Skocz do zawartości
voltq

Zmiana karty RTX 2070 Super vs RX 5700 XT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje pomocy w wyborze firmy karty i konkretnego modelu Smile

 

- przeznaczenia GPU - Gry

- zasilacza i procesora, z którymi karta będzie współpracować - i7 7700+seasonic focus gold 650w

- posiadanego budżetu 2000 zł +/-

- jaką natywną rozdzielczość ma Twój monitor - 2560x1440p

- z jakich portów na śledziu karty korzystasz - Displayport

- czy ma być to sprzęt nowy czy używany - nowy

 

 

Moj aktualny sprzęt w sygnaturce

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór ciężki, jeżeli znajdziesz RTX2070S za 2000zł. Jeżeli zadasz pytanie czy jest sens dokładać 300-400zł do RTX2070S to powiedziałbym, że nie.

 

Może zastanów się nad wymianą platformy na Ryzen 3600 + RX5700. i7-7700 jeszcze można sprzedać za dobrą kasę, a za kilka miesięcy będzie on prawdopodobnie równy nowemu i3 4/8 i cena 7700 spadnie drastycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór ciężki, jeżeli znajdziesz RTX2070S za 2000zł. Jeżeli zadasz pytanie czy jest sens dokładać 300-400zł do RTX2070S to powiedziałbym, że nie.

 

Może zastanów się nad wymianą platformy na Ryzen 3600 + RX5700. i7-7700 jeszcze można sprzedać za dobrą kasę, a za kilka miesięcy będzie on prawdopodobnie równy nowemu i3 4/8 i cena 7700 spadnie drastycznie.

 

Intel to nie amd i cena procesora nie spada o 50% przy wyjściu nowej generacji ;) poza tym po co zmieniać CPU jak i tak w 1440p zlimituje go karta graficzna.

 

Ogólnie te karty są porównywalne, RX 5700 XT w dobrej wersji też nie jest tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kart wydajnosciowo podobne choc RTX 2070s chyba ok 15% wydajniejszy. Sam prez ostatnie pare dni wertuje neta bo chce zmienic karte, i juz bylem zdecydowany na rx 5700 ale jak poczytalem jakie ludzie maja problemy z tymi kartami to mi sie odechcialo. Jakbym mial brac teraz to zdecydowanie RTX2070s (choc tak naprawde to 2060 super czy rtx 2070 sa bardziej konkurentem dla 5700 xt i cenowo i wydajnosciowo).Jesli planujesz wymiane po nowym roku to moze do tego czasu amd ogarnie jakies sensowne sterowniki i naprawi istniejace problemy

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel to nie amd i cena procesora nie spada o 50% przy wyjściu nowej generacji ;) poza tym po co zmieniać CPU jak i tak w 1440p zlimituje go karta graficzna.

 

Ogólnie te karty są porównywalne, RX 5700 XT w dobrej wersji też nie jest tani.

 

przy przesegmentowaniu się procesorów cena leci na ryj :)

jak i3 będzie miało 4/8 i będzie kosztowało nowe 400-500 zł to jak sądzisz ile będzie wart stary odpowiednik z oznaczeniem i7?

 

 

 

5700xt z dobre wersji mozna upolowac za 1800-1900 zł - 2070 S - za 2300-2400.

ja kupiłem moją za +/- 2100 i tyle jest to warte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia wyszło i7 8700 6/12 a stare i7 dalej trzymaja cene, kwestia podstawek luidzie nie chca zmieniac calej platformy jesli maja mozliwosc zmeinic sam procesor, wiadomo cena spadnie, ale na pewno nie o polowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To co taniej Cię wyjdzie. Z 5700XT Pulse albo Red Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy przesegmentowaniu się procesorów cena leci na ryj :)

jak i3 będzie miało 4/8 i będzie kosztowało nowe 400-500 zł to jak sądzisz ile będzie wart stary odpowiednik z oznaczeniem i7?

