Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Poszukuję laptopa do gier do wysokości ceny około 4,5k z lekkimi widełkami zarówno w lewo jak i w prawo. Zaznaczę od razu, że jestem laikiem w kwestiach sprzętu komputerowego. Chciałbym sprawić komuś super prezent, żeby było to połączenie wysokiej jakości adekwatne do ceny. Bardzo zależy mi na tym, żeby to był najlepszy z możliwych wyborów.

Czy na sali znajduje się dobra dusza, która dobrze zna się na temacie i obecnym rynku? (bardzo proszę bez przykładów typu - „kupiłem tego i się sprawdza”, domyślam się, że każdy poleciłby własny sprzęt ;> )

Będę wdzięczny za każdą rzetelną poradę, opinię czy doradzenie.

Jeśli jesteś specem i uważasz, że to temat na dłuższą rozmowę, dotyczącą wyborów między jednym, a drugim ze sprecyzowaniem dlaczego ten, a dlaczego nie, to śmiało podbijaj na priv, na pewno się dogadamy.

Z góry wielkie dzięki i serdecznie proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ROG Strix G i5-9300H/16GB/512 za 4 599,00 zł

Bardzo dobry laptop z topowymi podzespołami w tej cenie. Na pewno patrzyłbym jedynie na kartę 1660Ti - to najbardziej wydajny i opłacalny model w laptopach.

Dobra marka, dobra konstrukcja, ok układ chłodzenia i matryca 120hz IPS - również koniecznie według mnie laptop dziś już musi być wyposażony w matrycę 100hz+, co zapewnia zupełnie inne doznania z gier.

 

Na ten moment jest też całkiem fajny HP, który pod względem cena jakość wypada rewelacyjnie - do tego w zestawie posiada Windowsa!

HP Pavilion Gaming R7-3750H/16GB/512/W10 1660Ti 144Hz za 4 099,00 zł

Laptop również bardzo dobry, z prawie identycznymi podzespołami jak Asus wyżej. Tutaj Ryzen 7 zamiast i5 i matryca 144HZ zamiast 120HZ. 1660Ti w tym modelu to odmiana maxQ - czyli troszkę mniej wydajna, ale za to trzyma ona lepsze temperatury niż model bez tego dopisku.

 

Po to jest forum, żeby inni mogli również skorzystać, więc jak masz jakieś pytania to pytaj tutaj śmiało.

Edytowane przez tessir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(bardzo proszę bez przykładów typu - „kupiłem tego i się sprawdza”, domyślam się, że każdy poleciłby własny sprzęt ;> )

Nie martw się, jest tutaj grono osób które polecaniem zajmują się zawodowo wręcz a każda próba polecenia słabego sprzętu skończy się mocnym hejtem z mojej strony :E

Tak jak napisał wyżej Tessir - przy takim budżecie w grę wchodzi tylko i wyłącznie GTX 1660 Ti (może być w wersji max-q, to tylko -10% mniejsza wydajność ale i niskie temperatury bo obniżone są tylko zegary, specyfikacja jest ta sama). Warto sparować z 6 rdzeniowym i7 dla uzyskania pełni wydajności ale Ryzen czy i5 w ostateczności też może być (będzie jednak zmniejszał wydajność w grach względem 6 rdzeniowego i7).

 

Skoro laptop na prezent to zakłam że Windows 10 musi być już zainstalowany i oryginalny dlatego też tylko takie propozycje podsyłam:

Moim zdaniem jeśli możesz, to absolutnie warto dopłacić do laptopów z i7. Dodatkowo - warto żeby było to już 16 GB RAM w Dual Channel i 480 GB SSD - wtedy jest to laptop optymalny.

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/480/Win10X GTX1660Ti - 5099 zł

 

Acer Nitro 5 i7-9750H/16GB/512/Win10 GTX1660Ti IPS - 4999 zł

 

Obydwa laptopy posiadają ekrany matowe IPS, dobre chłodzenie oraz są "zoptymalizowane" jeśli chodzi o konfigurację. Nie posiadają matryc 120 Hz ale o ile nie będą użytkowane do gier pokroju CS:GO to będzie to bez większego znaczenia bo żeby zauważyć różnicę trzeba najpierw mieć te 120/144 FPSy w grach a o to będzie tak czy inaczej trudno w nowych grach na wysokich ustawieniach grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, jest tutaj grono osób które polecaniem zajmują się zawodowo wręcz a każda próba polecenia słabego sprzętu skończy się mocnym hejtem z mojej strony :E

Tak jak napisał wyżej Tessir - przy takim budżecie w grę wchodzi tylko i wyłącznie GTX 1660 Ti (może być w wersji max-q, to tylko -10% mniejsza wydajność ale i niskie temperatury bo obniżone są tylko zegary, specyfikacja jest ta sama). Warto sparować z 6 rdzeniowym i7 dla uzyskania pełni wydajności ale Ryzen czy i5 w ostateczności też może być (będzie jednak zmniejszał wydajność w grach względem 6 rdzeniowego i7).

