Skocz do zawartości
PiXel2.0

Wieloportowe urządzenia udostępnione przez dostawcę internetu a kontrola ruchu

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z aneksem do umowy o świadczenie usług, który przewiduje zwiększenie prędkości łącza internetowego, wynikła potrzeba wymiany mojego dotychczasowego modemu na nowszy, rzekomo zdolny do pełnego wykorzystania transmisji na poziomie 1.2 Gb/s (takiego łącza dotyczy aneks).

Po zatwierdzeniu aneksu zacząłem kontaktować się z operatorem (Multimedia) celem uzyskania szczegółowych informacji na temat urządzenia, jakie zostanie mi wypożyczone na czas korzystania z usługi.

Niestety, po dwóch rozmowach telefonicznych i dyskusji na abonenckim czacie z działem technicznym, okazało się, że każdy mówi co innego, a ostatni konsultant zasugerował nawet, że parametry pracy dostarczonych urządzeń nie spełniają wymogów regulaminu usług, jakie mają być przy ich wykorzystaniu świadczone.

 

Pierwsza osoba z BOK-u powiedziała, że ponieważ umowa nie przewiduje urządzenia z WiFi, dostanę klasyczny modem z jednym wyjściem RJ45.

Powiedziałem, że jeśli jest to modem z portem 1 Gb/s, to nie wystarczy do uzyskania 1.2 Gb/s, zostałem więc przekierowany do działu technicznego.

Tam zostałem poinformowany, że operator nie dysponuje urządzeniami wyposażonymi porty szybsze niż Gigabit Ethernet, dlatego tym klientom, którzy korzystają z łącza o przepustowości większej niż 1 Gb/s podłączane są "routery" z czterema portami Gigabit Ethernet, i zastosowanie ma jeden z punktów regulaminu:

Ze względu na specyfikę protokołów komunikacyjnych, karta sieciowa 1 Gb/s pozwala osiągnąć maksymalną szybkość transferu do ok. 940 Mb/s. Aby w pełni wykorzystać całe pasmo 1,2 Gb wymagane jest podłączenie bezpośrednio do modemu co najmniej dwóch komputerów jednocześnie, z wykorzystaniem portów Gigabit Ethernet.

Wcześniej myślałem, że ten zapis stanowi jedynie informację dla abonentów, którzy nie dysponują kartami sieciowymi 10 Gb/s, ale widać się myliłem...

Powiedziano mi, że otrzymam router z "nieaktywnym/zablokowanym" WiFi, ponieważ moja umowa nie przewiduje takiej usługi (wynajem routera z WiFi jest tam dodatkowo płatny, czym oczywiście nie jestem zainteresowany, bo mam własny).

 

Później chciałem jeszcze dopytać o możliwość konfiguracji takiego routera pod kątem ustawiania przekierowań portów.

Kolejna osoba, z która rozmawiałem powiedziała, że nie są to routery, a cały ruch jest dostępny na dowolnym porcie i nie ma żadnych mechanizmów kontroli ruchu.

Jeśli tak, to jakim cudem taki zapis regulaminu ?

Jeśli nie ma żadnej kontroli ruchu, to jak podzielić pakiety przychodzące na adres publiczny z prędkością większą niż 1 Gb/s, na te dwa porty Gigabit Ethernet ?

Skąd urządzenie ma wiedzieć na który port Gigabit Ethernet przekierować dany pakiet ?

 

Dowiedziałem się, że operator dysponuje takimi urządzeniami:

https://s1.manualzz.com/store/data/048599151_1-85b89e665fd1c131db711b2676c1b475.png

https://www.vectorsolutions.net/wp-content/uploads/2018/07/cga-4233.pdf

 

Jak w tych modemach jest rozwiązana kontrola ruchu ?

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w tych modemach jest rozwiązana kontrola ruchu ?

Jaka kontrola?Po co?

