Skocz do zawartości
szewskitomasz

Proc do 400-500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, może ktoś coś polecić ? Nie mam aktualnie żadnego pojęcia na ten temat.

Myślałem nad i3 9100F, świetna cena a i wydajność dla mnie wystarczająca (brat ma i3 8100 - dobrze myślę, że to to samo tylko starsza generacja + integra gpu ?)

 

Chciał bym coś złożyć głównie do grania w jakieś starsze, kilku letnie tytuły w FHD więc jeśli chodzi o socket to nie ma znaczenia bo i tak do tego będę dobierał resztę.

 

A może coś z AMD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze idź w AMD, bierz najtańszego R3 1200 do tego płytka pod przyszłą rozbudowę, może nawet tylko 8gb ram w dwóch kościach, które potem opchniesz i używkę lub nówkę RX 570. Na takim sprzęcie elegancko pograsz w starsze gierki, nie wydasz fortuny i będziesz się dobrze bawił. Jeżeli natomiast myślisz przyszłościowo i nakrecasz się na takiego cyberpunka 2077, to zbieraj kasę i ładuj tysiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja ogólnie od dłuższego czasu jestem graczem konsolowym ale ostatnio spróbowałem Destiny 2 na PC (gdzie na PS4 mam około 800h) i te 60fps coś we mnie zmieniło, że chciał bym do PC wrócić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 439 zł kupisz obecnie ryzena 1600, do tego płyta am4 jakieś 400 zł(można też taniej na upartego) i masz podstawę do rozbudowy.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pc to jest spoko sprzęt, a ja sam nie miałbym nic przeciwko konsoli, gdyby można było grać na klawie i myszce.

 

Ogólnie, żeby pograć na pc nie potrzebujesz jakiegoś super sprzętu do gier sprzed 3 lat i wcześniejszych. To co zaproponował Sary też jest rozwiązaniem, ale te ponad 200 zł różnicy to jest już kwota jaką wystarczy dopłacić do używanego RX 570, żeby mieć go ze sklepu. Pierwsza generacja ryżego w moim odczuciu jest dość mierna, dlatego ja bralbym to co jest tańsze i co sprawdzi się z ww. karta. Skoro mój i7 920 na 4 rdzeniach ht-off po podkręceniu tylko do 3.8ghz dawał radę to ten R3 1200 powinien być nawet lepszy.

 

Taki konfig będzie tani i jeżeli będziesz chciał go za jakiś czas sprzedać, czy wymienić konkretne podzespoły, to nie straci na wartości tak jak coś droższego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie szedłbym zdecydowanie w AMD. Chyba, że dorwiesz za mniej niż 500 zł i5-9400F. Z AMD masz do wyboru:

Ryzen 1600: https://www.x-kom.pl/p/359914-procesor-amd-ryzen-5-amd-ryzen-5-1600.html

Dopłacając 50 zł do budżetu kupisz nawet Ryzen 2600: https://www.x-kom.pl/p/421255-procesor-amd-ryzen-5-amd-ryzen-5-2600.html

 

Do tego jakaś płyta główna B450 np. ASRock B450 Pro4: https://www.x-kom.pl/p/441323-plyta-glowna-socket-am4-asrock-b450-pro4.html

RAM: 3200 MHz: https://www.x-kom.pl/p/265068-pamiec-ram-ddr4-patriot-16gb-3200mhz-viper-4-cl16-2x8gb.html

 

Nie wiem, czy masz już zasilacz, kartę graficzną i obudowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie potrzeby mam na sprzedaż R5 2600 kupiony w maju w Sferis za 350 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie potrzeby mam na sprzedaż R5 2600 kupiony w maju w Sferis za 350 zł ;)

szkoda , że 2 tygodnie temu tego nie widziałem, brałbym jak Janosik Marynę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...