Skocz do zawartości
Villenek

Utrata pakietów, jak sobie z tym poradzić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu doskwiera mi problem utraty pakietów na moim komputerze. Nie wiem jak sobie z tym poradzić, czasami nie gubi wcale albo mało a czasami jest to od 5-15% zgubionych pakietów. Wcześniej nic takiego nie miało miejsca i problem wziął się tak naprawdę znikąd (dostawca internetu cały czas ten sam). Kontaktowałem się z dostawcą i dostałem odpowiedź że nie widzi problemów związanych z utratą pakietów do modemu więc ja już nie wiem czy to u mnie jest coś nie tak. Komputer łączy się z internetem za pomocą kabla ethernet bezpośrednio z modemu, zmiana kabla albo portu w modemie nie rozwiązuje problemu. Próbowałem udostępnić internet z telefonu do komputera poprzez tethering (modem usb) i wtedy też problem był widoczny, ale jak przełączyłem internet z telefonu z wifi na transmisje danych z orange to pakietów już nie traciłem! Wydaje mi się to dość istotne.

 

Dostawca: Toya

Model modemu: cisco epc3925

Karta sieciowa w komputerze: realtek pcie gbe family controller

Typ połączenia: kabel (ethernet)

 

Załączam screen z cmd oraz pingplotter podczas pingowania wp.pl

Pingplotter: https://imgur.com/a/AxqwIz4

Cmd (w załączniku)

 

Jeśli jest ktoś w stanie nakierować mnie co powoduje te utraty pakietów będę ogromnie wdzięczny, ja się na tym nie znam nie mam pojęcia o co może chodzić.

Pozdrawiam.

post-614720-15759813935529_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie po stronie operatora

 

10.192.0.2 to pewnie brama domyslna a dalej widac, ze packet loss jest na 192.168 a to adresy wewnetrzne ich urzadzen/routerow, tam sa gubione pakiety (swoja droga, ladna jest ich ilosc nasr#na po drodze :D - pewnie to jest problemem + syfiasta konfiguracja + pewnie multum uzytkownikow popodpinanych po drodze)

 

Wiec jak najbardziej w tym momencie powinni sie zajac usunieciem usterki bo maja syf na wlasnych urzadzeniach. Ew zglos zalaczajac owy dowod + wytlumacz im telefonicznie gdzie lezy problem (z wyszczegolnieniem konkretnych urzadzen po IP)

 

Ew. mozesz jeszcze wrzucic skan kilkuminutowy z WinMTR dla pewnosci

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie po stronie operatora

 

10.192.0.2 to pewnie brama domyslna a dalej widac, ze packet loss jest na 192.168 a to adresy wewnetrzne ich urzadzen/routerow, tam sa gubione pakiety (swoja droga, ladna jest ich ilosc nasr#na po drodze :D - pewnie to jest problemem + syfiasta konfiguracja + pewnie multum uzytkownikow popodpinanych po drodze)

 

Wiec jak najbardziej w tym momencie powinni sie zajac usunieciem usterki bo maja syf na wlasnych urzadzeniach. Ew zglos zalaczajac owy dowod + wytlumacz im telefonicznie gdzie lezy problem (z wyszczegolnieniem konkretnych urzadzen po IP)

 

Ew. mozesz jeszcze wrzucic skan kilkuminutowy z WinMTR dla pewnosci

 

Skan z winmtr:

|------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| WinMTR statistics |

 

| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

 

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

 

| 10.192.0.2 - 5 | 327 | 311 | 5 | 7 | 33 | 6 |

 

| Packet was too big. - 100 | 343 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |

 

| 192.168.233.1 - 4 | 339 | 326 | 5 | 8 | 63 | 7 |

 

| Packet was too big. - 100 | 351 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |

 

| 192.168.112.1 - 3 | 355 | 346 | 5 | 8 | 24 | 7 |

 

| o2.thinx.pl - 5 | 335 | 321 | 8 | 10 | 29 | 9 |

 

| www.wp.pl - 4 | 339 | 326 | 8 | 10 | 28 | 9 |

 

|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|

 

Czyli wina po stronie operatora? Może to być uszkodzony modem? Chociaż wątpię żeby był uszkodzony a jeśli nie to czy oni są wstanie naprawić to zdalnie? Tak jak mówiłem nigdy nie miałem z nimi problemów a korzystam z ich usług już kilka ładnych lat więc zdziwiło mnie coś takiego i chciałem szukać przyczyn w swoim sprzęcie, może nie potrzebnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien w opcjach programu WinMTR - ping size (bytes) na 32 i wykonal test ponownie

Nastepnie wrzuc rowniez screena z wyniku (ktory jest bardziej czytelny)

 

Twoj skan z PingPlotter wskazuje na problem operatora ale chcialbym jeszcze zobaczyc WinMTR wg. wytycznych ktore Ci podalem ;)

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien w opcjach programu WinMTR - ping size (bytes) na 32 i wykonal test ponownie

Nastepnie wrzuc rowniez screena z wyniku (ktory jest bardziej czytelny)

 

Twoj skan z PingPlotter wskazuje na problem operatora ale chcialbym jeszcze zobaczyc WinMTR wg. wytycznych ktore Ci podalem ;)

 

Zmieniłem na 32, tak to wygląda:

post-614720-15759873214012_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...