 

To jest zwykły router który jest wstanie przyjąć 1,2Gbps, a na LANie ma 4 porty Gigabit Ethernet (4 GE LAN ports). Szkoda tylko że blokują WiFi, skoro router posiada:

IEEE 802.11n 2.4 GHz (3x3) i IEEE 802.11ac Wave2 5 GHz (4x4).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to typowy router, to potrzebowałbym kontroli nad przekierowywaniem pakietów przychodzących na różne porty sieciowe.

Konsultant techniczny powiedział, że w przypadku tego modemu "nie ma takiej opcji".

Powiedział też, że "nie ma żadnej opcji qos, jedno urządzenie może wysycić cały ruch".

Czyli wynika z tego, że nie jest to router i nie da się podzielić prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co dostajesz od ISP jest wykastrowane z funkcji do względnego minimum. Virgin Media w UK robi dokładnie to samo, Modem zgodny ze standardem DOCSIS 3.1 (Virgin Media Hub 3.0) + wbudowany router - jedyne opcje jaki masz to ustawienie hasła dla 2.4GHz i 5GHz, możliwość włączenia/wyłączenia sieci dla gości i przełączanie w tryb modemu.

 

Twój ISP w swoim firmware nie daje Ci możliwości agregowania dwóch portów GbE. Nigdzie w pierwszym PDFie nie ma wzmiany o - Two 1-Gigabit Ethernet ports capable of link aggregation, czy Transparent bridging Routed modes.

 

Drugi pdf posiada wzmiankę o mostkowaniu portów, ale prawdopodobnie i tak by Ci tej funkcji nie udostępnili.

 

Na chwilę obecną nie ma tanich modemów z routerami z portami 2.5GbE, czy 10GbE, więc patrząc na politykę tego ISP więcej jak 940Mbps nie wyciągniesz.

 

Jest jeden modem, który posiada możliwość agregacji portów 1GbE aż do 4, ale jest certyfikowany tylko dla kilku ISP w USA i nowy kosztuje $280.

 

Więcej na temat znajdziesz tu:

 

https://www.dslreports.com/forum/r31483133-Equip-DOCSIS-3-1-modems-What-routers-support-WAN-port-aggregation

 

Edytowane przez Deniryer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi pdf posiada wzmiankę o mostkowaniu portów, ale prawdopodobnie i tak by Ci tej funkcji nie udostępnili.

Zgadza się, tak mi powiedział konsultant techniczny.

Powiedział też, że jak WiFi jest aktywne, to nawet hasłem zarządza BOK (chyba zdalne).

 

W takim razie, co się dzieje gdy coś przychodzi na mój adres publiczny, jeśli nie mogę przypisać portów sieciowych do lokalnych ip/mac ?

Czasem potrzebuję zorganizować nasłuch na wybranych przez siebie portach...

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, co się dzieje gdy coś przychodzi na mój adres publiczny, jeśli nie mogę przypisać portów sieciowych do lokalnych ip/mac ?

Jak przychodzi to jest NATowane i wpada do LANu. Dalej nie rozumiem co ma do tego przypisywanie "portów sieciowych do lokalnych ip/mac".

 

Czasem potrzebuję zorganizować nasłuch na wybranych przez siebie portach...

Potrzebujesz port mirroring? Widziałeś kiedyś coś takiego na sprzęcie SOHO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodzi mu o to zeby przekierowac ruch z public ip na konrketnym porcie na konkretny ip w sieci lokalnej gdzie port jest otwarty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzę na co dzień w sieciach i mam wrażenie, że się nie rozumiemy, dlatego wyjaśnię to najprościej jak mogę na konkretnym przykładzie:

Do tej pory miałem modem z jednym wyjściem Ethernet (od operatora), do którego (przez port WAN) podłączyłem własny router (taki domowy).

Do router były podłączone 3 komputery (poprzez porty LAN na routerze).

Na każdym z tych PC był czasem postawiony jakiś serwer, który prowadził nasłuch na konkretnym numerze portu sieciowego.

Ponieważ wszystkie komputery znajdowały się w sieci lokalnej, miały swoje lokalne adresy IP.

Do sieci lokalnej prowadził jeden publiczny adres IP, przydzielony przez operatora.

