Skocz do zawartości
skowronek1510

Rozłączanie wi-fi bez żadnego powodu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy i koleżanki,

 

otóż od pewnego czasu borykam się z problemem, który jest bardzo uciążliwy przy grach online.

 

Otóż mam w domu sieć Wifi, która raz na jakiś czas (co 30 min, czasem co 1h) rozłącza się na kilka sekund. Wygląda to tak, że znika ikonka sygnału, a pojawia się taki mały globus, tak jakby w ogóle wyłączyła się karta sieciowa. Dodam, że router znajduje się 2m od mojego laptopa.

Problem jest o tyle śmieszny, że na 1 piętrze mojego domu mam drugi router, który po podłączeniu działa bez żadnego problemu, natomiast jakoś internetu jest gorsza co przekłada się na jakość rozgrywki.

 

Żeby było jeszcze śmieszniej to np na drugim laptopie obie sieci działają dobrze.

 

Gdzie mogę szukać problemu? I dlaczego jedna sieć pomimo tego, że router znajduje się 2m od laptopa potrafi się wywalić na kilka sekund?

 

Liczę na Waszą pomoc, ponieważ w kontekście gier online staje się to bardzo uciążliwe.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam w domu sieć Wifi, która raz na jakiś czas (co 30 min, czasem co 1h) rozłącza się na kilka sekund. Wygląda to tak, że znika ikonka sygnału, a pojawia się taki mały globus, tak jakby w ogóle wyłączyła się karta sieciowa. Dodam, że router znajduje się 2m od mojego laptopa.

chyba karta wifi w laptopie do wymiany, a jak działa połączenie kablem?

 

 

Żeby było jeszcze śmieszniej to np na drugim laptopie obie sieci działają dobrze.

czyli problem z pierwszym laptopem jak wspomnialem pewnie karta wifi do wymiany. ale miałem podobny problem ps4 i jeden z laptopów po prostu się nie lubili z access pointem cisco jakiś konflikt czipsetów i nic się nie dało zrobić. jedynym wyjściem był kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że router znajduje się 2m od mojego laptopa.

Podłącz kablem i z głowy...

 

Ale jak chcesz dalej rozwiązać problem to na początek co to za laptop? Potem pokaż wynik polecenia netsh wlan show interface oraz netsh wlan show driver (w cmd). Tu masz instrukcję jak wkleić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie w tym sklepie. W budecie masz TP-Link TL-WN725N nano oraz Asus USB-N10. Przy dwóch metrach powinno wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, brak wystarczających informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...