Skocz do zawartości
henryk nowak

Karta graficzna do Lola i CS'a 2560x1440

Rekomendowane odpowiedzi

Dałem chrześniakowi monitor 2k i pojawił się problem, jego ulubione gry nie działają na maksymalnych ustawieniach zadowalająco płynnie, poprzednia karta to Radeon 280X. W związku z tym chciałbym mu kupić kartę, może być używana z allegro z gwarancją lub nowa. Chciałbym, żeby zapewniła ~150fps w cs'ie w ustawieniach maksymalnych w 2K i 60 bez spadków w LOL'u. Inny gry nie są ważne. Jeszcze pogrywa w skyrima, ale jak cs pójdzie w 150fps, to skyrim też poleci w 2k.

Reszta zestawu to G4560, 2x4GB 2400MHz, płyta jakiś Gigabyte H110 i zasilacz Vero L2 600W.

Nie gram w te gry, nie wiem jakie mają wymagania. Włączyłem u niego obie gry z frapsem, przegrałem 10 minutowy deathmatch w cs i oglądałem jak gra jeden mecz w lolu :E w 1920x1080, cs nie spadał poniżej 140fps, w lolu utrzymywało się stabilnie między 70-90fps, aczkolwiek różnicy między 70 a 90 nie widziałem żadnej. Wg. gpu-z cs alokował całe 3GB pamięci :o w 1920x1080, a grafika średniowieczna. Tak czy siak 4GB mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz, procesor to 2 rdzenie i 4 wątki więc mocno ogranicza pole manewru.

Dwa, ten monitor to jak rozumiem WQHD 60 Hz? Więc po co te 150 fps?

 

Z tym procesorem w zależności od budżetu GTX 1060 6GB/ 1650S bądź RX 570/ 580.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon 280X spokojnie powinien dawać rade w 1080p, problemem jest tu procesor, na G4560 zapomnij o stałych 150 klatkach niezlaeznie od rozdzielczosci i detali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Burritocoelho

W jakim sensie procesor jest problemem?

 

Radeon 280X spokojnie powinien dawać rade w 1080p, problemem jest tu procesor, na G4560 zapomnij o stałych 150 klatkach niezlaeznie od rozdzielczosci i detali.

Naucz się czytać ze zrozumieniem, 280X dawał radę w 1080p. Sprawdziłem z frapsem, w 1920X1080 CS śmiga ze wszystkim na max w ~150fpsach, LOL 70-90fps. Problemem nie jest procesor, szukam dla chrześniaka karty, która w 2560x1440p da mniej więcej taka samą wydajność.

 

Jak 480/580 to z jaką ilością pamięci? 4GB czy lepiej 8GB?

 

Dwa, ten monitor to jak rozumiem WQHD 60 Hz? Więc po co te 150 fps?

Żeby dzieciak nie narzekał, że ma gorzej, niż miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie procesor jest problemem?

 

Być może nie w ww. grach (nie grałem w ani jedną ani w drugą) ale jeśli chrześniaka najdzie ochota na odpalenie czegoś współczesnego to procesor nie pozwoli rozwinąć skrzydeł żadnej sensownej karcie graficznej i to niezależnie od rozdzielczości, po prostu czas dwóch rdzeni minął. Z resztą sprawdź np. afterburnerem stopień użycia CPU i GPU podczas grania i wnioski nasuną się same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo uświadom małolata, że i tak na Tym monitorze nie widzi nic powyżej jego odświeżania, albo kupuj 144hz.

Masz 2080ti a Twój monitor też chyba powyżej 60/70hz ni ptaszka nie lata, daj swoją kartę dzieciakowi i niech dalej tkwi w błogiej niewiedzy, tak więc 3 WYJŚCIA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo uświadom małolata, że i tak na Tym monitorze nie widzi nic powyżej jego odświeżania, albo kupuj 144hz.

Masz 2080ti a Twój monitor też chyba powyżej 60/70hz ni ptaszka nie lata, daj swoją kartę dzieciakowi i niech dalej tkwi w błogiej niewiedzy, tak więc 3 WYJŚCIA!

Dałem mu swój monitor, właśnie ten z sygnaturki, stąd cały temat. No nic, dzisiaj zamówiłem dla niego RX 580 Nitro+ 8GB, oby był zadowolony. Odświeżanie 60Hz jest dla mnie ok, bo i tak w większość gier gram w 4k na pc podpiętym do tv i nawet 0 60fps muszę się postarać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G4560+RX 580 Nitro+ 8GB to poroniony pomysł :E

On wie lepiej, za parę dni kolejny temat, pod tytułem o co chodzi zmieniłem kartę a klatki te same ?

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brajanku, idź odrabiać lekcje i się nie wcinaj.

Wytłumaczę to bardzo łopatologicznie.

Dałem chrześniakowi monitor 2k. Chrześniak gra w dwie gry - cs:go i lol. Po zmianie narzekał, że gry chodzą wolniej, niż chodziły, jego karta to 280x. Przyjechałem, zainstalowałem frapsa, włączyłem obie gry w 1920x1080, zapisałem średni fps i najniższe wartości. Włączyłem w rozdzielczości 2k, faktycznie rwało, uznałem zmianę gpu za sensowną.

