Skocz do zawartości
failsafe_db

[biuro] ok 2500, bez OC

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

mam na tapecie wymianę komputerów w biurze, dwie sztuki. Jakoś tak wyszło, że do tej pory zakupy komputerów firmowych, czy to desków czy laptopów niezbyt mi się udawały. Zauważamy ogromny spadek wydajności na komputerach dość szybko po zakupie, ewidentnie nie radzą sobie z oprogramowaniem, a już totalne kuriozum którego nie rozumiem to totalny spadek wydajności kiedy do sieci podpinają się kolejne komputery. W każdym razie chciałbym w tym momencie kupić dwa zestawy desktopów do pracy biurowej wg. następujących kryteriów:

- sam dekstop, bez peryferiów

- z systemem op WIN10

- cena do 2,5k

- wieża midi

- twardziel: ze względów ekonomicznych HDD + SSD, ale rozważam samo SSD gdyby się trafiło w sensownej masie (koło 500 GB)

- komputery muszą się w sumie charakteryzować wyłącznie zdolnością do ograniczonego multitaskingu na poziomie biurowym, czyli internet, programy księgowo-płacowe, mocny antywir (obecnie norton).

 

Wszystko to wydaje się proste, ale jakoś komputery spięte w taką niewielką sieć zdają się zachowywać inaczej niż komputer domowy ;-P. Przyznam szczerze, jestem trochę laikiem. Ileś komputerów w swoim życiu sam skonfigurowałem i złożyłem, ale to było dawno temu, dzisiaj moja wiedza jest nieaktualna i zbędna, natomiast zdaję sobie sprawę - z dawnych lat - że ważne zawsze były niuanse, że np. sama ilość ramu nie załatwia sprawy jeśli reszta setupu tego nie udźwignie.

 

W kazdym razie rozważam zamówienie składaka i tak go sobie wstępnie skonfigurowałem:

Procesor AMD Ryzen 5 2600, 3.4GHz, 16 MB, BOX (YD2600BBAFBOX) 559 zł

Płyta główna MSI B450-A PRO MAX 419 zł

Pamięć HyperX Fury, DDR4, 16 GB,2666MHz, CL16 (HX426C16FB3K2/16) 308,80 zł

Zasilacz Corsair VS550 550W (CP-9020171-EU) 196 zł

Obudowa Genesis Armadillo (NPC-0855) 54,62 zł

Dysk SSD ADATA SU800 1TB SATA3 (ASU800SS-1TT-C) 497 zł

System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64 bit OEM (KW9-00129) 479 zł

Karta sieciowa Digitus Gigabit Ethernet PCI Express DIGITUS DN-10130 53,40 zł

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 (SPC144) 98 zł

Napęd LG HLDS Wewnętrzna nagrywarka DVD GH24NSD5, Bare type 57,92 zł

 

 

Byłbym bardzo wdzięczny za opinię.

Edytowane przez failsafe_db

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dołożyłbym trochę do jakiejś innej obudowy. Jakoś nie miałbym zaufania do obudowy za 50 zł, ale może się mylę, i ktoś wyprowadzi mnie z błędu. Dołóżyłbym chociaż do Armisa 1. Jak dla mnie jest ona

 

ładniejsza.

 

Nie widzę karty graficznej w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz bym zmienił. Nie wiem jak z aktualnymi VS550, ale poprzednie miały problemy z trzymaniem prawidłowych napięć.

SilentiumPC 500W Vero L2 będzie raczej lepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dołożyłbym trochę do jakiejś innej obudowy. Jakoś nie miałbym zaufania do obudowy za 50 zł, ale może się mylę, i ktoś wyprowadzi mnie z błędu. Dołóżyłbym chociaż do Armisa 1. Jak dla mnie jest ona

 

ładniejsza.

 

Nie widzę karty graficznej w zestawie.

 

obudowa w sumie bez znaczenia, w biurze to i tak tylko pudło które stoi za biurkiem i go nawet nie widać. Karta graficzna... muszę sprawdzić, ale wydaje mi się, że powinna być jakaś zintegrowana na płycie. Myślisz, że dodać dodatkową kartę graficzną dla kompa biurowego? Miałoby to sens?

 

 

Zasilacz bym zmienił. Nie wiem jak z aktualnymi VS550, ale poprzednie miały problemy z trzymaniem prawidłowych napięć.

SilentiumPC 500W Vero L2 będzie raczej lepszym wyborem.

