Skocz do zawartości
wojn007

Rx 580 Sapphire Nitro + 8 Gb restart PC

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam problem z nowo zakupioną kartą graficzną a mianowicie kupiłem dzisiaj nówka sztuka Radeon Rx 580 Sapphire Nitro + 8 Gb oc.

Po włożeniu do Pc i zainstalowaniu najnowszych sterowników przy próbie włączenia gry czy to Wiedźmin 3, Battlefield 1, FIFA 19 komputer za każdym razem resetuje się.

Po ponownym włączeniu i uruchomieniu komputera cały czas to samo. Karta ma przesunięty suwak w tryb Gaming Mode lecz to nic nie daje.

Przy przeglądaniu Internetu, oglądaniu filmów i graniu w Minecraft jest ok. Proszę o pomoc w temacie. Macie jakieś pomysły? Proszę pomóżcie.

 

Specyfikacja mojego komputera

 

Płyta główna MSI B450M PRO-VDH MAX

Procesor AMD Ryzen 5 2400 G

Ram DDR4 XPG ADATA 16 GB

Zasilacz Corsair VS550

Dysk SSD Good Ram CX400

Edytowane przez wojn007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reset przy próbie obciążenia karty? Patrzyłbym w stronę zasilacza. Szczególnie jeśli np. podkręcałeś procesor, ramy. Najlepiej byłoby sprawdzić ją na innym zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podkręcałem procesora ani ramu wszystko działa sobie na automacie nie potrzebuję podkręcać reszty.

Mówisz że zasilacz na stronie sprzedaży pisało że rekomendowana moc zasilacza to 500 W więc teoretycznie jest zapas mocy 50 W.

Przecież Corsair to nie jest byle jaki zasilacz no nie? Może za mały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii powinien wystarczyć, ale z praktyką bywa rożnie. Wcześniej była integra czy jakieś inne gpu? Możesz spróbować zrobić undervolting karty, czy zbić zegary i sprawdzić czy problem dalej występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej używałem tylko zintegrowanej i nic więcej. Właśnie czytam nad uv.

Mam odpalonego MSI Afterburner i taktowanie i napięcie mam niskie jakby karta była w trybie auto.

GPU Clock 300 MHz a Voltage 750 mV. Pomożesz mi ogranąć to proszę Cię bardzo. :hmm: :hmm: :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieci jest sporo poradników dotyczących UV polarisów, sam z nimi nie miałem w ogóle styczności więc musisz poczekać aż wypowie się ktoś kompetentny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w temacie. Macie jakieś pomysły? Proszę pomóżcie.

Ja mam taki pomysł by sprawdzić karte na innym komputerze. Choć można reklamować jako wadliwą bez sprawdzania.

Można też zajrzeć do dziennika zdarzeń windows i sprawdzić co powoduje reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

identyczny zasilacz,podobna karta(rx 480 nitro)

identyczny problem :E

 

zmiana zasilacza go rozwiązała.

najlepiej jak masz możliwość przetestuj grafę w innym kompie albo podmień zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki mam nadzieję że ktoś mi podrzuci ciekawy materiał bo na razie nie znalazłem sam na YT szukałem i nic. Bo w MSI Afterburner mam taktowania auto i nie mam pojęcia jak ustawić na sztywne taktowanie skoro GPU Clock mam 300 MHz a jak włączę grę to podbija do 1400 MHz.

 

Ok zaniosę kartę do brata komputera i zobaczę i dam wam znać a powiedz mi lamka jaki zasilacz kupiłeś? Moc i markę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a trafiła mi się taka machinera 750w fortron silver za bodajże 180 zeta z gwarką do połowy 2021 roku :D

 

grzechem byłoby nie zassać za taką kasę takiego grzmota :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miałeś szczęście a doradzicie mi jaki ewentualnie kupić zasilacz do tego zestawu wkurza mnie to bo myślałem że sobie pogram na święta w gry a tu dupa kolejny element do wymiany. Proszę doradzicie mi coś konkretnego i sprawdzonego. 650 W starczy czy coś większego brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw zobacz czy u brata wszystko chodzi jak trzeba.

nawet brata kartę przetestuj u siebie.

kasę zawsze zdążysz wydać.

tak przyszłościowo to ci wystarczy z zapasem 550w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki mam nadzieję że ktoś mi podrzuci ciekawy materiał bo na razie nie znalazłem sam na YT szukałem i nic. Bo w MSI Afterburner mam taktowania auto i nie mam pojęcia jak ustawić na sztywne taktowanie skoro GPU Clock mam 300 MHz a jak włączę grę to podbija do 1400 MHz.

Po co chcesz sztywno? Przecież tak ma być jak jest. GPU clock jest obniżany gdy sie z niego nie korzysta. Jak byś miał cały czas 1400Mhz to byś miał zużycie prądu i karty bez sensu.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę w MSI Afterburner normalnie regulować power limit i voltage? Dodam że przesunąłem suwak na 1 BIOS i taktowanie spadło do 1100 MHz i o dziwo Wiedźmin 3 normalnie się uruchomił i nie wywalił pc. O co tu może chodzić? Dodam że wszedłem w podgląd zdarzeń w narzędziach administracyjnych i za każdym razem gdy się wyłączył komputer jest zdarzenie krytyczne Kernel-Power możliwe przyczyny błędu system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania. Robiłem próbę benchmarku w GPU-z od razu resetuje pc i ten sam Kernel-Power. Jednak zasilacz?

