Skocz do zawartości
plffcb

Modernizacja obecnego PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

myślę nad wymianą obecnego PC. Jednakże prosiłbym o pomoc w doborze podzespołów. Ogólnie myślałem o takim zestawie :

 

AMD Ryzen 5 3600 lub AMD Ryzen 7 2700x

MSI B450 Tomahawk

G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 2x8 GB

RX 590 8GB FatBoy

 

Mam już :

Zasilacz SPC Vero L2 600W

Obudowe

GTX 1050Ti, który chce zmienić na powyższego RX590 8GB chyba, że coś innego polecicie w tej lub podobnej cenie?

 

Ogólnie gram głównie w CS, LOL i battle royale typu PUBG, APEX, od czasu do czasu w jakieś GTA V, chciałbym spróbować pyknąć w RDR2.

Zależy mi na tym bym mógł dla znajomych od czasu do czasu puścić stream z CS'a, inne gry raczej nie.

 

 

Głównie nie mogę się zdecydować czy ma to być Ryzen 3600 czy 2700x? Teoretycznie od czasu do czasu chce zapuścić stream dla kumpli z CS więc

więcej rdzeni/wątków ma 2700x co by mogło mnie kierować w tym kierunku tylko czy taki 3600 nie poradzi sobie lepiej w tym przypadku?

 

 

Oczywiście rozważę także inne proponowane zestawy, nie musi to być koniecznie taki zestaw jak przedstawiłem (płyta AM4, ram, grafika, jeśli chodzi o procesor to chyba wolę pójść tym razem w Ryzena szczególnie, że zapewne za rok/dwa będę chciał podmienić procka na AM4 na nowszą generację).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty to raczej RX 5500 XT

Płyta główna rozumiem że MSI B450 Tomahawk MAX. Jednak jeżeli myślisz, że wstawisz tam Ryzena 9 no to i owszem jednak sekcja zasilania jest słaba i mogą być problemy ze stabilnością.

 

Albo teraz odkładasz zakup karty i inwestujesz w lepszą płytę główną, albo przy zmianie procesora wymiana płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CS GO więcej klatek da Ci ryzen 3600, w reszcie gier, przy karcie, którą chcesz kupić, nie będzie różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie to bym brał ryzena 2600 dużo tańszy a słabszy o 8%

Mobo tylko MAX jak wyżej.

A gpu to raczej 1660 super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...