Skocz do zawartości
shaman7

Smutne RAMy HyperX Predatory na B450 Max-A PRO

Rekomendowane odpowiedzi

RAMy: HyperX Predator 3200 Mhz CL16 2x8gb

MB:B450 Max-A PRO

Próbuje i próbuje i nie chcą zejść timingi niżej niż 3600Mhz 1T 16-19-19-19-36. Przede wszystkim główne pytanie, czy takie timingi są lepsze niż stockowy profil XMP tych ramów czyli 3200Mhz CL15 17-17-17-36? Bo być może nawet niepotrzebne to OC..

Chciałem uzyskac CL16 i timingi chociaż 17-17-17-36 (na 3600MhZ) ale no po prostu nie chcą zejść poniżej 19stek. Z tego co znajduje w internecie ludzie nawet chodzą do 16-16-16-36.

Czy trafiła mi się taka słaba sztuka czy coś źle robię? 400 zł za te RAMy dałem i trochę słabo, gdybym wiedział to wziąłbym coś tańszego np. 3200Mhz na CL15 Ballisticki..

W BIOSie jedyne co ustawiam to voltage Dram (próbowałem podbijać z nawet do 1.42 i nic, teraz zostawiłem na 1.35 bo te timingi nawet na nich chodzą i są stabilne) oraz FLCK na 1800 (z poradników ma to być połowa częstotliwości którą chce uzyskać) i wiadomo częstotliowość na 3600 oraz timingi. Czy pomijam może jakaś ważną opcję? Juz sam nie wiem 3 dni się z nimi męczę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdż w aida 64 wyniki i będziesz wiedział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen Dram Calculator na początek.

 

Kości masz Hynixa CJR zapewne. Nie dogonisz Micron E-die ani Samsunga B-Die.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen Dram Calculator na początek.

 

Kości masz Hynixa CJR zapewne. Nie dogonisz Micron E-die ani Samsunga B-Die.

 

Dałem se spokój z tym programem, jak wbijałem że chciałbym 3600 to kalkulator podawał mi tak kosmiczne ustawienia, że po ich ustawieniu nawet komp się nie chcial włączyć że aż wyjmować baterie z płyty głównej musiałem. ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś źle ustawiłeś zapewne.

 

V1 i Fast to ciężkie nastawy. V2 Fast powinno banglac.

Dla pewności możesz wczytać nastawy XMP do programu i puścić cusom Fast.

 

Zamiast baterii używaj zworki. Możesz tymczasowo podpiąć przycisk reset pod zworkę czyszczenia pamięci.

 

Musisz też dobrze przepisać nastawy po prawej stronie programu. W tym napięcia i dalsze nastawy rezystancji czy BGS.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś źle ustawiłeś zapewne.

 

V1 i Fast to ciężkie nastawy. V2 Fast powinno banglac.

Dla pewności możesz wczytać nastawy XMP do programu i puścić cusom Fast.

 

Zamiast baterii używaj zworki. Możesz tymczasowo podpiąć przycisk reset pod zworkę czyszczenia pamięci.

 

Musisz też dobrze przepisać nastawy po prawej stronie programu. W tym napięcia i dalsze nastawy rezystancji czy BGS.

Mówisz o profile version? Wg jakiegoś angielskiego filmiku ustawić na V1. Generalnie na SAFE mi chodzi ale no są to timingi 16-18-20-20-36. Timingi z Fast na V1 nie ma szans. Mam wersje 1.6.2 kalkulatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Cl16 3600 Mhz 18-20-20-36 jest okej? Czy lepiej zejść niżej z Mhz i zmniejszyć timingi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Cl16 3600 Mhz 18-20-20-36 jest okej? Czy lepiej zejść niżej z Mhz i zmniejszyć timingi?

kolega wyżej radził by to stwierdzić samodzielnie w programie testującym przepustowość pamięci.. i wybrać tę opcję ustawień dających największą przepustowość i stabilność.

Edytowane przez zipp1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cl15 3200

masz 15*2000 / 3200 = 9,37

 

cl16 3600

masz 16*2000 / 3600 = 8,88

 

nieznacznie szybsze jest cl16 3600mhz, zostawiłbym tak, dodatkowo odczyt/zapis będziesz miał dużo większy (zrób se testy w aida64) niż przy 3200, bo tutaj się częstotliwość bardziej liczy od CasLatency

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...