 

myślałem też o silentium, vs'a ale z wcześniejszej serii mam w domowym kompie, jest okay, nie narzekam, zresztą tamten model zebrał ogólnie dobre opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowa w sumie bez znaczenia, w biurze to i tak tylko pudło które stoi za biurkiem i go nawet nie widać. Karta graficzna... muszę sprawdzić, ale wydaje mi się, że powinna być jakaś zintegrowana na płycie. Myślisz, że dodać dodatkową kartę graficzną dla kompa biurowego? Miałoby to sens?

 

 

 

 

myślałem też o silentium, vs'a ale z wcześniejszej serii mam w domowym kompie, jest okay, nie narzekam, zresztą tamten model zebrał ogólnie dobre opinie

Wiesz, piszę tylko to co słyszałem.

Co do grafiki to niestety Ryzen ani płyta główna nie posiada zintegrowanej.

Z grafikami masz procki :

Athlon 200GE,3000G,220GE,240GE

Ryzen 3200G,3400G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, rozumiem. A jak myślisz, jak rozwiązać kwestię grafy do biurala? Kupić osobną czy poszukać czegoś zintegrowanego, chociażby wg. tych z Twojego postu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co dokładnie będziesz robił na tym komputerze. Te zaproponowane procesory ze zintegrowaną grafiką są słabsze od tego R 5 2600. Nie ma on jednak zaimplementowanej grafiki. Nie uruchomisz komputera.

 

Do biura wolałbym mocniejszy procesor bez integry, niż słabszy z integrą.

 

Ja osobiście szukałbym jakiejś osobnej karty. Do biura nie musi być jakaś na wypasie. Jak znajde chwilę to coś zaproponuje.

 

Co do obudowy to jak uważasz. Sugestia ze zmianą zasilacza też dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co dokładnie będziesz robił na tym komputerze. Te zaproponowane procesory ze zintegrowaną grafiką są słabsze od tego R 5 2600. Nie ma on jednak zaimplementowanej grafiki. Nie uruchomisz komputera.

 

Do biura wolałbym mocniejszy procesor bez integry, niż słabszy z integrą.

 

Ja osobiście szukałbym jakiejś osobnej karty. Do biura nie musi być jakaś na wypasie. Jak znajde chwilę to coś zaproponuje.

 

Co do obudowy to jak uważasz. Sugestia ze zmianą zasilacza też dobra.

 

dzięki, zasilacz zamienię. Z grafą jakby Ci się udało coś sensownego zaproponować to będę dźwięczny. Notabene wychodzi mi, że zamknę się jednak w kwocie 3k. Co za czasy aby sensowny komp biurowy kosztował 3k ;-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, zasilacz zamienię. Z grafą jakby Ci się udało coś sensownego zaproponować to będę dźwięczny. Notabene wychodzi mi, że zamknę się jednak w kwocie 3k. Co za czasy aby sensowny komp biurowy kosztował 3k ;-P

 

Zaproponuje cały zestaw za te 3 tys.

 

https://www.x-kom.pl/lista/5kxus0yli

 

1. Nie wiem jednak co to za płyta główna. Brałbym tę którą ty zaproponowałeś.

 

2. Czy potrzebny napęd optyczny? Jeśli tak to inna obudowa będzie konieczna. Ta np. https://www.x-kom.pl/p/381992-obudowa-do-komputera-silentiumpc-regnum-rg4t-pure-black.html

 

Jak nie chcesz okna to jest wersja tej obudowy bez niego.

 

3. W tej kasie już odchodzi się od dysków HDD. Zastanów się czy 512 GB starczy czy chcesz więcej.

 

4. Możesz poszukać jakiejś 1660 Super w cenie do 1000 zł. Te karty to i tak troche na wyrost do biura, ale skoro taki budżet...

 

Komputer nie tylko do biura. Pograć też spokojnie można.

 

 

Poczekaj na propozycje od innych.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuje cały zestaw za te 3 tys.

 

https://www.x-kom.pl/lista/5kxus0yli

 

1. Nie wiem jednak co to za płyta główna. Brałbym tę którą ty zaproponowałeś.

 

2. Czy potrzebny napęd optyczny? Jeśli tak to inna obudowa będzie konieczna.

 

3. W tej kasie już odchodzi się od dysków HDD. Zastanów się czy 512 GB starczy czy chcesz więcej.

 

Komputer nie tylko do biura. Pograć też spokojnie można.

