Skocz do zawartości
vitodnb

problem z internetem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pierwszy raz zdecydowalem sie napisac na forum bo walcze z problemem juz kilka dni a pewnie dla kogos z Was bedzie to pestka w sumie mam nadzieje . Mam router vodafone i postanowilem zakupic tzw booster wifi zebym mial wszedzie super zasieg wifi i wszystko ladnie udalo mi sie zrobic i booster ladnie dziala . Mam od swojego routera kabel ktory na stale podlaczony do dekodera tv i kiedy go uruchomie nagle booster wifi sie calkowicie wylacza i w ustawieniach jego widze ze nie ma podlaczenia z routerem .Router zresetowalem do ustawien fabrycznych i nic to nie pomoglo .Prosze o pomoc ,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ruter przydziela dekoderowi adres ip, i brakuje dla boostera, bo ma ograniczoną pulę adresów do przydzielenia - nazywa się to z reguły dhcp scope, coś takiego (dhcp = automatyczne przydzielanie adresów ip urządzeniom) - sprawdż w ustawieniach rutera (w wifi), i rozszerz to scope o 2-3 adresy, itp

 

ale raczej ruter nie powinien tak robić, tzn już przydzielone adresy powinny działać zawsze - więc może być inny problem

 

ps - ale może być jak powyżej, bo kabel ma wyższy priorytet niż wifi, dlatego ruter przydziela adres dekoderowi i zabiera wifi

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...