 

G4560+RX 580 Nitro+ 8GB to poroniony pomysł :E

W sumie tak, ale dzieciak gra w dwie gry, jeszcze skyrima odpali. Jak będzie chciał w coś więcej, to już niech ojca prosi o nowy procesor (i płytę i pamięci, bo ta podstawka jest martwa), dobry wujek nie jest milionerem :E

 

On wie lepiej, za parę dni kolejny temat, pod tytułem o co chodzi zmieniłem kartę a klatki te same

Masz mnie za idiotę i myślisz, że nie umiem dobrać procesora do karty? Tutaj dobrałem pod dwie konkretne gry i tyle, jako zestaw do gier w ogóle ta konfiguracja jest niedorzecznie pochrzaniona, 8GB Ramu już skreśla ten zestaw do większości nowszych gier, procesor to mniejszy problem :E Oj Brajan.

Temat do zamknięcia, pomocy jak zwykle praktycznie w ogóle nie otrzymałem, za to jakiś Brajanek się dopierdziela nie przeczytawszy wcześniej o co chodzi.

Zanim się znowu dowalisz, Brajanku, to podam Ci przykład. Załóżmy, że jestem fanem jednej gry, Resident Evil 2 Remake i gram w 4k. Wtedy nawet połączenie G4560 z 2080Ti ma sens, bo i tak to karta będzie bottleneckiem.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla twojej wiadomości dla tych dwóch podanych gier potrzebne jest przede wszystkim mocne CPU a nie GPU.

Temat dotyczy CS go, zalozmy że jestem fanem jednej gry, CS go G4560 będzie botleneckiem dla RX 280x nawet w 1440p, a ty chcesz ładować lepsza karte, tyle w temacie jak wiesz lepiej to nie zakładaj tematów ;)

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jest bottleneckiem. Umiesz czytać człowieku? Sprawdzałem z włączonym frapsem, g4560 +2x4GB DDR4 2133MHz + MSI 280X w full hd podczas 10 minutowego deathmatchu na dust II fps utrzymywał się w granicach 150 klatek na najwyższych ustawieniach z obniżonym msaa, w 2k fps poleciał mocno poniżej 100kl/s. Wynika z tego, że bottleneckiem jest karta graficzna. Co wiem lepiej? Pytałem jaką kartę dać dzieciakowi, żeby utrzymywała mu te 150fps w 2k i tyle, nie pytałem nigdzie o procesor, a Ty pojawiłeś się znikąd i zacząłeś bajdurzyć o procesorze. Efekt jest taki, że jedna osoba w jednym poście napisała

Z tym procesorem w zależności od budżetu GTX 1060 6GB/ 1650S bądź RX 570/ 580.
i to jest jedyny sensowny post w tym temacie, post który mi w czymś pomógł. Nie znam się na lowendowych pc i sam bym nie wziął nic poniżej Ryzena 3600/i7 8700, ale to jest komputer dzieciaka, który gra w dwie gry.
Dla twojej wiadomości dla tych dwóch podanych gier potrzebne jest przede wszystkim mocne CPU a nie GPU.

Dzieciakowi wystarczy 70-90fps w lolu i 150fps w csie, dokładnie tyle, ile ma na tym procesorze w 1920x1080 :D Powtórzę, bo jesteś bardzo ciężko kapujący, problemem była tutaj karta graficzna, bo w 2k fpsy leciały na łeb, na szyję i procesor nie ma nic do tego. Jak jesteś ślepy i głuchy na argumenty, to nic na to nie poradzę. RX 580 Nitro+ 8GB już jest w drodze, gwarancji został prawie rok, dzieciak będzie zadowolony. Dzięki Brajan za próbę pomocy, ale wpychanie się z buciorami tam gdzie Ciebie nie chcą i błyszczenie wiedzą której się nie ma nie jest czymś co lubię, więc lecisz do ignorowanych. Temat do zamknięcia.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie łapie, po co taki wysoki fps w monitorze 60hz...?

A ta 580-tka gware ma w dobrym sklepie?

Edytowane przez tobislawow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie łapie, po co taki wysoki fps w monitorze 60hz...?

Ja też, serio. Może coś w tym jest, bo już od czasów cs'a 1.6 słyszę od csiarzy, że tam płynność zaczyna się dopiero od 200fps, a jak jest poniżej 100, to się grać nie da :E Nie dyskutuję, bo pierwszy raz takie stwierdzenia słyszałem chyba na początku lat dwutysięcznych. Jasne, fajnie mieć np. 80fps, bo jak szarpnie, to nie np. do 35fps, co czuć, ale 150 to dla mnie również przesada. Wygląda na to, że e-sport rządzi się swoimi prawami.

W morelowym, czyli nie jestem do końca zadowolony, ale lepsze to, niż firma krzak z Allegro.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem, że trza lepsze szkiełko coby To ogarnąć...(z wyższm Hz)

Ale wiara to jest moc nad moce!

Niech tam wszystko lata jak talala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam monitor 60hz i w lolu widać różnicę między zablokowanymi 60 a nielinitowanymi klatkami, ale to może dlatego że się przyzwyczaiłem do 120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...