Skocz do zawartości
seanmcguire

[ZESTAW] Ocena zestawu do grania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym prosić o pomoc w ocenie zestawu wszystkie tęgie głowy świata IT na tym forum, który sam "złożyłem".

Sam nie jestem co prawda "januszem" jeśli chodzi o hardware, natomiast wolę usłyszeć opinii ludzi zajmujących się tym

na codzień :).

 

Budżet: Nie mam określonego budżetu na obecną chwilę, ale np pewno nie zamierzam płacić 9-10k za komputer.

Przeznaczenie: Głównie pod gry ( bardzo stresująca praca, więc potrzebne coś na domowy relaks;)), poza tym to standard - słuchanie

muzyki, filmy, internet, domowy retusz zdjęć pewnie jakiś, ale to zapewne rzadko.

OC: Niewykluczone, ale raczej normalne OC, nic hardcorowego.

Potrzeby: Na pewno musi być chłodno, w pomieszczeniu zimą jest dosyć ciepło. Dobrze by było, żeby zestaw nie wył jak odkurzacz :)

 

 

 

MOBO: MSI Z390 TOMAHAWK - generalnie wybrana z powodu niezłej sekcji zasilania, 2 miejsca na dyski M2, możliwość rozbudowy np. ramu

i wzmocniona podstawka na k. graficzną

PROCESOR: I7 - 9700K

CHŁODZENIE: THERMALTAKE MACHO REV. B - dobra cena i dobre ciche chłodzenie, wg. testów cichsze niż Dark Rock Pro 4.

RAM: G.SKILL RIPJAWS 16GB 3200 MHZ lub PATRIOTy VIPER 16GB 3200 MHZ - tutaj wątpliwość, chciałbym, żeby ramy nie padły po roku albo

nie wywalały blue screenów ;)

DYSKI: SSD ADATA 512GB M2 PCIe NVMe XPG SX8200PRO pod gry , drugi dysk systemowy - tutaj dylemat - czy również wybrać dysk M2, czy normalny pod SATA.

W tomahawku Z390 jeden z dysków jest umiejscowiony między k. graficzną a prockiem, boję się o temperatury, dlatego jeśli byłby to M2 to

wybrałbym chyba PATRIOT 512GB M2 PCIe VPN100( dobry radiator). Jeśli dysk na SATA, to wtedy chyba GOODRAM IRDM PRO GEN2 256GB ALBO CRUCIAL MX500 256GB.

ZASILACZ: SEASONIC FOCUS GX 650W 80 PLUS GOLD

OBUDOWA: CORSAIR 275R AIRFLOW BLACK - świetnie wyciszona i chłodna obudowa, w dobrej cenie.

KARTA GRAFICZNA: Tutaj największy dylemat - czy brać coś lepszego, czy kupić coś na przeczekanie do nowych kart Nvidii, wtedy ceny spadną np. RTXów. Jeśli chodzi o przeczekanie to tutaj wybrałbym np jakiegoś radeona RX 580 8GB ( jaki producent to nie wiem, najlepiej najchłodniejszy, ponoć te radki

lubią się grzać) , natomiast coś lepszego to wtedy PALIT RTX 2070 SUPER JET STREAM ALBO WERSJA GAME ROCK.

 

 

Uff, to chyba wszystko :). Czekam na opinie szanownego grona:).

Edytowane przez seanmcguire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...