 

 

Poczekaj na propozycje od innych.

 

tak jest, na razie poczekam, zresztą kupię dopiero w styczniu, na spokojnie, teraz nerwówka

 

1. asrocka mam w domowym desku, jestem względnie zadowolony, chyba ujdzie, ale co do modelu musiałbym się wczytać

2. w sumie optyk nie jest potrzebny, w domu używam zewnętrznego jak mam ochotę film z dvd puścić na kompie

3. do mojego konfigu wrzuciłem 1TB SSD, o HDD myślałem bardziej rezerwowo, ale już w trakcie konfiguracji uznałem, że przy combo dwóch dysków jest to nieopłacalne, lepiej dopłacić za większy SSD

 

z grafą poszalałeś ;-P. To są dla pracowników komputery, w dodatku dziewczyn... w co one mają grać? Niech se jutuba oglądają jak chcą ;-P. Myślę, że bardziej już wziąłbym radeona w budżecie: https://www.x-kom.pl/p/494830-karta-graficzna-amd-asus-radeon-rx-560-arez-evo-oc-2gb-gddr5.html

 

Poza kartą konfig fajny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ok.

 

Bierzesz tańszą kartę i np tę ADATĘ w wersji 1 TB. Komputery w budżecie ok 3 tys nastawione są na gaming, dlatego takie karty tam są. Myślę, że do biura to i 2 tys by

 

wystarczyło.

 

Zależy jeszcze od konkretnych zastosowań.

 

Moja propozycja co do karty: https://www.x-kom.pl/p/412394-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-gtx-1050-cerberus-oc-2gb-gddr5.html albo GT 1030

 

https://www.x-kom.pl/p/372376-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gt-1030-oc-2gb-gddr5.html?utm_source=cc&utm_medium=link&utm_campaign=sm-jatw-chat#Specyfikacja

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ok.

 

Bierzesz tańszą kartę i np tę ADATĘ w wersji 1 TB. Komputery w budżecie ok 3 tys nastawione są na gaming, dlatego takie karty tam są. Myślę, że do biura to i 2 tys by wystarczyło. Zależy jeszcze od

 

konkretnych zastosowań.

 

Moja propozycja co do karty: https://www.x-kom.pl/p/331742-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-gtx-1050-ti-phoenix-4gb-gddr5.html

 

W sumie to nie wiem jaką tu można polecić najtańszą, ale wciąż sensowną kartę do tego AMD Ryzen 5 2600. Wydaje mi się, że 1050 Ti to takie minimum, ale może ktoś zasugeruje coś innego.

 

nie mam nic przeciwko kompowi do biura za 2k, ale rezygnując z budżetowych rozwiązań i stawiając na taką przeciętno-średnią półkę cena się mocno winduje. Gdzie mógłbym oszczędzić Twoim zdaniem? Inna płyta główna? W sumie większość tej kwoty 3k to cztery elementy: cpu, mainboard, ssd i winda. Z windy nie zrezygnuję choć bym chciał ;-P. Może zejść jakoś prockowo?

 

może tak:

 

Procesor AMD Ryzen 3 1200, 3.1GHz, 8 MB, BOX (YD1200BBAEBOX) 209 zł.

Płyta główna MSI H310M PRO-VH PLUS 269 zł

Karta graficzna Gigabyte GeForce GT 210 CUDA 1GB GDDR3 (64 bit) HDMI, DVI, D-Sub (GV-N210D3-1GI) 174 zł

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W (SPC164) 189 zł

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 (SPC144) 98 zł

Karta sieciowa Digitus Gigabit Ethernet PCI Express DIGITUS DN-10130 53,40 zł

Dysk SSD ADATA SU800 1TB SATA3 (ASU800SS-1TT-C) 499 zł

Obudowa Genesis Armadillo (NPC-0855) 54,60 zł

Pamięć HyperX Fury, DDR4, 16 GB,2666MHz, CL16 (HX426C16FB3K2/16) 308,80 zł

 

ok 2400 z windą i preinstalacją ect. Myślę, że gamingowo byłoby znacznie gorzej z uwagi na słabą kartę graficzną, ale czy taki zestaw ma prawo mulić w środowisku biurowym? Zaznaczam, ze nie robimy w CADach czy ogólnie programach graficznych, gdzie grafa by się mogła przydać. Natomiast z multitaskingiem na poziomie biurowym powinno to sobie poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ta płyta na b450 ? a320 wystarczy przecież nie będzie się podkręcać, procesor i osobna karta graficzna będzie pobierać więcej mocy niż integra a ryzeny z "g"nie są znowu takie słabe, co do ssd to raczej mus, 16 gb to chyba lekka przesada do tych zastosowań co podałeś, tyle to ładuje się teraz do zastosowań pół profesjonalnych czy gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta płyta to na Intela jest. Z ryzenem się nie dogada.