Żeby rozwiązać ten problem, powiązałem statycznie adresy MAC kart sieciowych w PC z lokalnymi adresami IP (w menu routera).

Następnie, w innej sekcji menu routera, powiązałem numery portów sieciowych z adresami IP w sieci lokalnej.

Jeśli na jednym PC miałem załóżmy SSH, który nasłuchiwał na porcie sieciowym 12345, to niezależnie od portu LAN na routerze, do którego podłączyłem tego PC, router przydzielił mu IP na postawie adresu MAC.

Jeśli nastąpiła inicjacja połączenia (klient SSH) z internetu na mój adres publiczny IP i port 12345, to router kierował dane do wskazanego IP w sieci lokalnej.

Jeśli urządzenie operatora jest routerem, którego nie da się skonfigurować, to nie uzyskam takiego czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu ustawienie w DHCP przypisania konkretnego IP dla danego adresu MAC karty sieciowej i przekierowywanie portów (port forwarding). Zapytaj o to operatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytaj się MM czy można ustawić ten ich modemo-router w tryb bridge i podłącz za nim swój router łącząc LAN tego od MM do WAN w twoim routerze. Mam tak zrobione w Vectrze bo też tam można tylko zmienić hasło WiFi, kanał i tryb pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu ustawienie w DHCP przypisania konkretnego IP dla danego adresu MAC karty sieciowej i przekierowywanie portów (port forwarding). Zapytaj o to operatora.

No raczej tak... Może używam niewłaściwej terminologii, ale sieci nigdy nie były moją mocną stroną.

Co do operatora, to jak już pisałem wyżej - konsultant działu technicznego ISP (nie z BOK) napisał: "To nie jest router tylko modem z punktem dostępu (...) nie można go dowolnie konfigurować (...) nie ma żadnej opcji qos, jedno urządzenie może wysycić cały ruch.".

Na pytanie o możliwość przekierowania portów padła odpowiedź: "nie ma takiej opcji.".

Nie do końca wiem, co mam przez to rozumieć...

 

Spytaj się MM czy można ustawić ten ich modemo-router w tryb bridge i podłącz za nim swój router łącząc LAN tego od MM do WAN w twoim routerze. Mam tak zrobione w Vectrze bo też tam można tylko zmienić hasło WiFi, kanał i tryb pracy.

Właśnie tak planowałem zrobić, ale myśląc początkowo, że jest to router (konfigurowalny), chciałem zrobić schemat hierarchiczny.

Tzn. w modemo-routerze operatora zdefiniować statyczne przypisanie IP do MAC podłączonych dalej (lokalnie) własnych routerów i komputerów, oraz przekierowanie portów (a nawet całych zakresów portów) na konkretne routery/komputery itd.

To miałem na myśli pisząc o kontroli ruchu, bo tylko taki schemat pozwoliłby na efektywny podział łącza o przepustowości większej niż 1 Gbps, przy wykorzystaniu urządzeń wyposażonych jedynie w porty Gigabit Ethernet.

 

Jak dokładnie w przypadku takiego modemo-routera od ISP działa wspomniany "tryb bridge" ?

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej tak... Może używam niewłaściwej terminologii, ale sieci nigdy nie były moją mocną stroną.

To używaj właściwej. Jak na chleb będziesz mówił bep to też Cię nikt nie zrozumie... Tutaj nie ma wielkiej filozofii, prekierowanie portów a nie kierowanie ruchem. I wtedy wszystko jasne.

 

Ze względu na specyfikę protokołów komunikacyjnych, karta sieciowa 1 Gb/s pozwala osiągnąć maksymalną szybkość transferu do ok. 940 Mb/s. Aby w pełni wykorzystać całe pasmo 1,2 Gb wymagane jest podłączenie bezpośrednio do modemu co najmniej dwóch komputerów jednocześnie, z wykorzystaniem portów Gigabit Ethernet.

 

Urządzenie które oferuje operator to 4 urządzenia w jednym: modem kablowy, router, switch i access point. Może on pracować w trybie Routed modes i wtedy jest normalnym routerem, albo Transparent bridging i wtedy działa tylko modem, a jeden z portów Ethernet jest wyjściem dla oddzielnego routera.