 

 

 

5700xt z dobre wersji mozna upolowac za 1800-1900 zł - 2070 S - za 2300-2400.

ja kupiłem moją za +/- 2100 i tyle jest to warte :)

U Intela bankowo... I7 4770 latają po 450zl, nie mówiąc o wersji z k, więc nie pisz głupot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nigdy nie było takiej sytuacji żeby i3 miało tyle samo rdzeni co stare i7. To będzie pierwszy raz u Intela od początku serii Core i dlatego będzie takie tąpnięcie. Po wejściu i3 4/8 dowolnie jaką i7 4/8 bez "k" kupisz poniżej 400zł, a generacje 3-4-5 pewnie do 300zł. Zobacz teraz na ceny i5 4/4, czy któraś jest droższa od nowej i3 4/4, nie. Tak samo będzie teraz z i7.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, jakieś dwa tygodnie temu sprzedałem i5 6500 za 300 zł, także nie jest tak źle :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, jakieś dwa tygodnie temu sprzedałem i5 6500 za 300 zł, także nie jest tak źle :E

Wszystko w porządku, sprzedałeś i5 4/4 za 300zł, bo nowe i3-9100f 4/4 kosztuje 350zł. Proporcja cena za rdzeń zachowana.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale używane, trzyletnie, to zgodnie z teorią powinno pójść taniej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale używane, trzyletnie, to zgodnie z teorią powinno pójść taniej :E

Poszło 15% taniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale jak na trzy lata to i tak nieźle, patrząc na ceny nowych CPU ze sklepu.

(No dobra, przyznaję, kiedyś marzyłem, że opchnę go za 500 zł - przy cenie zakupu 919 zł, cebula jest we mnie silna! - ale to trzeba było rok wcześniej brać Ryśka 2700 :E)

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Intela bankowo... I7 4770 latają po 450zl, nie mówiąc o wersji z k, więc nie pisz głupot

 

Tia wyszło i7 8700 6/12 a stare i7 dalej trzymaja cene, kwestia podstawek luidzie nie chca zmieniac calej platformy jesli maja mozliwosc zmeinic sam procesor, wiadomo cena spadnie, ale na pewno nie o polowe ;)

 

"Głupoty" - ??

Tia s*a///

 

Widzę, sami specjaliści od IT, informatyki i hardware.

 

Tu będzie identyczna liczba rdzeni i pewnie taktowań. Po ile latają stare i3 jak wyszły pentiumy?

Ceny starych i7 są jakie są - tylko dlatego, że nie każdy potrafi sobie policzyć migrację na nową płytę i ram (ddr3->ddr4).

Tutaj będzie inaczej - bo 90% (jak nie lepiej) użytkowników 6/7/8 gen jest na ddr4. Kwestia tylko płyty i procka - a to i tak się zazwyczaj w secie sprzedaje.

 

Posty na forum zostaną - sprawdzimy Wasze super teorie za jakiś czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok więc polecicie dokładny model karty graficznej czy będziecie pisać o procesorach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To co taniej Cię wyjdzie. Z 5700XT Pulse albo Red Devil

 

Ja już to zrobiłem dawno temu. Wielkiego wyboru w tych najlepszych i najcichszych nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1,9k-2k możesz jeszcze przemyśleć MSI-X i Nitro+, obie karty posiadają porządne chłodzenia i rozsądną cenę.

 

https://www.kombo.krakow.pl/Karty-graficzne,Karty-graficzne-AMD-Radeon,KBKGMSAMR2500105.htm

 

https://www.kombo.krakow.pl/Karty-graficzne,Karty-graficzne-AMD-Radeon,KBVGASAPAMR2560090.htm

 

morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-5700-xt-gaming-x-8gb-gddr6-rx-5700-xt-gaming-x-5939951/

 

morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-5700-xt-nitro-8gb-gddr6-11293-03-40g-6319769/

 

 

Monitor masz dobry, ale co do cpu to pomyśl o jego zmianie w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje close

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...