Skocz do zawartości
TheUltiPL

Problem z lagującym komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam, przyszedłem do Was z problemem miejąc nadzieję że pomożecie. Problem wygląda tak, że komputer ma straszne ścinki gdy robi zadanie związane z akceleracją sprzętową. Jestem np. na pulpicie, odpalam chroma, to mój komputer cały się tnie, dźwięk się ścina, myszka nie da się nic robić. To trwa z 10 sekund. Gdy w ustawieniach chroma wyłączę akcelerację sprzętową, problem znika. To nie chodzi tylko o Chroma, we wszystkim tak jest. W grach mam dokładnie tak samo, też mi się tnie. Blue screen za blue screenem, spowodowany nvlddmkm.sys. Nie wiem czy to czasami nie wina wadliwych pamięci GPU. Jestem teraz na świeżej 7, z windowsa 10 zrobiłem downgrada, myślałem że pomoże. Nic, dalej tak samo. To nie jest wina sterów, bo zrobilem również downgrada z 441 do 420 gdzie kiedyś wszystko było w porządku i nic się nie zmieniło. Model karty to 1060 z gigabyte (gv n1060wf20c-6gd). Podkręcona nie jest. Dodam, że na początku tego raz było coś takiego że wentylatory się nie załączyły i temperatura gpu była 120, ale to tylko raz.

Jest to naprawdę irytujące ponieważ nic nie mogę zrobić bo mi się tnie. I co jakiś czas jak mi się komp zaczyna ciąć to mam czarny ekran na 5 sekund i albo mi resetuje komputer albo po prostu dalej działa.

 

Spec:

Gigabyte GA-B85-D3H

Chieftec jakiś tam 500w

i5 4590 3.3ghz nie podkręcany

GTX 1060 (gv n1060wf20c-6gd)

Ram 8 od kingstona.

Edytowane przez TheUltiPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz latencymon czy cos nie powoduje dużego opóznienia na początek, czy np sterownik od grafiki tego nie robi

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tragedii nie ma ale latency powyzej 1000 us to już kiepsko a masz to związane ze sterami od karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz może pojęcia czego to może być spowodowane? Grafikę mam na końcówce gwarancji, nie wiem czy warto oddawać. Teraz jak miałem trochę długo komputer uruchomiony problem minął, nie tnie mi się teraz. Ale przez pierwsze 10 min to tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro dysk masz sprawny i probowales innego systemu i roznych sterow to ja bym reklamowal ta kartę jak masz możliwość, masz możliwość podmienić na próbę jakieś inne gpu? jak zachowuje sie pod benchmarkiem np unigine heaven, valley, superposition :Up_to_s:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 1050 ti z gigabyte, mogę przetestować później.

Przetestować, upewnić się że to wina karty graficznej i reklamacja póki na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem sterowniki od dźwięku i chyba jest git. Nie mam pojęcia jakim cudem to się mogło stać. Zobaczę co będzie dalej, narazie śmiga.

Edytowane przez TheUltiPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o stery do realteka czy nvidia high definition audio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery od realteka. Działało dobrze, zresetowałem go i mi się zaczynało ścinać, zresetowałem kompa znowu i narazie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ustąpił po odinstalowaniu sterowników od dźwięku. Lecz mam kolejny problem który również występował trochę długo.

Gdy uruchamiam komputer, czasami mi się nie włącza. Normalnie mam cały czas czarny ekran dopóki go nie zresetuje. Jak kliknę guzik wyłączania komputer wyłącza się natychmiastowo.

Druga opcja to uruchamiam komputer, mam cały czas czarny ekran, ale komputer normalnie działa. Gdy połączę sie np. przez pulpit zdalny, wszystko widać, tylko że rozdzielczość jest kijowa. Wchodzę w menedżer urządzeń, a tam Geforce 1060 z wykrzyknikiem zółtym. Kod 43.

A trzecia opcja to coś takiego że włączam komputer, mam czarny ekran, resetuje go i gdy włączam go drugi raz komputer wchodzi mi automatycznie do biosu, od tak.

 

Te 3 opcje zdarzają się losowo, rzadko mi się uda uruchomić komputer za pierwszym razem.

 

Dodam że przy 1 opcji diodki na klawiaturze i myszce nawet się nie zaświecają, przy 2 opcji myszka i klawiatura się świeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...