 

Teraz nie wiem jak jest na prawdę, bo biorąc pod uwagę to co zacytowałeś w pierwszym wpisie, a ja to teraz dołączyłem, wynika że urządzenie działa w trybie routera. Bo inaczej nie podłączysz równolegle dwóch komputerów (a skoro jest to oferta do domu, to masz na wyjściu tylko jedno IP). Z kolei potem piszesz że to tylko modem...

 

Jeśli działa jako router poproś o przestawienie w tryb bridge. Jeśli już jest w tym trybie (modem, bridge), to podłącz swój router z gigabitowym ethernetem i będziesz miał niecały gigabit. I to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To używaj właściwej. Jak na chleb będziesz mówił bep to też Cię nikt nie zrozumie...

Nie aplikuję do teamu specjalistów ds. technologii sieciowych, tylko piszę na forum z prośbą o pomoc, dlatego używam takiej terminologii, na jaką pozwala moja pamięć w dziedzinie, którą się na co dzień nie zajmuję, i która nigdy nie była moją mocną stroną.

W przeciwnym razie zapewne nie potrzebowałbym zakładać tego tematu.

 

Urządzenie które oferuje operator to 4 urządzenia w jednym: modem kablowy, router, switch i access point. Może on pracować w trybie Routed modes i wtedy jest normalnym routerem, albo Transparent bridging i wtedy działa tylko modem, a jeden z portów Ethernet jest wyjściem dla oddzielnego routera.

Czyli w trybie bridge mogę podłączyć tylko jedno urządzenie do jednego portu GbE, do którego spływa wszystko to, co jest adresowane na moje publiczne IP ?

Któremu urządzeniu zostaje wówczas nadane publiczne IP ? modemo-routerowi, czy temu jedynemu urządzeniu (inny router/PC) podłączonemu do niego (bo napisałeś, że wtedy działa tylko modem) ?

 

Teraz nie wiem jak jest na prawdę, bo biorąc pod uwagę to co zacytowałeś w pierwszym wpisie, a ja to teraz dołączyłem, wynika że urządzenie działa w trybie routera. Bo inaczej nie podłączysz równolegle dwóch komputerów (a skoro jest to oferta do domu, to masz na wyjściu tylko jedno IP). Z kolei potem piszesz że to tylko modem...

Sam nie wiem co to dokładnie jest, dlatego m.in. założyłem ten temat i podałem datasheet.

To co pisałem na temat tego urządzenia, to cytaty z regulaminu oraz pracownika działu technicznego ISP.

 

Konsultant podał mi jeszcze jeden model, ale nie pisałem o nim, bo prawdopodobnie nie zostanie u mnie zastosowany z uwagi termin dostawy...

To takie urządzenie: https://www.vectorsolutions.net/wp-content/uploads/2018/02/170901-arris-touchstone-tg3442-kk.pdf

 

Jeśli działa jako router poproś o przestawienie w tryb bridge. Jeśli już jest w tym trybie (modem, bridge), to podłącz swój router z gigabitowym ethernetem i będziesz miał niecały gigabit. I to wszystko.

Czyli (jeśli dobrze wszystko rozumiem), cytowany wcześniej zapis regulaminu, stanowiący o możliwości uzyskania prędkości (download) 1.2 Gbps w efekcie podłączenia dwóch urządzeń do portów GbE, ma zastosowanie tylko wówczas, gdy modemo-router pracuje w trybie routera, a wszystkie połączenia zostały zainicjowane po mojej stronie, bo tylko wtedy aktywny router operatora właściwie rozdziela przychodzące na publiczne IP dane ?

Bez dostępu do konfiguracji modemo-routera, nie ma możliwości takiego zorganizowania sieci, aby zewnętrzne klienty inicjowały połączenie z serwerami po mojej stronie, w efekcie których osiągnięty zostałby transfer na poziomie przekraczającym (łącznie) ~ 1 Gbps.

Czy tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie aplikuję do teamu specjalistów ds. technologii sieciowych,

Nie musisz. To są podstawowe pojęcia...

