipada. No ale wiadomo jakie ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend był iPhone xr 64gb w Play za 2500zl. Jeśli będziesz brał z Amazonu to najważniejsze żeby sprzedającym był Amazon, wtedy nasz 100% pewność co do oryginalności produktu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPhone 6 można było kupić na promocjach za 999zł. Uważam, że najlepszymi tabletami są iPady ale smartfon to jednak z Androidem.

Jeżeli jesteś zadowolony z Redmi Note 4 to teraz kup sobie Redmi Note 8T za 799zł i będziesz jeszcze bardziej zadowolony.

 

Chyba z innym modelem pomyliłeś? iPhone 6 lata za 400-600 zł.

 

@Azazell

Generalnie zakupy na Amazonie są bezpieczne, przynajmniej dopóki chociaż wysyłka jest realizowana przez Amazon.

Teraz widzę, że w Amazon warehouse można kupić iPhone 8 za około 1900 zł. Cena niestety wysoka, można kupić za te same pieniądze fajniejsze telefony z Androidem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie na Amazonie (i od Amazonu) jest bezpieczniejsze niż w niejednym polskim sklepie. Amazon ma status apple authorized reseller, więc nie powinno być żadnych problemów. Jeśli jednak coś będzie nie tak, to masz 30 dni na zwrot na ich koszt. W ubiegłym tygodniu zamówiłem u nich iPhone'a XR za nieco ponad 2500 zł. Paczkę nadali po dwóch dniach, trzeciego była u mnie. Telefon jest oczywiście oryginalny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Bo kupowanie ajfon 6 mija sie z celem prawda? Czy jednak moze jeszcze wystarczyc? Bo własciwie to co utrace majac ten telefon? Oprócz nowszego systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam nowe funkcje które mogą dodawać w najnowszych aktualizacjach. Tylko nie wiadomo jakie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple raczej nie dodaje nowych funkcji do starszych modeli, chociażby nowe tryby w aplikacji aparatu, które iPhone Xd nigdy nie dostanie. Apple to nie Samsung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A mówicie o Amazon.de czy uk? Czy to nie ma znaczenia z którego kraju? Nigdy nic nie kupowałem z tego sklepu - jedynie platformę Prime ale to zupełnie inna sprawa :)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie jaki Amazon. Niby lepiej de, bo oni odgórnie obsługują rynek polski. Zawsze patrz żeby było napisane sprzedaje i wysyła Amazon. Niższy stopień bezpieczeństwa to sprzedaje jakiś sklep, a za wysyłkę odpowiada Amazon. Ja zawsze kupuję tylko bezpośrednio z Amazonu i na razie zero wpadek nawet na sprzętach odnawialnych, czy ze zwrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Oki dzięki to zainteresuje się tym sklepem w razie czego to zagadam tu do was jak wybiore odpowiedni sprzęt ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...