 

Skoro laptop na prezent to zakłam że Windows 10 musi być już zainstalowany i oryginalny dlatego też tylko takie propozycje podsyłam:

Moim zdaniem jeśli możesz, to absolutnie warto dopłacić do laptopów z i7. Dodatkowo - warto żeby było to już 16 GB RAM w Dual Channel i 480 GB SSD - wtedy jest to laptop optymalny.

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/480/Win10X GTX1660Ti - 5099 zł

 

Acer Nitro 5 i7-9750H/16GB/512/Win10 GTX1660Ti IPS - 4999 zł

 

Obydwa laptopy posiadają ekrany matowe IPS, dobre chłodzenie oraz są "zoptymalizowane" jeśli chodzi o konfigurację. Nie posiadają matryc 120 Hz ale o ile nie będą użytkowane do gier pokroju CS:GO to będzie to bez większego znaczenia bo żeby zauważyć różnicę trzeba najpierw mieć te 120/144 FPSy w grach a o to będzie tak czy inaczej trudno w nowych grach na wysokich ustawieniach grafiki.

 

Serdeczne dzięki za opinie zarówno Tobie jak i koledze. Jasne, nie jest większym problemem trochę dopłacić, tak jak już wspomniałem o widełkach. Twoje propozycje brzmią bardzo rzeczowo i solidnie, na pewno głębiej się zastanowię nad obiema propozycjami. Myślę, ze przeznaczenie tego komputera będzie głównie oparte o nowsze tytuły, połączone czasem z „klasykami”, do których i tak sporo osób wraca. Chciałbym uzyskać ten efekt „wow” u odbiorcy, więc jeśli mówisz, że 6-rdzeniowa i7 będzie najlepiej kompatybilna to jak najbardziej będę szedł w tym kierunku.

Poczekam jeszcze trochę, może ktoś się jeszcze wypowie. Dodatkowo pytanko - większość z Was linkuje produkty z x-komu - domniemam, że będzie to odpowiedni sklep do zakupu, ale czy najlepszy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo pytanko - większość z Was linkuje produkty z x-komu - domniemam, że będzie to odpowiedni sklep do zakupu, ale czy najlepszy? :)

 

Linkujemy bo dostajemy za to prowizję ( nie wpływa to w żaden sposób na cenę ) ale z doświadczenia wieloletniego - nie ma sklepu z większym wyborem w aktualnych cenach (a nie pseudo promocjach polegających na wypychaniu leżaków magazynowych bo nie łaska było obniżać cenę regularni). Nie ma też żadnych problemów ze zwrotem i reklamacjami. Nikt nie broni Ci znaleźć takie modele gdzie indziej ale zanim je kupisz - podeślij linka bo jeśli nie siedzisz w temacie na co dzień można się naciąć nieźle na szczegóły które są bardzo istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linkujemy bo dostajemy za to prowizję ( nie wpływa to w żaden sposób na cenę ) ale z doświadczenia wieloletniego - nie ma sklepu z większym wyborem w aktualnych cenach (a nie pseudo promocjach polegających na wypychaniu leżaków magazynowych bo nie łaska było obniżać cenę regularni). Nie ma też żadnych problemów ze zwrotem i reklamacjami. Nikt nie broni Ci znaleźć takie modele gdzie indziej ale zanim je kupisz - podeślij linka bo jeśli nie siedzisz w temacie na co dzień można się naciąć nieźle na szczegóły które są bardzo istotne.

 

Te 2 propozycje, ktore wyslales, to jest odmiana 1660ti bez tego max-q, tak? W takim razie czy kupno dobrego chlodzenia pod laptopa i wziecie klasycznej wersji 1660ti jest w stanie zastapic to co oferuje nam max-q czyli obnizenie temperatury i jednoczesnie pozostanie przy lepszych parametrach?