 

Czyli w trybie bridge mogę podłączyć tylko jedno urządzenie do jednego portu GbE, do którego spływa wszystko to, co jest adresowane na moje publiczne IP ?

Któremu urządzeniu zostaje wówczas nadane publiczne IP ? modemo-routerowi, czy temu jedynemu urządzeniu (inny router/PC) podłączonemu do niego (bo napisałeś, że wtedy działa tylko modem) ?

W trybie bridge możesz podłączyć jedno urządzenie (bo masz jeden adres IP po stronie WAN). Może to być jeden komputer albo router i to ono dostaje ten adres (routero modem jest transparetny).

 

Sam nie wiem co to dokładnie jest, dlatego m.in. założyłem ten temat i podałem datasheet.

To co pisałem na temat tego urządzenia, to cytaty z regulaminu oraz pracownika działu technicznego ISP.

Dlatego tak jak napisałem wyżej. Używaj poprawnego nazewnictwa to się dogadasz... Nikt za Ciebie się z ISP nie dogada.

 

Konsultant podał mi jeszcze jeden model, ale nie pisałem o nim, bo prawdopodobnie nie zostanie u mnie zastosowany z uwagi termin dostawy...

To takie urządzenie: https://www.vectorsolutions.net/wp-content/uploads/2018/02/170901-arris-touchstone-tg3442-kk.pdf

Nie ma znaczenia. To też jest modem DOCSIS, router, 4portowy gigaitowy switch i access point w jednym. A nawet więcej bo też ma jak poprzedni wbudowaną bramkę VoIP do telefonii.

 

Czyli (jeśli dobrze wszystko rozumiem), cytowany wcześniej zapis regulaminu, stanowiący o możliwości uzyskania prędkości (download) 1.2 Gbps w efekcie podłączenia dwóch urządzeń do portów GbE, ma zastosowanie tylko wówczas, gdy modemo-router pracuje w trybie routera, a wszystkie połączenia zostały zainicjowane po mojej stronie, bo tylko wtedy aktywny router operatora właściwie rozdziela przychodzące na publiczne IP dane ?

Tak, o ile to urządzanie pracuje w trybie routera. Wtedy np dwa komputery są w stanie wysycić połączenie (np. każdy po 600Mbps). Jak będzie jedno urządzenie to przez ograniczenie portu będzie to ~940Mbps a nie 1200Mbps.

 

Bez dostępu do konfiguracji modemo-routera, nie ma możliwości takiego zorganizowania sieci, aby zewnętrzne klienty inicjowały połączenie z serwerami po mojej stronie, w efekcie których osiągnięty zostałby transfer na poziomie przekraczającym (łącznie) ~ 1 Gbps.

Czy tak ?

Zakładając że urządzenie operatora pracuje jako router i nie ma możliwości jego konfigurowania to i tak będziesz miał możliwość zainicjować po stronie LAN połączenia ktre wysycą łącze. Nie będziesz mógł wykonać np. rezerwacji adres IP dla danego MAC, czy przekierować port do swojego komputera w LANie. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że urządzenie operatora pracuje jako router i nie ma możliwości jego konfigurowania to i tak będziesz miał możliwość zainicjować po stronie LAN połączenia ktre wysycą łącze. Nie będziesz mógł wykonać np. rezerwacji adres IP dla danego MAC, czy przekierować port do swojego komputera w LANie. I tyle.

No tak, ale to tylko wówczas, gdy połączenie zainicjuję po swojej stronie.

Gdybym przykładowo chciał postawić FTP i HTTP, to nie ma opcji żeby klienty inicjujące połączenie z zewnątrz na publiczne IP wysyciły łącze, bo wymagałoby to ustawienia serwerów na oddzielnych PC, oraz dostępu do przekierowania portów, co będzie zablokowane.

W takim wypadku, jak ustaliliśmy - tylko tryb bridge i własna infrastruktura, więc jeden port GbE będzie wąskim gardłem.

