Skocz do zawartości
xd-_-bx

Restarty podczas stress testu i gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprzęt jak w sygnaturze.

Podczas INTRO do Borderlands 3 oraz przy IntelBurnTest oraz FurMarku mam restarty po jakichś 3-4 sekundach identyczne jakbym nacisnął restart. Dziwi mnie to bo gdy składałem zestaw to testowałem podobnie i i nic takiego się nie działo.

Myślę że to PSU ,ale wolę zasięgnąć porady tutaj.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer rozumiem, że niepodkręcony i trzymasz go wyłącznie na ustawieniach Stock/Auto + XMP pamięci?

 

EDIT:

 

Prywatnie też używam zasilaczy firmy Corsair i jeden ma ponad 10 lat, a radzi sobie nieźle, tyle że posiadam wyższą wersję: HX1000W.

Edytowane przez RemiKo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer rozumiem, że niepodkręcony i trzymasz go wyłącznie na ustawieniach Stock/Auto + XMP pamięci?

 

EDIT:

 

Prywatnie też używam zasilaczy firmy Corsair i jeden ma ponad 10 lat, a radzi sobie nieźle, tyle że posiadam wyższą wersję: HX1000W.

 

Dokładnie tak. nic nie kręcone a pamięci na XMP 3000MHz.

EDIT: Mam teraz to wszystko wyłożone na stole i nadal to samo. Jeden stress test, spoko, a jak już dwa to restart, nieważne jaka kolejność. BL3 też to samo .

Edytowane przez xd-_-bx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez podmianki na inny zasilacz raczej się niczego więcej nie dowiemy...

 

Masz od kogo pożyczyć na testy co najmniej taki w miarę porządny 450-500W ?

 

Ewentualnie można spróbować jeszcze dla całkowitej pewności wykonać reset BIOSu do ustawień fabrycznych i puścić testy obciążeniowe raz jeszcze.

 

EDIT:

To wygląda na to, że wywala go obciążenie karty graficznej, a nie procesora.

 

W sensie grafa w Twoim przypadku ciągnie minimalnie więcej niż procesor w pełnym obciążeniu.

Edytowane przez RemiKo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym podejrzanym jest zasilacz.

 

Ale możliwości jest więcej.

 

Kiedyś miałem podobny przypadek i winowajcą była karta graficzna. Okazało się, że podczas bardziej obciążających gier wchodziła na wyższy powerlimit, niż przewidziany był w biosie dla tej karty. Ciężko było mi to wykryć i do końca nie byłem pewien, czy to powoduje zawieszanie/restarty kompa. Karta poszła do reklamacji i o dziwo potwierdzono moje ustalenia. Dostałem nową grafę, która nie miała tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury obbadaj (procesor i karta), chociaż w sumie wątpie by to było przyczyną restartów. Przy 3-4 sekundach te elementy nie zdążą się na tyle rozgrzać.

 

Zastanawiam się czy te objawy mogłyby ustąpić np po zmianie sterowników grafiki. Może spróbuj coś w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprzęt jak w sygnaturze.

Podczas INTRO do Borderlands 3 oraz przy IntelBurnTest oraz FurMarku mam restarty po jakichś 3-4 sekundach identyczne jakbym nacisnął restart. Dziwi mnie to bo gdy składałem zestaw to testowałem podobnie i i nic takiego się nie działo.

Myślę że to PSU ,ale wolę zasięgnąć porady tutaj.

Pozdrawiam

zasilacz do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia. kupiłem i podpiąłem Supremo FM2 Gold 750W i lata i buczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...