Skocz do zawartości
lukibossss

TV 55" 4K do komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam telewizora 55" 4k do 2000zł. Absolutnie nie interesuje mnie smart/android itp. najlepiej jakby wcale go nie było. TV będzie podpięty do komputera gdzie będzie używany w 50% do filmów, 30% do gier, 20% przeglądanie internetu.  W chwili obecnej mam jakiegoś taniego LG 43" jedynie FullHD i chciałbym właśnie przesiąść się na coś trochę większego z 4K. U znajomego widziałem jakiegoś sporego LG, który miał chyba funkcję upłynniania obrazu i fajnie to wyglądało nawet na zwykłych programach TV, miało się wrażenie jakby było więcej fps'ów niż normalnie - nie wiem czy w tych pieniądzach które chce przeznaczyć telewizory mają taką funkcję, ale może coś się znajdzie. Przeglądając allegro widzę np. Samsung UE55RU71/Samsung UE55RU7172 i LG 55UM7100, czy któryś z nich będzie znośny?

 

(formularz skopiowany z innej strony, może coś pomoże)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? jedynie na wprost - kąty są nie ważne

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Ma stać

6. Jak słońce świeci w pokoju ? 

7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 43" Full HD

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 55 cali, 4k 

9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k z komputera

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Komputer

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy 4K z komputera ewentualnie netflix

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 30%

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami

17. Preferencje co do wielkości? 55" lub nawet więcej

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? niskie odświeżanie i kiepska czerń

19. Preferencje co do marki ? Byleby nie manta czy inny szajs

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? ma nie mieć

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? najchętniej sam bym kombinował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nie znajdziesz nic dobrego.

 

Ja wiem, że szału nie będzie, ale jak jakieś szroty skymastery zaczynają się od 1100zł to do 2k chyba będzie jakiś średniak. Zresztą mój obecny LG to też niska półka, także na cuda nie liczę. Po prostu, żeby był większy i ogarniał 4K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup cokolwiek, przy tym budżecie i tak nie ma co wymyślać. Tylko nie jakieś manty, krugery itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup cokolwiek, przy tym budżecie i tak nie ma co wymyślać. Tylko nie jakieś manty, krugery itd.

 

Czyli między tv LG/Samsung/Philips w tej cenie nie ma różnicy żadnej?

Ewentualnie jakbym się rzucił to widzę, że za 2500zł jest już samsung z odświeżaniem 100Hz :

https://www.oleole.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue55ru8002u.bhtml?utm_source=3098220&utm_medium=TradeDoubler&utm_campaign=%28TradeDoubler%29&utm_content=%2F

 

Jeszcze z ciekawości wlazłem na olx i niedaleko za 900zl jest 55JU7000, parametry bdb bo był to chyba niedawno topowy model, warto się zainteresować? Czy już staroć

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli między tv LG/Samsung/Philips w tej cenie nie ma różnicy żadnej?

Ewentualnie jakbym się rzucił to widzę, że za 2500zł jest już samsung z odświeżaniem 100Hz :

 

Wiesz że jak podepniesz ten TV do kompa to z tych 100hz nie skorzystasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, że nie ma żadnej różnicy, ale tanie telewizory mają niewiele opcji i jednak faktycznie są do siebie podobne. Ja bym postawił na Philipsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze z ciekawości wlazłem na olx i niedaleko za 900zl jest 55JU7000, parametry bdb bo był to chyba niedawno topowy model, warto się zainteresować? Czy już staroć

Taaaa topowy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2k na 55" to jest najniższa półka firm nie marketowych.

Realnie jedyny wybór czy będzie na va czy ips - 100hz atrycy nie kupisz, matrycy ze strefowym podsietlaniem też, żadnych quantum dots itp też.

 

Ewentualnie wybór stopa centralna czy boczne podpory i tyle.

 

Jesli 50% czasu to filmy to smart jest jednak istotny- po co włączać pc do filmu z netflixa czy nawet pena- szkoda prądu i hałasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2k na 55" to jest najniższa półka firm nie marketowych.

Realnie jedyny wybór czy będzie na va czy ips - 100hz atrycy nie kupisz, matrycy ze strefowym podsietlaniem też, żadnych quantum dots itp też.

 

Ewentualnie wybór stopa centralna czy boczne podpory i tyle.

 

Jesli 50% czasu to filmy to smart jest jednak istotny- po co włączać pc do filmu z netflixa czy nawet pena- szkoda prądu i hałasu.

 

Już kupiłem Samsunga tego co pisałem w pierwszym poście i jestem zadowolony. Zastanawiałem się nad ru8002 który ma 120hz ale ostatecznie nie chciałem tyle dopłacać.

Tak szczerze mówiąc to dopiero dopłacając 3x tyle do oleda byłaby duża roznica, tak więc nie moje pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie interesuje jakie skalowanie masz ustawione bo z podobnej odległości a 55 w 4k to tekst był za mały a sam interface też musiałem w górę skalowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie interesuje jakie skalowanie masz ustawione bo z podobnej odległości a 55 w 4k to tekst był za mały a sam interface też musiałem w górę skalowac

 

Zgadza sie, ustawiłem 150% i jest spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...