 

Zestaw za 2433 zł z AMD Ryzen 5 1600

 

Nie wiem na czym tu jeszcze można przyoszczędzić. Poczekaj, może ktoś inny się wypowie na ten temat.

 

Po co ta płyta na b450 ? a320 wystarczy przecież nie będzie się podkręcać, procesor i osobna karta graficzna będzie pobierać więcej mocy niż integra a ryzeny z "g"nie są znowu takie słabe, co do ssd to raczej mus, 16 gb to chyba lekka przesada do tych zastosowań co podałeś, tyle to ładuje się teraz do zastosowań pół profesjonalnych czy gier

 

Ale autor podał taki budżet jaki podał, więc starałem się o jak najlepsze podzespoły w tych widełkach. Nie było mowy, by na czymś ciąć koszty. Jak już mamy do wydania te

 

2500-3000 tys, to raczej brałbym osobną grafikę. Skoro 16 GB RAM mieści się w budżecie, to uznałem, że nie ma sensu brać mniej.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ta płyta na b450 ? a320 wystarczy przecież nie będzie się podkręcać, procesor i osobna karta graficzna będzie pobierać więcej mocy niż integra a ryzeny z "g"nie są znowu takie słabe, co do ssd to raczej mus, 16 gb to chyba lekka przesada do tych zastosowań co podałeś, tyle to ładuje się teraz do zastosowań pół profesjonalnych czy gier

 

słuszna uwaga z typem płyty, podmienię na a320. Pozwól tylko że dopytam czy dobrze zrozumiałem: sugerujesz jednak integrę zamiast osobnej grafy?

RAM - przesada, ale o ile sprzętowo da radę tylko zutylizować w praktyce, to tutaj nie mam nic przeciwko przesadzie ;-)

 

Ale ta płyta to na Intela jest. Z ryzenem się nie dogada.

 

Zestaw za 2433 zł z AMD Ryzen 5 1600

 

Nie wiem na czym tu jeszcze można przyoszczędzić. Poczekaj, może ktoś inny się wypowie na ten temat.

 

 

 

Ale autor podał taki budżet jaki podał, więc starałem się o jak najlepsze podzespoły w tych widełkach. Nie było mowy, by na czymś ciąć koszty. Jak już mamy do wydania te

 

2500-3000 tys, to raczej brałbym osobną grafikę. Skoro 16 GB RAM mieści się w budżecie, to uznałem, że nie ma sensu brać mniej.

 

też spoko zestawik, muszę to na spokojnie przetrawić, tym niemniej już mi się klaruje co i jak chcę.

 

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz najlepszy komputer biurowy za ok. 2500: https://www.x-kom.pl/p/517426-desktop-dell-vostro-3670-mt-i5-9400-8gb-256-win10p.html - znacznie lepszy procesor i obsługa pomocowa / gwarancyjna.

 

Nie wiem na czym tu jeszcze można przyoszczędzić. Poczekaj, może ktoś inny się wypowie na ten temat.

Ale autor podał taki budżet jaki podał, więc starałem się o jak najlepsze podzespoły w tych widełkach.

A o Windows 10 zapomniałeś! Piracki Windows w biurze? A co gdy będzie kontrola? Czy dane z pracy o wartości np. 20-50 tys zł nie są warte zbyt dużo by je utracić?

 

Oczywiście trzeba ciąć na grafice i absurdalnie drogiej płycie za 439. Wystarczy Asus RX 560 Arez za 349 (lub nawet po 315), wydajność spokojnie do roku 2030, taniej to już tylko Vega 8 i 11 z procesorów, UHD 630 zapewne będzie ograniczać już ok. 2025, ale z monitorem FHD da radę do 2030 (można też brać i5-9400F + RX 560). Można kupić mniej RAM, 8 GB wystarczy do 2030, ale RAM jest tak tani, że warto brać na zapas (tak jak teraz 4 GB ogranicza otwieranie kart).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz najlepszy komputer biurowy za ok. 2500: https://www.x-kom.pl/p/517426-desktop-dell-vostro-3670-mt-i5-9400-8gb-256-win10p.html - znacznie lepszy procesor i obsługa pomocowa / gwarancyjna.