Edytowane przez wojn007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zasilacz?

Powiem tak. Nie koniecznie zasilacz choć może zasilacz. Jeśli zasilacz sprawny to mocy masz wystarczająco. Sprawdź karte u brata na standardowych ustawieniach tak dla pewności. Nie powinna generować resetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to już jutro zrobię i o wszystkim was powiadomienie. A proszę mi powiedzieć czy może to być wina sterowników jakimś konflikcie z win 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A proszę mi powiedzieć czy może to być wina sterowników jakimś konflikcie z win 10?

Troche nie rozumiem pytania... Pytasz czy może być tak, że amd wypuściło sterownik który powoduje, że wszystkie ich karty rx 580 pod win 10 nie działają, powodują reset komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo zasilacz nie wyrabia. Sprawdź na brata kompie i daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A zmieniałeś kabelki od zasilacza?

580 Nitro wymaga wtyczki 6 i 8. Mimi, że zasilacz ma moc 550W to jest to podzielone między różne linie. Jeżeli podłączyłeś 6 i 8 z jednej wiązki to może występować taki problem. Wyszukaj w wolnych wiązkach kabli jakiejś wolnej wtyczki 6 lub 8 i podłącz.

PS. Corsair VS550 ma 2 wiązki z wtyczkami 6/8 pin w każdej. Ewentualnie złącze 6 podłącz za pomocą przejściówki molex>PCI-E (powinna być z zestawie z kartą).

Edytowane przez pikapl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelkow nie zamieniłem podłączyłem z jednego kabla od zasilacza 6 + 8 pin rozdwojona końcówka. Jest jeden kabel 6 + 8 pin i jeden 6 pin ale on jest do podłączenia płyty głównej więc odpada a do karty nie dostałem żadnych przejściówek. Zasilacz jest używany to może faktycznie on. Przyjdę z pracy zobaczę na innym zasilaczu i inna kartę wloze do mnie jak będzie wywalać to wina mocy i nowy zasilacz

Edytowane przez wojn007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelkow nie zamieniłem podłączyłem z jednego kabla od zasilacza 6 + 8 pin rozdwojona końcówka. Jest jeden kabel 6 + 8 pin i jeden 6 pin ale on jest do podłączenia płyty głównej więc odpada a do karty nie dostałem żadnych przejściówek.

 

Witam.

W takiej sytuacji stawiam, że na 90% winne jest podłączenie z jednej wiązki kabla. Prawdopodobnie aktywuje się zabezpieczenie zasilacza przed nadmiernym poborem prądu z pojedynczego przewodu.

RX 580 Nitro pobiera maksymalnie ok 300W ,a platforma AMD 2400G przy maksymalnym obciążeniu 100-150W więc w sytuacji ekstremalnej 450W nie powinno robić zbyt dużego wrażenia na twoim markowym zasilaczu.

W dowolnym sklepie komputerowym kupisz przejściówkę MOLEX>PCI-E 6pin za 5zł więc bym to sprawdził.

 

PS. Jako ciekawostkę napiszę, że w większości zasilaczy tej klasy producenci używają w wiązkach przewodów o przekroju 1mm^2 dla których bezpieczny, stały przepływ prądu wynosi 10-12A. Przy napięciu 12V daje to nam 120-144W (12V*10A) i pod taką moc są dobierane zabezpieczenia na pojedyncze wiązki. Pobór 300W z jednej wiązki to stanowczo za dużo.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez pikapl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mówisz że sprawdzenie sobie w innym pc darować?

Jestem po aktualizacji BIOSU płyty z B20 na B40 który miał w opisie:

- Improved system boot up time.

- Improved PCI-E device compatibility

 

Jestem już po testach a mianowicie u brata mój Sapphire pracuje aż miło nic się nie wyłącza gry działają normalnie.

Brat ma zasilacz Supermo M2 550 W i ma dwa osobne kable 6 pin i 8 pin i działa elegancko. A u mnie nawet Strix 970 ma problem był podłączony pod wtyczkę 8 pin Fifa 19 tnie niemiłośernie aż do resetu już od benchmarku nie mówię. Teraz piszę z zintegrowanej grafiki Fifa 19 włącza się normalnie i benchmark też sobie leci. Więc jednak zasilacz nie wyrabia skoro jest problem nawet z kartą która ma jedną wtyczkę.

Tym bardziej że pod rx 580 nawet nie ma sterowników pod Windows 8.1 bo są do Windows 7 64 bit i te zainstalowałem u brata.

Edytowane przez wojn007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelkow nie zamieniłem podłączyłem z jednego kabla od zasilacza 6 + 8 pin rozdwojona końcówka

no i wszystko jasne. Zrób jak mówi Pikapl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne. Zrób jak mówi Pikapl.

 

Ale jak zasilacz nie daje rady nawet ze Strixem na jednej wtyczce 6 pinowej są resety to chyba wszystko mówi samo za siebie wątpię że przejściówka 6 pin molex coś tu zmieni :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zasilacz nie daje rady nawet ze Strixem na jednej wtyczce 6 pinowej są resety to chyba wszystko mówi samo za siebie wątpię że przejściówka 6 pin molex coś tu zmieni :(

Do sprawdzenia. Ten zasilacz powinien dawać radę. Może być tek że się zepsuł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...