Skocz do zawartości
mateusz22k

Komputery powystawowe - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. To mój pierwszy post na forum - miło Was poznać :)!

 

Na allegro można spotkać sporo komputerów (a nawet nie tylko, bo wszelkiej maści elektroniki) "powystawowych". Generalnie wiem co oznacza powystawowy, wiem, że ludzie różnie się z tymi sprzętami obchodzą ;)

 

 

Przykładowo, jestem zainteresowany iMac 27. Pierwsza oferta z brzegu:

https://allegro.pl/oferta/apple-imac-27-4x-3-2ghz-16gb-1tb-geforce-gt775-m-k-8677755452

Żeby nie było że to jakaś szeptanka - jak linki niedozwolone, to proszę usunąć :-)

 

Cena atrakcyjna, trzeba przyznać. No i w opisie jest mowa o tych ewentualnych wadach wizualnych, co jest oczywiste przy ekspozycji dla klientów.

 

No i teraz pytanie: mieliście już (albo Wasi znajomi) doświadczenia ze sprzętem powystawowym? Da radę zapytać takiego sprzedawcę o stan wizualny konkretnego produktu przed zakupem, czy nie dadzą takiego info? Wiecie o co chodzi, szkoda kupować i zwracać. Problem i dla mnie jako kupującego, i dla sprzedającego.

 

Dzięki z góry za odpowiedzi :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"powystawowych". Generalnie wiem co oznacza powystawowy
Od tego w cudzysłowie się bardzo różni.

 

Generalnie to jest oszustwo, szczególnie na Allegro. To nie są powystawowe. Niby mam uwierzyć, że ten komp stał na wystawie ponad 6 lat? Tak samo wybrałem pierwsze 2 nowe od tego gościa i od razu widać po 4-5 lat i to niby jest nowe? Nie jest to wykluczone, bo duże sklepy jak Euro czy Media trzymają ceny do śmierci (i dają denne i5-7400 + GTX 1050 za 2499 - okazja z 2999). Jednak na Allegro pełno oszustów którzy sprzedają "nowe" komputery z i5-2400 itp, że jedynie obudowa jest nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego w cudzysłowie się bardzo różni.

 

Generalnie to jest oszustwo, szczególnie na Allegro. To nie są powystawowe. Niby mam uwierzyć, że ten komp stał na wystawie ponad 6 lat? Tak samo wybrałem pierwsze 2 nowe od tego gościa i od razu widać po 4-5 lat i to niby jest nowe? Nie jest to wykluczone, bo duże sklepy jak Euro czy Media trzymają ceny do śmierci (i dają denne i5-7400 + GTX 1050 za 2499 - okazja z 2999). Jednak na Allegro pełno oszustów którzy sprzedają "nowe" komputery z i5-2400 itp, że jedynie obudowa jest nowa.

Dzięki za odpowiedź.

 

Czyli uważasz, że są to raczej komputery używane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odniosę się tylko do tej konkretnej oferty, do której podałeś link.

W opisie oferty widzę "Zestaw w oryginalnym kartonie!" oraz już na samym dole "Sprzedawane w oryginalnych kartonach APPLE", natomiast w opisie tego co zawiera zestaw mamy już "Karton zastępczy".

Możliwe, że jest to tylko przeoczenie sprzedającego, jednak mnie to już poważnie zastanowiło.

W mojej opinii rzeczy wystawiane jako powystawowe mają zazwyczaj jakieś wady ukryte, niekoniecznie przeszkadzające w użytkowaniu, a czasami niezauważalne, ale z jakiegoś powodu nie zostały jednak sprzedane jako nowe, podkreślam, to tylko moja opinia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odniosę się tylko do tej konkretnej oferty, do której podałeś link.

W opisie oferty widzę "Zestaw w oryginalnym kartonie!" oraz już na samym dole "Sprzedawane w oryginalnych kartonach APPLE", natomiast w opisie tego co zawiera zestaw mamy już "Karton zastępczy".

Możliwe, że jest to tylko przeoczenie sprzedającego, jednak mnie to już poważnie zastanowiło.

W mojej opinii rzeczy wystawiane jako powystawowe mają zazwyczaj jakieś wady ukryte, niekoniecznie przeszkadzające w użytkowaniu, a czasami niezauważalne, ale z jakiegoś powodu nie zostały jednak sprzedane jako nowe, podkreślam, to tylko moja opinia :)

Coś w tym jest. Dzięki również za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...