 

EDIT: jesli ja cos rozumuje na odwrót, to tez prosze o wybaczenie, bo jak wspomnialem, zupelnie nie jest to moja dzialka :D

Edytowane przez xremo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, te które linkuje to są pełne wersje. Nie musisz kupować żadnej podstawki chłodzącej, ważne żeby laptop stał na biurku a nie na kolanach bo wtedy nie zaburzasz zaprojektowanego przepływu powietrza pod obudową. Max-q ma obniżone taktowanie i to jedyna różnica więc ten sam efekt można uzyskać kupując normalną wersję, nie zaprzątaj sobie więc głowy wersją z max-q jeśli możesz wybrać pełną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, te które linkuje to są pełne wersje. Nie musisz kupować żadnej podstawki chłodzącej, ważne żeby laptop stał na biurku a nie na kolanach bo wtedy nie zaburzasz zaprojektowanego przepływu powietrza pod obudową. Max-q ma obniżone taktowanie i to jedyna różnica więc ten sam efekt można uzyskać kupując normalną wersję, nie zaprzątaj sobie więc głowy wersją z max-q jeśli możesz wybrać pełną.

 

Bardzo, ale to bardzo kusi mnie ten Acer. Mam szczerą nadzieję, ze dam rade go kupic przed koncem promocji. Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc, przesylam pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 i Ryzen 7 w zupełności wystarcza do 1660Ti. Nie przesadzajmy - 1660Ti to nie jest jakiś demon prędkości. Po prostu w grach nastawionych bardzo mocno na obliczenia procesora może się okazać, że będą potrzebne dodatkowe rdzenie w jakiś skrajnych przypadkach. i5 jak i wspomniany R7 posiadają 4 rdzenie i 8 wątków - czyli do gier zupełnie wystarczająca ilość. Składam i rozbudowuję wiele zestawów stacjonarnych i nawet GTX 1660Ti czy RTX 2060 bez problemu może być łączony ze starszymi jednostkami intela, które mają czyste 4 rdzenie (bez HT), także tutaj te procesory, które dzięki HT mają 8 wątków powinny sobie bez problemu radzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 i Ryzen 7 w zupełności wystarcza do 1660Ti. Nie przesadzajmy - 1660Ti to nie jest jakiś demon prędkości.

 

Nikt tu nie przesadza, nie mówię przecież że nie można tego parować z i5 czy Ryzenem ale różnica jest widoczna.. Dodatkowo tendencja będzie tylko w stronę wielordzeniowości więc i7 z 6 rdzeniami zawsze będzie lepszym wyborem - tym bardziej że dopłata wcale nie jest tak duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem propozycje jeszcze Dream Machines RG2060-15PL40 , na morelach za okolo 5100. Co myslicie?

Edytowane przez xremo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem propozycje jeszcze Dream Machines RG2060-15PL40 , na morelach za okolo 5100. Co myslicie?

Jakość wykonania DM mnie zupełnie nie zadowala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze przeznaczenie tego komputera będzie głównie oparte o nowsze tytuły, połączone czasem z „klasykami”, do których i tak sporo osób wraca. Chciałbym uzyskać ten efekt „wow” u odbiorcy

Koledzy u góry polecili Ci już dobre kombinację (ASUS ROG lub Nitro 5) - co do tego drugiego chciałem zaznaczyć jak to wygląda w grach, osobiście posiadam wersję z i5 9300 + 1660ti, odpalam Wieśka na ultra, COD MW na ultra w oby grach mam około 90 fps - więc co do Twojego efektu "wow" u odbiorcy, to myślę że kombinacja z i7 wywoła bankowo taki efekt. Śmiało polecam Acera, ASUS będzie miał przewagę matrycy jeśli osoba będzie grała w szybsze gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mogę się podpiąć do tematu? będę szukał na dniach laptopa do gier POE, Wiedźmin i jak się uda to Red Redemption. do ok 5000 zl zaznaczam ze pracuje za granica gdzie biurka nie mam laptop stoi na kartonie po butach zęby szkitek nie sparzyć. Mi się podoba ten asus bylem nastawiony na Lenovo y540 w zasadzie prawie go kopiłem dopóki nie usłyszałem o problemach z piszczącymi cewkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mogę się podpiąć do tematu?

 

Nie. Jeden temat jeden wątek. Załóż osobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP OMEN 15 i5-9300H/8GB/512 GTX1660Ti 144Hz - 4649zł

Z mniejszych laptopów 15-sto calowych HP rewelacyjny jest też Omen z matrycą 15,6" 144Hz, która ma ładne kolory. Obramowanie ekranu jest cienkie a sam laptop sprawia wrażenie zwartej solidnej konstrukcji. Wyższą cenę usprawiedliwia pełny GTX 1660Ti, oraz klawiatura z wielokolorowym podświetleniem RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...