Skocz do zawartości
kookser

Problem z karta XFX Radeon HD6870 2GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem ostatnio awarie zasilacza w kompie i po wymianie zasilacza komp się włącza lecz nie ma sygnału na monitorze stwierdziłem wiec ze grafika mogła ucierpieć.

Dostalem od kumpla jego stara kartę i mam z nią następujący problem mianowicie ma ona dodatkowe zasilanie(2 wtyczki 6pinowe) i sytuacja wygląda tak:

Jak podpinam tylko 1 wtyczke 6 pinowa komputer sie uruchamia mam normalnie obraz jednak w grach jest bardzo mała ilość wyświetlanych klatek albo problemy z cieniami albo ogolnie komp sie wyłącza nawet bez większego obciążenia.

 

Jak podłączę oba kable 6 pinowe natomiast komputer sie uruchamia jednak na monitorze ciagle widnieje no signal

 

sprawdziłem oba gniazda podłączając tylko jeden kabel i oba w taki sposób jakoś działały jeśli możną to nazwać działaniem ;p

 

Z czego możne wynikać brak wyświetlanego ekranu po podłączeniu dodatkowego zasilania do karty? Dodam ze jest to leciwy sprzęt i nieco mocniejsza karta.

 

konfiguracja:

płyta Gigabyte Ultra Durable 2 erp Ready

procesor intel i5 2400 CPu 3.10 Ghz (4 rdzenie)

ram 2 kosci 4gb (8gb lacznie)

Karta graficzna XFX Radeon HD6870 2GB (HD-687X-CNFC)

zasilacz : OCZ StelthXSream2 600W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem ostatnio awarie zasilacza w kompie i po wymianie zasilacza komp się włącza lecz nie ma sygnału na monitorze stwierdziłem wiec ze grafika mogła ucierpieć.

Dostalem od kumpla jego stara kartę i mam z nią następujący problem mianowicie ma ona dodatkowe zasilanie(2 wtyczki 6pinowe) i sytuacja wygląda tak:

Jak podpinam tylko 1 wtyczke 6 pinowa komputer sie uruchamia mam normalnie obraz jednak w grach jest bardzo mała ilość wyświetlanych klatek albo problemy z cieniami albo ogolnie komp sie wyłącza nawet bez większego obciążenia.

 

Jak podłączę oba kable 6 pinowe natomiast komputer sie uruchamia jednak na monitorze ciagle widnieje no signal

 

sprawdziłem oba gniazda podłączając tylko jeden kabel i oba w taki sposób jakoś działały jeśli możną to nazwać działaniem ;p

 

Z czego możne wynikać brak wyświetlanego ekranu po podłączeniu dodatkowego zasilania do karty? Dodam ze jest to leciwy sprzęt i nieco mocniejsza karta.

 

konfiguracja:

płyta Gigabyte Ultra Durable 2 erp Ready

procesor intel i5 2400 CPu 3.10 Ghz (4 rdzenie)

ram 2 kosci 4gb (8gb lacznie)

Karta graficzna XFX Radeon HD6870 2GB (HD-687X-CNFC)

zasilacz : OCZ StelthXSream2 600W

Jeśli jest tak jak piszesz to może wynikać z niesprawnej karty. Sprawdź karte u kumpla. 6870 to raczej nie jest mocniejsza karta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u kumpla karta śmigała tyle że wymienił na nowsza i dał mi swoją stara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u kumpla karta śmigała tyle że wymienił na nowsza i dał mi swoją stara

zawsze jak coś nie działa to nie ma innej metody niż sprawdzanie poszczególnych komponentów podejrzanych o nie działanie. Jak ktoś zna lepszą metode to niech poda. Jak karta działa gdzie indziej bez problemu, to może popsuła sie płyta główna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość ze takie coś możne być spowodowane przez nieaktualna wersje biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...