 

A o Windows 10 zapomniałeś! Piracki Windows w biurze? A co gdy będzie kontrola? Czy dane z pracy o wartości np. 20-50 tys zł nie są warte zbyt dużo by je utracić?

 

Oczywiście trzeba ciąć na grafice i absurdalnie drogiej płycie za 439. Wystarczy Asus RX 560 Arez za 349 (lub nawet po 315), wydajność spokojnie do roku 2030, taniej to już tylko Vega 8 i 11 z procesorów, UHD 630 zapewne będzie ograniczać już ok. 2025, ale z monitorem FHD da radę do 2030 (można też brać i5-9400F + RX 560). Można kupić mniej RAM, 8 GB wystarczy do 2030, ale RAM jest tak tani, że warto brać na zapas (tak jak teraz 4 GB ogranicza otwieranie kart).

 

zwiększenie RAM do 16GB jest taniutkie, ale ze słabości zestawu to na pierwszym miejscu SSD: 256 GB. To mało mz. Nie wiem na ile potrzeba montować cały TB w biurze - prawdopodobnie jest to totalnie zbędne, jednak 500 to już jest jakiś komfort. Sam mam w domu chyba 256 i po pierwszym roku korzystania doszedłem do punktu w którym raz na miesiąc muszę czyścić pliki plus usuwać programy z których nie korzystam. Ale okay, w domu mam gry, czy to steam, czy wot, czy coś tam jeszcze, w biurze mimo wszystko aż takiego wachlarza programów się nie używa.

 

Uwaga z WIN słuszna, nie zauważyłem że go nie ma ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiększenie RAM do 16GB jest taniutkie, ale ze słabości zestawu to na pierwszym miejscu SSD: 256 GB. To mało mz. Nie wiem na ile potrzeba montować cały TB w biurze - prawdopodobnie jest to totalnie zbędne, jednak 500 to już jest jakiś komfort. Sam mam w domu chyba 256 i po pierwszym roku korzystania doszedłem do punktu w którym raz na miesiąc muszę czyścić pliki plus usuwać programy z których nie korzystam. Ale okay, w domu mam gry, czy to steam, czy wot, czy coś tam jeszcze, w biurze mimo wszystko aż takiego wachlarza programów się nie używa.

 

Uwaga z WIN słuszna, nie zauważyłem że go nie ma ;-)

 

W tym zestawie nie wiadomo co za płyta jest (podana tylko nazwa chipsetu), nie wiadomo co za RAM tam siedzi, to samo dysk. Zasilacz o mocy 290 W (tylko tyle o nim wiadomo) w komputerze za 2500 zł.

 

Ten Intel ma 6 rdzeni i 6 wątków. Tutaj jest słabszy od Ryzena. Przewagę ma o tyle, że jest w nim układ grafiki.

 

Autor nie wspominal nic o Windowsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawie nie wiadomo co za płyta jest (podana tylko nazwa chipsetu), nie wiadomo co za RAM tam siedzi, to samo dysk. Zasilacz o mocy 290 W (tylko tyle o nim wiadomo) w komputerze za 2500 zł.

 

Ten Intel ma 6 rdzeni i 6 wątków. Tutaj jest słabszy od Ryzena. Przewagę ma o tyle, że jest w nim układ grafiki.

 

Autor nie wspominal nic o Windowsie.

Autor wspomniał o Windowsie. Każda płyta na H370 będzie odpowiednia do 9400, więc to bez znaczenia. A szybkością pamięci nie ma co się tutaj sugerować, wystarczy nawet 2400.

Nie oceniaj wydajności procesora tylko pod kątem wątków, bo Intel 9400 będzie bardziej responsywny, a to ma być komputer tylko do Internetu i księgowości, kluczowe będzie tu

wykorzystanie pamięci. Ale gotowiec i tak średnio opłacalny.

 

Intel Core i5-8400

MSI B360M BAZOOKA

Patriot 16GB 2666MHz Viper Elite Grey CL16 (2x8GB)

Crucial BX500 960GB

SilentiumPC Vero L2 500W

SilentiumPC Armis AR1

SilentiumPC Fera 3

Windows 10

 

2780 zł, xkom.

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...