Skocz do zawartości
Jacques

Chłodzenie | ARCTIC FREEZER 34 vs Gelid Phantom | (Ryzen 3600)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuję chłodzenia do Ryzena 5 3600, warunek jest tylko jeden - wydajność. Nie jest ważna kultura pracy wygląd ani inne pierdoły tylko jak najniższa temperatura w tej cenie oczywiście :)

 

Teraz pytanie do Was co będzie lepsze:

 

1. ARCTIC FREEZER 34 eSports DUO 120MM

2. Gelid Phantom Black CC-Phantom-Black-01-A

 

Obydwa są w cenie około 150zł

 

 

czy może dołożyć 30zł i kupić:

3. be quiet! Shadow Rock 2

4. Cooler Master Hyper 212 LED Turbo Red Cover

 

Tutaj każdy około 180zł

 

Szczerze mówiąc Gelid leży u mnie w domu niestety przysłali mi go z backplate do płyty w kształcie litery X (chyba do podstawki Intela) i nie jestem w stanie go zamontować do mojej płyty (MSI Mortar MAX B450) na oryginalnym backplate nie pasuje jest 0,5cm luzu po przykręceniu.

 

Także proszę o pomoc, czy zamawiać jeszcze raz Gelida licząc że tym razem będzie pasował, czy może coś innego z tej listy. A może zaskoczycie mnie inną propozycją w podobnym budżecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwydajniejszy z tej czwórki jest Gelid. Przy montażu na AM4 wykorzystuje się fabryczny backplate, który masz zamocowany do mobo, zgodnie z tą instrukcją.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwydajniejszy z tej czwórki jest Gelid. Przy montażu na AM4 wykorzystuje się fabryczny backplate, który masz zamocowany do mobo, zgodnie z tą instrukcją.

 

 

Chwila :D zgodnie z tą instrukcją to nie ma szans u mnie tego zamontować.

Przy fabrycznym backplate po wkręceniu dystansów (Stand off AM4) backplate razem z mocowaniem procka "lata" góra dół ma jakieś 0,5 cm luzu.

Ja do chłodzenia dostałem taki backplate unnamed.png a powinien być taki jak tutaj obraz.png

 

W Komputroniku po konsultacji powiedzieli mi żebym zrobił zwrot towaru. To albo jednak montujemy na backplate Gelida który ja mam pomylony, albo robię coś źle (ale nie widzę zbyt wielu opcji) albo płyta Mortar Max ma nietypowy backplate do którego Gelid nie pasuje (to też by było dziwne).

 

Jeśli jednak da się go jakoś zamontować to proszę oświećcie mnie bo jeszcze nie zgłosiłem zwrotu to bym zaoszczędził na czasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że backplate lata nie ma znaczenia, bo przecież jak przykręcisz cooler, to wszystko ściśnie, bo jego podstawa wystaje te 0,5cm w dół.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że backplate lata nie ma znaczenia, bo przecież jak przykręcisz cooler, to wszystko ściśnie, bo jego podstawa wystaje te 0,5cm w dół.

 

Ja prdl... Ale ze mnie debil :) Stokowe mocowanie AMD trzyma się na sztywno to nie spodziewałem się że tutaj się tyle śrubami dociąga ale rzeczywiście Gelid zamontowany dzięki wielkie zawisztheblack.

Temperatury przy stockowym 40-45 pulpit | stress 78-82 i rosło ale nie chciałem męczyć

Temperatury teraz 32-34 pulpit | stress trzyma 62-63 i wentylatory nawet na full nie chodzą

 

Także różnica jest mega, temat do zamknięcia skoro nie muszę oddawać to już zostanie zresztą i tak chyba najlepszy wybór w tej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...