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś będzie od Ciebie pobierał po FTP to co ma do tego twoja prędkość pobierania 1,2 Gb/s ? Patrzysz na prędkość wysyłania a nie pobierania. Nie wiem ile daje MM na wysył ale na pewno nie 1,2 Gb/s. Jak zmienią na tryb bridge i podłączysz swój router to będziesz mógł później podłączyć pod swój router więcej urządzeń więc nie wiem o co Ci chodzi z tym jednym portem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że download będziesz miał na poziomie 1200Mbps, ale upload to pewnie sporo niższy...

 

Maksymalna szybkość transferu 1228800/61440 kbps; dynamiczny sposób przydzielania adresów IP, 1GB przestrzeni dyskowej dla Abonenta z możliwością założenia max. 15 kont e-mail oraz założenia strony www.

Czyli wysyłanie tylko 60Mbps... Zmienny adres IP ale nie wiadomo czy publiczny czy nie publiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś będzie od Ciebie pobierał po FTP to co ma do tego twoja prędkość pobierania 1,2 Gb/s ?

To, że FTP służy również do wysyłania danych na serwer, więc można wysycić łącze asymetryczne.

 

Jak zmienią na tryb bridge i podłączysz swój router to będziesz mógł później podłączyć pod swój router więcej urządzeń więc nie wiem o co Ci chodzi z tym jednym portem.

O to, że wówczas jeden port GbE (ten w modemo-routerze ustawionym w trybie bridge) będzie wąskim gardłem, przez które nie odbiorę 1.2 Gbps.

Mając dostęp do przekierowania portów, można uzyskać powyżej 1 Gbps (j.w.).

 

Zmienny adres IP ale nie wiadomo czy publiczny czy nie publiczny.

Nie czytałem pod tym kątem regulaminu (o ile w ogóle coś takiego tam pisze), ale z dotychczasowych doświadczeń wiem, że jest publiczny, bo już odbierałem połączenia z zewnątrz...

MM ma tez opcję stałego IP w cenie chyba 10 zł/msc, więc raczej jest to IP publiczne.

 

Jeśli coś by później przestawili, że tylko stałe będą publiczne, to najwyżej dopłacę te 10 zł...

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie masz się o co martwić. Zamiast 1200Mps ściągania będziesz miał ~940Mbps, a wysyłanie i tak tylko 60Mbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko muszę zadzwonić do BOKu i się dopytać, czy te ich urządzenia oferują tryb bridge.

Normalnie nie brałbym takiego łącza, ale jak mi zaproponowali za 45 zł/msc, to czemu nie...

Szkoda tylko, że upload 20 razy niższy.

Przy łączach 120, 300 i 600 Mbps, upload jest 12 razy niższy, a tu 20...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPC daje wysył 40 Mb/s przy DL 1 Gb/s. Ciekawe ile da Vectra jak wprowadzi 1 Gb/s. Na stronie MM jest dodatkowa usługa "szybsze wysyłanie" 2x wyższy UL za 9,90 zł. Ciekawe czy miałbyś 120 Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie MM jest dodatkowa usługa "szybsze wysyłanie" 2x wyższy UL za 9,90 zł. Ciekawe czy miałbyś 120 Mb/s.

Nie, to jest przestarzała usługa, nie ma zastosowania z obecnymi prędkościami (nie wiem dlaczego nada wisi na stronie MM).

Obecny regulamin mówi:

Usługa dostępna dla Abonentów Pakietów Internet+ w technologii HFC, z wyłączeniem Pakietu Internet 120Mb+, Pakietu Internet 150Mb+, Pakietu Internet 300Mb+, Pakietu Internet 600Mb+ oraz Pakietu Internet 1,2 Gb+. Usługa polega na dwukrotnym zwiększeniu szybkości transferu wysyłania danych w stosunku do wartości dla danego Pakietu Internet+ podanej w Cenniku, w części UWAGI. Prędkość wysyłania danych po zwiększeniu nie może przekroczyć 10Mb/s.

To dotyczy jedynie łącz o domyślnym uploadzie niższym niż 10 Mbps (tych poniżej 120 Mbps downloadu, których już się praktycznie nie sprzedaje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...