Skocz do zawartości
Pindelgumcia

Msi rtx 2080 gaming x trio oc od czego zacząc i czym sprawdzac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Chce sobie podkrecic karte i bede korzystac z msi afterburner bo jestem zaznajomiony z nim pare lat . Mam pare pytan:

Jakim programami testowac karte ?

Jakimi grami sprawdzac karte?

O ile podbijac zegary na rdzeniu a na pamieci i co pierwsze podkrecac rdzen czy pamiec ?

 

I jeszcze chcialem sie zapytac bo karta jak gram na gpu booscie osiaga (1950 -1970 mhz) a w spoczynku gdy nic nie robie na pc (600-700mhz) i teraz mam pytanie od ktoreych wartosci zaczac podbijac od tych na gpu boost czy od tych w spoczynku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam valley benchamark, stopniowo zwiększasz zegary, co do pamieci to zalezy czy masz samsunga czy microna( mozesz sprawdzic w gpuz, ten program sluzy tez do monitorowania temperatury itp) więkoszość samsungów kręci się na ponad 1000, moje szły na 1250, microny trochę niżej, zalecam ci zacząć od 400 i zwiększać o 100 albo 50mhz. Jak dasz za wysoko to pojawią się artefakty i poprostu wystarczy zmniejszyc na wartość, przy której działało stabilnie. Co do rdzenia to ja proponuje ustawienie mhz na rdzeniu poprzez tabelke z napięciami. Tu masz filmik, tylko on jest z undervoltingiem, jak chcesz robic oc to ustawiasz krzywą napięcia na np 1.0500 V i dajesz na 2000mhz, jak działa to zwiększasz i tak cały czas aż wywali. Jak już mniej więcej będziesz wiedział jakie ustawienia są stabilne to pograj w różne wymagające gry, odpal 3d mark timespy, ogólnie pełne ustabilizowanie gpu zajmuję troche czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...